Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την εγγύηση το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε κάποιον είναι περιμένει παραπάνω στο Service. Από ότι ξέρω όμως στη Samsung δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.
Παρόλα αυτά όταν μου λένε στα μεγάλα καταστήματα για τις εγγυήσεις κατηγορώντας της παράλληλες εισαγωγές, ως παραεισαγωγές, τους λέω ότι δεν πειράζει, αν μου χαλάσει θα δώσω άλλα τόσα και θα έχω φτάσει την κανονική τιμή της συσκευής. Να χαλάσει και δεύτερη φορά λίγο δύσκολο.

Έλεος! Λίγο έλεος με τις τιμές των μεγάλων καταστημάτων!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρόλα αυτά όταν μου λένε στα μεγάλα καταστήματα για τις εγγυήσεις κατηγορώντας της παράλληλες εισαγωγές, ως παραεισαγωγές, τους λέω ότι δεν πειράζει, αν μου χαλάσει θα δώσω άλλα τόσα και θα έχω φτάσει την κανονική τιμή της συσκευής. Να χαλάσει και δεύτερη φορά λίγο δύσκολο.

Έλεος! Λίγο έλεος με τις τιμές των μεγάλων καταστημάτων!

Έτσι θέλουν! Για πόσο καιρό ακόμα θα πουλάνε 100-200-300ε πάνω? ξυπνήσαμε κουφάλες :P :P :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα ένα LG G3 32 από το cityshop και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Πολύ καλή η εξυπηρέτηση και το κινητό το παρέλαβα μέσα σε 2 μέρες από τη στιγμή που απεστάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα μεταξυ σκρουτζ και μεγαλων αλυσιδων ειναι η εξης:

 
    Δεν εχεις μια και θες κινητο;
    Σκας 9 κατοσταρικα καρτα και παιρνεις και αμα τυχει κατι τους το δινεις και ειναι δικο τους προβλημα απο θεμα εγγυησης.
 
    
 
    Εχεις λεφτα και θες κινητο;Δινεις 6 κατοσταρικα χερι και το παιρνεις μονος σου,αν τυχει κατι το      πηγαινεις στην εκαστοτε         
κατασκευαστρια και το κοιτανε αυτοι.Τα χαμενα μεροκαματα δικα σου.
 
 
 
Εχω πολλους γνωστους που για το peace of mind λενε :"δεν πειραζει να δωσω παραπανω αλλα αν γινει κατι θα τους σκισω" , "που να τρεχω τωρα στην γυρα να βρω καλη τιμη". 
 
Και εχω και το ακομη καλυτερο ακουσει... "θα το παρω με καρτα 9 κατοσταρικα που δεν εχω,θα το πουλησω 7 κατοσταρικα και μετα θα εχω 7 κατοσταρικα τσεπη.Σιγα μην με κυνηγησει η τραπεζα για 9 κατοσταρικα..."
 
 
Αυτο που πληρωνεις παραπανω ειναι η ελλειψη γνωσης,διαθεσης,μετρητων. <---Σε οποινδηποτε συνδιασμο.
 
 
Αγοραζω τα περισσοτερα απο skroutz αλλα καταλαβαινω και τα μεγαλα μαγαζια και τα μικρα.Η γνωση εχει κοστος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπεραα καινουριος εδω  ορθογραφικα πολλα greeklish δεν χδ http://www.kaizershop.gr/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1/lg-68/lg-g3-s-d722-white-eu-160 ευρω απο τα μεγαλα μαγαζια και εδω αλλα απο οτι ακουω η εγγυηση ειναι ανυπαρκτη κατα καποιον τροπο ... εχει κανεις να προτείνει κατι καλυτερο ενοω με ιδια τιμη και διαφορετικη εγγυηση απο αλλο καταστημα που ειχε καλυτερη εμπειρια(με την εγγυηση και το προιον)?βλεπω τι το kaizer ειναι το *προτεινομενο*οποτε κατευθηνθηκα προς τα εκει ....  :mellow:  :mellow:

επισης θα ηθελα να ρωτησω διαβασα για εναν αριθμο imei πανω στο κουτι . αυτον τον λεω στην lg και μου λεει αν το κινητο ειναι απο ευρωπη? ή και κατι αλλο που δεν καταλαβα..θα χαρω να ακουσω προτασεις  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω συνεχεια το smarties.gr φθηνοτερο μπορει να μου καποιος αν ειναι αξιοπιστο? ευχαριστω!

Μα καλά τις αξιολογήσεις δεν τις είδες; Διαβασε λιγο και κρίνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι παιζει με το καταστημα sellphone

 

http://www.sellphone.gr/nokia-lumia-730-dual-sim.html

 

εκανα online παραγγελια ,επικοινωνησα μαζι τους και ορκιζονται οτι δεν ειναι ανακατασκευασμενα,απο γερμανια τα φερνουν μου ειπε σε καποια φαση αλλα η τιμη πρεπει να ειναι παγκοσμιως η χαμηλοτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι παιζει με το καταστημα sellphone

 

http://www.sellphone.gr/nokia-lumia-730-dual-sim.html

 

εκανα online παραγγελια ,επικοινωνησα μαζι τους και ορκιζονται οτι δεν ειναι ανακατασκευασμενα,απο γερμανια τα φερνουν μου ειπε σε καποια φαση αλλα η τιμη πρεπει να ειναι παγκοσμιως η χαμηλοτερη

 

 

Εφοσον το κουτι θα ειναι σφραγισμενο και το κινητο μεσα με ζελατινες και δεν εχει ουτε την παραμικρη γρατζουνια,λιγο δυσκολο να ειναι επισκευασμενο.Αν και εχω διαβασει για εταιριες κινητων που δεν βαζουν στο κουτι ταινια ασφαλειας.

 

Αν σου πουλησουν μεταχειρισμενο η ανακατασκευασμενο ως καινουριο κανεις καταγγελια.

 

Θα ηταν ηλιθιοι να ρισκαραν προστιμο απο την ΓΓΚ.

 

Αξιολογησεις  του καταστηματος διαβασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και ειναι καλες αλλα φανταζομαι δυσκολα καταλαβαινει κανεις αν τα κινητα ειναι factory refurbished ξερωγω

 

στο myphone οσοι εχουν παραλαβει ειναι κανονικα με ζελατινες και ολα

 

 

http://www.bestprice.gr/m/2808/sellphone.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεν έχει να φοβηθείς τίποτα.Μόλις σου έρθει το κινητό θα είναι κατα 99,9% σφραγισμένο με ζελατίνες και θα είσαι ο πρώτος που το ανοίγει...σε περίπτωση που δεν γίνει κάτι τέτοιο αυτοί την έχουν άσχημα αν τους κυνηγήσεις! Γενικώς τα τηλέφωνα τα κάνουν εισαγωγ'ες απο χώρες του εξωτερικού και πετυχαίνουν καλύτερες τιμές ή απλά τα μεγάλα καταστήματα γουστάρουν να μας "πιάνουν τον κώλο" επειδή πιστεύουμε πως είναι καλύτερα...Προχώρα άφοβα στην παραγγελία λοιπον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η lg εχει δικο της servise ή ειναι και αυτη arvato οπως οι υπολοιπες γιατι το kaizerstore λεει οτι το στελνει στην arvato... ενω ακουσα οτι υπαρχει και lg hellas για servise καποιος να με κατατοπισει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η lg εχει δικο της servise ή ειναι και αυτη arvato οπως οι υπολοιπες γιατι το kaizerstore λεει οτι το στελνει στην arvato... ενω ακουσα οτι υπαρχει και lg hellas για servise καποιος να με κατατοπισει ?

 

Νομιζω οτι η LG συνεργαζεται με 2 service.Την Arvato και την Procordia.

 

H Arvato ειναι η χειροτερη.

 

Παντως σε service στις TV η LG ειναι αψογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβόμουν να κάνω αγορά από σκρουτζομάγαζο σε θέμα κινητού αλλά απ'όσα διάβασα εδώ θα το κάνω το βήμα.

 

Τι λέτε για το Citisshop? Είδα ότι έχει αναφερθεί σαν μαγαζί μια φορά αλλά είπα μήπως τώρα υπάρχουν κι άλλοι που έχουν αγοράσει από εκεί.

 

Έχει 32 κριτικές,οι περισσότερες καλές αλλά οι αρνητικές σπάνε κόκαλα.

 

http://citisshop.com/index.php?route=product/product&product_id=1806

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβόμουν να κάνω αγορά από σκρουτζομάγαζο σε θέμα κινητού αλλά απ'όσα διάβασα εδώ θα το κάνω το βήμα.

 

Τι λέτε για το Citisshop? Είδα ότι έχει αναφερθεί σαν μαγαζί μια φορά αλλά είπα μήπως τώρα υπάρχουν κι άλλοι που έχουν αγοράσει από εκεί.

 

Έχει 32 κριτικές,οι περισσότερες καλές αλλά οι αρνητικές σπάνε κόκαλα.

 

http://citisshop.com/index.php?route=product/product&product_id=1806

Δε ξερω τη παιζει δεν εχω αγορασει απο εκει εγω σου προτεινω το phonegallery αγορασα 2 απο εκει προσφατα και ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...