Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορειτε μακρυα απο ορισμενα πολυ φθηνα καταστηματα που εμφανιζονται στο Bestprice αλλα οχι στο skroutz. Δεν ξερετε τι παιζει απο θεματα μοντελων και κυριως εγγυησεως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχει δικιο ο φιλος Fulgore.παντως απο θεμα εγγυησης εχω την εντυπωση οτι δεν θα εχεις προβλημα.δεν θελω να σε παρω στον λαιμο μου απλα εικασια κανω.αλλα κ παλι δεν τους συμφερει ειδικα στο skroutz να μην ειναι αξιοπιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο bestprice θέλει λίγο ψάξιμο παίζουν κάνα δυο μαγαζιά από βουλγαρια τα οποία μακριά ποιος ξέρει από που τα φέρνουν και κάνα δυο ακόμα που στο τηλέφωνο σου λένε αρλούμπες του στυλ 2-3 μέρες παράδοση και όταν τους καλείς σου λένε 10 μέρες λόγω καπιταλ κοντρολ η το έχουν διαθέσιμο στο σαιτ και όταν του καλείς σου λένε οτι μόλις το δώσανε μην κάνετε ονλαιν παραγγελίες βρείτε αυτό που θέλετε και πάρτε τηλέφωνο να δείτε τι παίζει συνήθως οι δυο-τρεις πρώτοι είναι και επικίνδυνοι καλύτερα να δώσεις κάνα 10ευρω παραπάνω και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Την προηγούμενη βδομάδα πηρα το huawei p8 lite black παίρνω το βουλγαρομαγαζο και μου βγαίνει μια βουλγαρα!!! μετά παίρνω σε ενα στην Ελευσίνα η οποίοι το είχανε 2-3 μέρες διαθέσιμο και άρχισε και μου έλεγε η τύπησα για τα καπιταλ κοντρολ και περι 10ημερου που σας έλεγα παραπάνω οτι ναναι πήγα να της πω τότε κουκλίτσα μου γιατι δεν γράφεις 10μερες παράδοση!!! τελικά το πήρα από το www.e-tzampa.gr έδωσα 5 ευρω παραπάνω αλλά το είχανε και άμεσα διαθέσιμο και έχουνε και έδρα σημαντικό αυτό γιατί τους άλλους που να τους βρεις???  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, θα ήθελα μια πληροφορία.. θέλω να αγοράσω ενα blackberry passport και το έχω βρεί στα 400 ευρώ απο ενα κατάστημα στο best price το gadgetlab.gr έχει αγοράσει κανείς απο αυτό? έχω εναν ενδιασμό διότι είναι μεγάλη η διαφορά απο τα υπόλοιπα...

 

http://www.gadgetlab.gr/index.php?route=product/product&product_id=716&ref=bestprice.gr

 

αυτό είναι το λινκ, η εγγύηση είναι δυο χρόνια μέσω της άρβατο... αν μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια γνώμη.. 

ευχαριστώ!

 

https://www.mywot.com/en/scorecard/gadgetlab.gr?utm_source=addon&utm_content=warn-viewsc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορειτε μακρυα απο ορισμενα πολυ φθηνα καταστηματα που εμφανιζονται στο Bestprice αλλα οχι στο skroutz. Δεν ξερετε τι παιζει απο θεματα μοντελων και κυριως εγγυησεως.

Φιλε πριν 1 μηνα περιπου πηρα απο το kinit.eu του best price ενα s5 mini ολα καλα εκτος του οτι ενω υποτιθετε οτι θα ταν για χωρα της ΕΕ ηταν για Ελβετια η οποια δεν ειναι στην ΕΕ αλλα για καποια συμβαση που εχει υπογραψει ειναι η μοναδικη χωρα εκτος ΕΕ που καλυπτετε εντος ΕΕ απο εγγυηση και ευτυχως δεν εχω προβλημα οποτε πιστοποιω αυτο που λες οτι ειναι λιγο επιφοβα καποια καταστηματα του Best price γ αυτο προσοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω ένα LG G4 μαύρο δερμάτινο από skroutz. Ποια μαγαζιά να αποφύγω σε κάθε περίπτωση και τι άλλο να προσέξω; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σκεφτομαι να παρω ενα meizu note 2.Και επειδη ειναι η 1η φορα που θα παρω απο σκρουτζομαγαζο θα ηθελα να μου πειτε πανω κατω την διαδικασια.Εγω σκεφτομαι να το παρω απο εδω περα http://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=21393&Itemid=0.Απο οτι διαβαζω στις κριτικες ειναι καλο καταστημα.Υπαρχει καποιο ατομο που εχει καποια εμπειρια με το συγκεκριμενο καταστημα?.Η και ακομη αν μου πρωτεινεται εσεις καποιο αλλο καταστημα πιο εμπιστο.Επισης τι παιζει με την εγγυηση ειναι ολα οκ? η θα εχω καποιο θεμα?.Και μια τελευταια ερωτηση,τα κινητα της meizu ποιο εταιρεια-service τα φτιαχνει?..η μπορω πολυ απλα να στελνω το κινητο απο εκει που το πηρα και να κανουν αυτοι ολη την  δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σκεφτομαι να παρω ενα meizu note 2.Και επειδη ειναι η 1η φορα που θα παρω απο σκρουτζομαγαζο θα ηθελα να μου πειτε πανω κατω την διαδικασια.Εγω σκεφτομαι να το παρω απο εδω περα http://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=21393&Itemid=0.Απο οτι διαβαζω στις κριτικες ειναι καλο καταστημα.Υπαρχει καποιο ατομο που εχει καποια εμπειρια με το συγκεκριμενο καταστημα?.Η και ακομη αν μου πρωτεινεται εσεις καποιο αλλο καταστημα πιο εμπιστο.Επισης τι παιζει με την εγγυηση ειναι ολα οκ? η θα εχω καποιο θεμα?.Και μια τελευταια ερωτηση,τα κινητα της meizu ποιο εταιρεια-service τα φτιαχνει?..η μπορω πολυ απλα να στελνω το κινητο απο εκει που το πηρα και να κανουν αυτοι ολη την  δουλεια?

Αυτό να είναι το μοναδικό σου μέλημα, να μάθεις ποια εταιρεία αναλαμβάνει την υποστήριξη αυτών των κινητών. Επίσης, να της κάνεις ένα τηλ και να ρωτήσεις αν δέχονται κινητά μη ελληνικά. 

Αυτό είχα κάνει όταν πέρυσι αγόρασα ένα LG G2, πήρα τηλ την procordia που έχει την επίσημη υποστήριξη και τους ρώτησα. Μάλιστα μου απάντησαν ότι αναγνωρίζουν κανονικά την εγγύηση ευρωπαϊκών συσκευών και "ο μόνος λόγος να προτιμήσει κάποιος την αγορά ενός LG από επίσημους μεταπωλητές είναι το ελληνικό βιβλίο οδηγιών".  :-D

Κανένα σκρουτζομάγαζο δεν ασχολείται με το service. Απλά θα στο στείλουν στην αντιπροσωπεία κι έτσι θα χάσεις 1-2 εργάσιμες μέρες χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για εγγύηση πρέπει να ελέγξετε 2 πράγματα.

1. Να είναιν ευρωπαικό.

2. Στην απόδειξη να ζητήσετε (στις παρατηρήσεις) να αναγράφεται το ΙΜΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα. Θέλω να παρω ένα μεταχειρισμένο LG G4 και απο το κατάστημα που το έχει παρει το παιδι βλέπω πως γράφει (WELCOME) EU

 

Τι σημαινει αυτο? Θα εχει μυνημα καλωσορίσματος της βονταφον γερμανίας πχ? Θα εχει κ εφαρμογες εξτρα και αν ναι σβήνονται αυτες ή οχι?

 

Το 4G θα παιζει λογικα αφου ειναι ΕU σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα. Θέλω να παρω ένα μεταχειρισμένο LG G4 και απο το κατάστημα που το έχει παρει το παιδι βλέπω πως γράφει (WELCOME) EU

 

Τι σημαινει αυτο? Θα εχει μυνημα καλωσορίσματος της βονταφον γερμανίας πχ? Θα εχει κ εφαρμογες εξτρα και αν ναι σβήνονται αυτες ή οχι?

 

Το 4G θα παιζει λογικα αφου ειναι ΕU σωστα?

παιζει το 4g αλλα ειναι branded δεν ειναι απαραιτητα κακο μπορει να χει και εφαρμογες τις οποιοες τις απενεργοπ. και τελος....(σε ενα lg που χα η rom τις voda εβγαζε πιο μεγαλο σκορ στο antutu χεχε) ή του περνας την ελληνικη rom καθαρη απλα οταν χρειαστει σερβις περνας την δικη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει το 4g αλλα ειναι branded δεν ειναι απαραιτητα κακο μπορει να χει και εφαρμογες τις οποιοες τις απενεργοπ. και τελος....(σε ενα lg που χα η rom τις voda εβγαζε πιο μεγαλο σκορ στο antutu χεχε) ή του περνας την ελληνικη rom καθαρη απλα οταν χρειαστει σερβις περνας την δικη του

Στο G4 υπάρχει μια πιθανότητα να έχει αλλάξει και να το καταλαβαίνουν αυτό στο service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...