Προς το περιεχόμενο

Όλοι οι Έλληνες γράφουν με κεφαλαία


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Που το είδες αυτο, και που ξέρεις την ηλικία αυτου που γράφει.

 

 

Αυθαίρετα συμπεράσματα.

 

 

GREEK STATISTICS

Αν αναφερεσαι και σε μενα, δεν εκανα καμια επισημη στατιστικη, το δειγμα ηταν ο κυκλος μου. Ε που πανω κατω γνωριζω τις ηλικιες τους :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Kαι που να σας δειξω e-mail μιας 40χρονης απο το Ιραν που ειμαστε στο ιδιο γκρουπ στην σχολη. Η τυπισσα, περα απο το οτι γραφει μονο κεφαλαια, χρησιμοποιει και font 70^17 λες και εχουμε  12 βαθμους μυωπια.

 

Για το καλό σου το κάνει, για να μη χρειάζεται να κάθεσαι πολύ κοντά στην οθόνη και χαλάσουν τα μάτια σου :mrgreen: :P

 

 

Επειδή δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και παρασύρομαι συνέχεια σε απαντήσεις που σαμποτάρουν το thread, συγνώμη και το κόβω εδώ  <_< 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως.. τα κεφαλαία είναι ένα θέμα. 

 

 

First world problems... αλλά, όπως και να το κάνουμε, είναι δείγμα τεχνολογικού αναλφαβητισμού το να μην μπορείς να τηρήσεις κανόνες κατά το γράψιμο σε Η/Υ. 

 

Και όταν συνδυάζεται με τα "<<" ">>" για εισαγωγικά... τότε το κοντέρ χτυπάει κόκκινο. Και δεν είναι οι special characters που έχει το MS Word για ελληνικά εισαγωγικά αλλά shift + "." ή shift + "," . 

 

 

Και ο κατάλογος μπορεί να συνεχίσει... με τις 15 κενές γραμμές μεταξύ παραγράφων σε έγγραφα, την ό,τι να 'ναι στοίχιση κτλ κτλ κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι που να σας δειξω e-mail μιας 40χρονης απο το Ιραν που ειμαστε στο ιδιο γκρουπ στην σχολη. Η τυπισσα, περα απο το οτι γραφει μονο κεφαλαια, χρησιμοποιει και font 70^17 λες και εχουμε  12 βαθμους μυωπια.

TI ENNOEIS?DE KATALAVAINO.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλειά μου, όταν λαμμβάνω e-mail με όλα κεφαλαία, τα παίρνω στο κρανίο.

 

Η δικαιολογία που δίνουν όταν του ρωτάω γιατί το κάνουν αυτό, κατά 90%, είναι επειδή δεν μπορούν να βάζουν τόνους.....

 

Ρπμ, καλύτερα μικρά χωρίς τόνους, παρά κεφαλαία και να μας πετάς τα μάτια έξω....

Μπορείς να τα μετατρέπεις με αυτή την ιστοσελίδα με ένα απλό copy paste

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γραφω παντα με κεφαλαια.

 

Δεν το κανω για να μην βαζω τονους απλα μου αρεσουν περισσοτερο  οταν τα βλεπω σ'ενα κειμενο και επισης τα διαβαζω και τα γραφω πολυ πιο γρηγορα.

Οχι ομως οτι εχω θεμα να τα γραφω κανονικα αλλα ειναι και θεμα συνηθειας πιστευω.Το κολλησα απο μικρος γιατι εβλεπα και τον πατερα μου που εγραφε παντα με κεφαλαια και μου αρεσαν πολυ τα γραμματα του.

 

Στον υπολογιστη δεν εχω θεμα οπως χρειαστει και το απαιτουν οι καταστασεις θα γραψω αλλα σε γραπτα παντα με κεφαλαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙΠΡΟΒΛΗΜΑΕΧΕΤΕΜΕΤΑΚΕΦΑΛΑΙΑΚΑΙΤΗΝΕΛΛΕΙΨΗΣΤΙΞΗΣΔΕΝΜΠΟΡΩΝΑΣΑΣΚΑΤΑΛΑΒΩΕΤΣΙ

ΔΕΝΕΓΡΑΦΑΝΚΑΙΟΙΑΡΧΑΙΟΙΕΛΛΗΝΕΣΠΙΣΤΡΟΦΗΣΤΙΣΡΙΖΕΣΣΑΣΤΩΡΑΠΑΡΑΚΑΛΩΤΕΤΟΙΕΣΑΝΟΥΣΙΕΣ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣΝΑΜΗΝΕΠΑΝΑΛΗΦΘΟΥΝ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙΠΡΟΒΛΗΜΑΕΧΕΤΕΜΕΤΑΚΕΦΑΛΑΙΑΚΑΙΤΗΝΕΛΛΕΙΨΗΣΤΙΞΗΣΔΕΝΜΠΟΡΩΝΑΣΑΣΚΑΤΑΛΑΒΩΕΤΣΙ

ΔΕΝΕΓΡΑΦΑΝΚΑΙΟΙΑΡΧΑΙΟΙΕΛΛΗΝΕΣΠΙΣΤΡΟΦΗΣΤΙΣΡΙΖΕΣΣΑΣΤΩΡΑΠΑΡΑΚΑΛΩΤΕΤΟΙΕΣΑΝΟΥΣΙΕΣ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣΝΑΜΗΝΕΠΑΝΑΛΗΦΘΟΥΝ

το διάβασα κανονικότατα , γρήγορα και ωραία χωρίς καμία προσπάθεια . :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙΠΡΟΒΛΗΜΑΕΧΕΤΕΜΕΤΑΚΕΦΑΛΑΙΑΚΑΙΤΗΝΕΛΛΕΙΨΗΣΤΙΞΗΣΔΕΝΜΠΟΡΩΝΑΣΑΣΚΑΤΑΛΑΒΩΕΤΣΙ

ΔΕΝΕΓΡΑΦΑΝΚΑΙΟΙΑΡΧΑΙΟΙΕΛΛΗΝΕΣΠΙΣΤΡΟΦΗΣΤΙΣΡΙΖΕΣΣΑΣΤΩΡΑΠΑΡΑΚΑΛΩΤΕΤΟΙΕΣΑΝΟΥΣΙΕΣ

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣΝΑΜΗΝΕΠΑΝΑΛΗΦΘΟΥΝ

 

Nigga stole your spacebar?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Θεμα πιστεύω δεν εχει να κάνει με την ηλικία αλλά με τον βαθμό εξοικείωσης του κάθε ατόμου με την τεχνολογία.

 

 

Οταν μπαίνει το 15χρονο πχ και γράφει "GIA SAS EIME NEOS KAI THELO NA MOY PEITE..." κλπ  πρέπει να το κάνουμε θέμα?

 

Ουσιαστικά τα περισσότερα προβλήματα ανορθογραφίας,  greek english ή κακής γραφής εμφανίζονται σε μικρές ηλικίες.

 

 

Εγω τουλάχιστον τοσα χρόνια δεν εχω αντιμετωπίσει αυτο το πρόβλημα με τα κεφαλαία, αντίθετα το άλλο το συναντώ καθημερινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...