Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση: Amber Alert, Χριστίνα Κρασσά


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι πως το έχεις ήδη

 

 

Το ότι η αστυνομία έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφίες του λέει πολλά.

Τα εδωσε για να εντοπιστουν, απο εκει και περα δεν γνωριζουμε τι οδηγησαν την κοπελα να κανει αυτην την πραξη! Ας περιμενουμε να καταδικαστει πρωτα, και μετα κολληστε αφησες παντου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα εδωσε για να εντοπιστουν, απο εκει και περα δεν γνωριζουμε τι οδηγησαν την κοπελα να κανει αυτην την πραξη! Ας περιμενουμε να καταδικαστει πρωτα, και μετα κολληστε αφησες παντου!

Σου διαφεύγει πως το κορίτσι είναι μόλις 13 ετών. Και ότι έκανε δεν το έκανε μόνο του. Όσο για τις αφίσες, τα παράπονα σου στις αρχές που δημοσιοποίησαν τις φωτό του, όχι σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εδωσε για να εντοπιστουν, απο εκει και περα δεν γνωριζουμε τι οδηγησαν την κοπελα να κανει αυτην την πραξη!

Ποια κοπέλα??

Το παιδί εννοείς.

Δεν υπάρχουν ελαφρυντικά για κανέναν λόγο.

 

Ο ορισμός της απολάνησης ανηλίκου ειναι.

Ο τυπος θα συλληφθει και θα καταδικαστεί αν τον πιάσουν

 

Και τι σημαίνει "τι οδηγησε τη κοπέλα να κάνει τη πράξη"??

Ποια πράξη? Θυμα αποπλάνησης ειναι!

 

Αποπλάνησε ένα έστω και ολίγον βλαμμένο κοριτσάκι

Σου απαντάω σοβαρά. Ενα 13χρονο δεν χρειάζεται να ειναι βλαμμένο. Απλά ειναι 13ων ετων.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειχα να πω επι του θεματος, νομιζω το ειπα.

Οτι καποιος συλλαμβανεται και ειναι κατηγορουμενος για κατι, δεν σημαινει οτι ειναι και ενοχος. Για αυτο αλλωστε υπαρχουν και τα δικαστηρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειχα να πω επι του θεματος, νομιζω το ειπα.

Οτι καποιος συλλαμβανεται και ειναι κατηγορουμενος για κατι, δεν σημαινει οτι ειναι και ενοχος. Για αυτο αλλωστε υπαρχουν και τα δικαστηρια.

Αν κάνω edit το post μου που αναφέρω το προφίλ του και συμπληρώσω ότι είναι ύποπτος για αποπλάνηση/αρπαγή ανηλίκου ξερωγω, θα είσαι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνω edit το post μου που αναφέρω το προφίλ του και συμπληρώσω ότι είναι ύποπτος για αποπλάνηση/αρπαγή ανηλίκου ξερωγω, θα είσαι οκ?

Κανε οτι νομιζεις εσυ σωστο, εγω προσωπικα κραταω τις επιφυλαξεις μου για το ολο θεμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με έχετε μπερδέψει, τελικά το κορίτσι το απήγαγε αυτός παρα την θέληση της ή το έσκασαν μαζί? 

Το έσκασε απ το σπιτι της και πηγε και τον βρηκε στη Καβάλα.

Το σχεδίασαν μέσω fc που συνομιλουσαν.

 

Η διαφορά ειναι πως αυτος ειναι 23 και αυτη 13...Αν μιλαγαμε για 17χρονη δε θα έλεγε κανεις τιποτα, ουτε θα γινόταν τέτοια καταδίωξη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πασα πιθανοτητα η μικρη θα εχει προβληματα στο σπιτι, βλεπω και τον 23χρονο να ειναι μονος αρα και αυτος προβληματα. Ενταξει, την μικρη την καταλαβαινω, βρηκε μια στηριξη, ο αλλος ρε πουστη μου δεν του εκοψε οτι θα τον γαμησουν;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έσκασε απ το σπιτι της και πηγε και τον βρηκε στη Καβάλα.

Το σχεδίασαν μέσω fc που συνομιλουσαν.

 

Η διαφορά ειναι πως αυτος ειναι 23 και αυτη 13...Αν μιλαγαμε για 17χρονη δε θα έλεγε κανεις τιποτα, ουτε θα γινόταν τέτοια καταδίωξη...

Και 17 χρονη να ήταν πάλι "δεν είναι σωστό" απο την στιγμή που είναι ανήλικη.. Έτσι δεν είναι;

 

Anyway τελος καλο όλα καλά για το μικρό (αν και πιστεύω φταίει κατά πολύ η μικρή), ο άλλος μπορεί να είχε κ!@$ες και να της είπε οτι της είπε (μα σε 13χρονο ρε παπάρα;;; ) αλλα δεν σηκώνεσε κοπέλα μου, 13 ετών να πας Καβάλα.

 

Εγω εδώ έμαθα ότι πήγε και τον βρήκε, νόμιζα οτι έφυγαν μαζί οπότε έριχνα τις ευθύνες και στους δυο και πιο πολύ στον 23χρονο και είναι λογικο, αλλα τώρα που έμαθα οτι πήγε και τον βρήκε, ε συγγνώμη δεν ειναι το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγε και τον βρηκε δε λέει κάτι.

Αυτο σημαινει αποπλάνηση. Την αποπλάνησε= τη παρέσυρε, τη ξεγέλασε.

Η λεξη χρησιμοποιήτε οταν έχουμε να κάνουμε με ανηλικους, δηλαδη με άτομα τα οποια δεν έχουν ακόμα την ωριμότητα της σκέψης και δρουν παρορμητικά, μετά απο κάποια συγκεκριμένα πρωτόγνωρα ερεθισματα.

 

Η μικρη στιγματιστηκε για την ωρα, αλλά ειναι τόσο μικρή που θα ξεχαστεί συντομα...

 

Ο άλλος 23 ετων που δεν μπορει να βρει γυναικα στην ηλικία του και ασχολειται με παιδάκια, θα έχει σοβαρότερα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 17 χρονη να ήταν πάλι "δεν είναι σωστό" απο την στιγμή που είναι ανήλικη.. Έτσι δεν είναι;

Αν ήταν 17χρονη θα ήταν οριακά ανήλικη, θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι δεν το ήξερε, ότι δεν του φάνηκε ανήλικη. 13χρονη όμως = παιδάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...