Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγώ μπερδεύτηκα. Τι να κάνω; :P

 

Κλοκαρεις-->7970

Δεν κλοκαρεις -->770

 

Αν ξερεις απο καλο κλοκαρισμα (οπως λεμε απο καλο λαδι :P) -->7950 και σε 6μηνες cf that SOB και θα εχεις επιδοσεις Τατιανας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανετα. Best warranty που υπαρχει, κατευθειαν απο τους ιδιους χωρις σουξου μουξου και προγραμμα step up που μπορεις να αλλαξεις την καρτα σε 90 μερες με το νεοτερο μοντελο πληρωνοντας απλα μεταφορικα και διαφορα.

Τι είπες τώρα να ήξερες !!! είμαι μέσα στις ημερομηνίες ίσως κάνω την τράμπα με την 770 !! :devil:

 

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii > http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=02G-P4-3682-KR

 

Την 770 δεν την δίνει ακόμα,δίνει μόνο την 780 από την σειρά 7xx έχω 11 μέρες ακόμα όμως.. :rolleyes:

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ, ίσως άμα απλά πάρω μία 7970 και την κλοκάρω θα ήταν καλύτερα... Δεν είμαι και τόσο fan του crossfire/sli έχει πολύ κόπο. Προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο με 1 GPU solution... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα βλεπω στα σοβαρα παιχνιδια την 770 πιο πανω απο την 7970GE .

 

???? Για όρισε τα σοβαρα παιχνιδια και τα σοβαρα reviews που το είδες αυτο. Εκτος αν εννοεις την απλη και εκ παραδρομής έγραψες Ghz edition! 

 

εγω παντως στα περισσοτερο review που ειδα 50 - 50 ειναι, στα μισα ειναι μπροστα η 7970GE και στα αλλα μισα η 770 αν δε παρουμε υποψην και τις τωρινες τιμές τοτε αν ο σκοπος ειναι το gaming δεν υπαρχει λογος να πας προς 770.

 

Ας δουμε ομως πρωτα που θα καταλήξει η τιμη της οταν μπει για τα καλα στην αγορα και τι θα γινει με τους επομενους οδηγούς. και μετα μπορει να γίνει καλη επιλογη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???? Για όρισε τα σοβαρα παιχνιδια και τα σοβαρα reviews που το είδες αυτο. Εκτος αν εννοεις την απλη και εκ παραδρομής έγραψες Ghz edition! 

 

Σοβαρα παιχνιδια για μενα οπου αυτη την στιγμη θα συγκρινω τις gpu σε περιπτωση που αγοραζα θα ηταν crysis 3, bf3,metro,bioshock ,hitman,far cry3 .Επειδη ομως εδω και καιρο το βασικο game που ασχολουμαι οταν βαζω το pc ειναι το bf3 οπως καταλαβαινεις το ματι μου εκει θα πηγαινε κυριως ,οπως και πηγε οταν αγορασα την 680 .Στα υπολοιπα οκ τα βαζεις τα παιζεις τα τελειωνεις αλλα το bf3 για μενα ειναι το βασικο κριτηριο ,οπως θα ειναι το bf4 για την επομενη μου αγορα .Γενικα παντως αυτα ειναι τα σοβαρα παιχνιδια για μενα που ανεφερα και εκει η 770 νομιζω ειναι πιο πανω . Το καλυτερο review για μενα ειναι αυτο που κανω εγω και αυτη την στιγμη χρησιμοποιω 680 και 7970 ghz vapor x.

Αν θες να στο παω και παραπερα μπορω να σου πω οτι η 680 εχει καλυτερη ποιοτητα  εικονας στα games απο οτι η 7970 για καποιον που ειναι "μυγας" αλλα οκ αυτο ισως δεν ενδιαφερει τους πολλους ,εγω ομως εχω μαθει και το ξεχωριζω .Καταλαβαινεις λοιπον ποσο μαλλον θα ισχυει στην συγκριση 770-7970 .Οταν θα αγορασω κατα πασα πιθανοτητα την 780 θα σου πω τις εντυπωσεις μου .Εξαλλου και με οσα σου ειπα η 770 ειναι πιο πανω στα συγκεκριμενα παιχνιδια απο μια ματια που εριξα ακομα και να μην ισχυει αυτο σε καποια συντομα με τους drivers η 770 θα ανεβει .Επισης συμφωνω με τον Psycho στην λογικη οτι παντα καλο ειναι να προτιμαει καποιος το καινουργιο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ να έχουν αντίκρυσμα στις επιδόσεις π.χ. οι νέοι οδηγοί. Φαντάζομαι κάποια στιγμή δε θα δίνουν τίποτα παραπάνω στην GTX 680.

Το καταλαβαίνω, από την άλλη δεν είναι μόνο τα boost, είναι γενικότερα η υποστήριξη στα νέα παιχνίδια και εκεί δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με μία πιο παλιά κάρτα

 

Πχ είχες εσύ θέμα με τις 6850 που είχαν περάσει τα 2 χρόνια; Έχει πρόβλημα υποστήριξης κάποιος με 5850;

 

Άλλο να μην παίρνεις κι άλλα boost και άλλο να μην μπορείς να παίξεις νέα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να στο παω και παραπερα μπορω να σου πω οτι η 680 εχει καλυτερη ποιοτητα  εικονας στα games απο οτι η 7970 ..

Α μπράβο και νόμιζα ότι είμουν ο τρελός του χωριού :)

Όταν το είχα αναφέρει κάποια στιγμή σε κάποιο thread ,που ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε 670 και 7970 ( τις δοκίμασα και έπρεπε να κρατήσω μια) όλοι μου λέγανε ότι ειναι η φαντασία μου. Μόνο ο Δεινόσαυρος είχε πει ότι έχουν απλά διαφορετικές χρωματικες παλέτες και ήταν υποκειμενικό τι αρέσει σε ποιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Κώστα γι' αυτό που λες ότι η nVidia έχει καλύτερη ποιότητα εικόνας στα παιχνίδια από την AMD, ισχύει εν μέρη..

Ναι μεν η nV έχει καλύτερο AF, αλλά μετά πάμε σε Default ρυθμίσεις χρωμάτων των οδηγών της κάθε εταιρίας, οπότε εκεί πιστεύω είναι καθαρά θέμα γούστου του καθενός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...