Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλά αν ασχοληθείς πολύ με oc μπορεί να σε συμφέρει και ξεκλείδωτη 7950.

 

 

H 770 throttle-arei λένε όπως και οι GK110.

αυτο απο που το ανακαλυψες για την 770?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτό ; Το εντυπωσιακό δεν είναι και το σωστό για όλους.

 

Δεν είπα κατί τέτοιο.Αυτό που λέτε μου φέρε στο μυαλό εποχές με αστικούς μύθους περί ati-nvidia και ζωηρότερα χρώματα...Πισωγύρισμα είναι αυτό.

 

 

αυτο που το ανακαλυψες για την 770?

 

Δεν "ανακάλυψα" κάτι.Το αναφέρουν κάποιοι reviewers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν μύθοι τότε, οι 9700/9800 είχαν καλύτερη απεικόνιση από τις αντίστοιχες GeForce FX.

Από την 8800GTX και μετά, έγιναν εφάμιλλα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα κατί τέτοιο.Αυτό που λέτε μου φέρε στο μυαλό εποχές με αστικούς μύθους περί ati-nvidia και ζωηρότερα χρώματα...Πισωγύρισμα είναι αυτό.

 

 

 

Δεν "ανακάλυψα" κάτι.Το αναφέρουν κάποιοι reviewers.

 οπου  εχω δει παει ανετα στα 1300core 2000+ μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν μύθοι τότε, οι 9700/9800 είχαν καλύτερη απεικόνιση από τις αντίστοιχες GeForce FX.

Από την 8800GTX και μετά, έγιναν εφάμιλλα τα πράγματα.

 

Δεν έλεγα για τόσο παλιά.Μιλάω για μέχρι πριν μερικά χρόνια.

 

 

 

Άμα φοράει κανείς πράσινα γυαλιά και 1500 core πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έλεγα για τόσο παλιά.Μιλάω για μέχρι πριν μερικά χρόνια.

 

 

 

Άμα φοράει κανείς πράσινα γυαλιά και 1500 core πάει.

Έχω κάτι τέτοια .. γράφουν Kawasaki όμως πάνω..  τα γυαλιά οτι χρώμα και να είναι δεν παύουν να είναι γυαλιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει 1300 και σένα?Όποιος δεν φοράει βλέπει μέχρι που πάνε.Εκτός και αν μπερδεύτηκε ο saiz και εννοούσε σε boost τι πιάνουν στιγμιαία κάποιες αλλά και πάλι όχι και τόσο άνετα από οτι φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μάθουμε σύντομα από "πρώτο" χέρι  ;) 

Αν αναλογιστεί κανείς πόσα εκατομμύρια κάρτες γραφικών πουλιούνται τον χρόνο και δεν διαφημίζονται πουθενά αλλά μόνο τεστάρονται σε "ειδικά" forums θα καταλάβει κ την αλήθεια των tests - συγκριτικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοιωθεις οτι σε κορόιδεψε που έβγαλε την σειρά 7xx ενώ μόλις είχες αγοράσει την 6xx ? γιατί οι επιδόσεις για τις οποίες την αγόρασες δεν άλλαξαν. Δεν έκρυψε ότι είναι το ίδιο chip με την 680 για να πεις ότι σε κοροϊδεύει.. Φαντάζομαι κάτι έπρεπε να κάνει έναντι του ανταγωνισμού αν οι hi-end 680 δεν μας κάνουν στα σκάρτα 400 ευρώ (αγγελίες) και η 770 στα 430 brand new ενώ μέχρι χτες ήταν για μερικούς διακαής πόθος δεν νομίζω να φταίει η nVidia.Για εμένα η 770 είναι μονόδρομος αν τα πράγματα είναι έτσι όπως τα διαβάζουμε,ότι είναι νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα θα συμφωνήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιόν ανταγωνισμό μιλάμε?? Συνεχίζει να κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς παρά τις συνήθως υπερκοστολογημένες της κάρτες,τα έσοδα της συνεχίζουν να είναι πολύ καλά.Δεν αναγκάστηκε να κάνει το rebrand από πιέση οικονομικής φύσεως.

 

Από κει που είχαμε μονοπύρηνες κάρτες των 400€+ ,τώρα με τις κομμένες GK110 έχουμε και των 600-1000.Και πιο κάτω βάζουν τα rebrands και υπερασπίζεστε τέτοιες κινήσεις κιόλας.

 

Εγώ βλέπω "παρουσιάση νέας σειράς 700" της nvidia ,και για την 770 συγκεκριμένα δε βλέπω να τη λένε 680 "enhanced" πχ.Ο καθένας μπορεί να κρίνει αν είναι ειλικρινές αυτό ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιόν ανταγωνισμό μιλάμε?? Συνεχίζει να κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς παρά τις συνήθως υπερκοστολογημένες της κάρτες,τα έσοδα της συνεχίζουν να είναι πολύ καλά.Δεν αναγκάστηκε να κάνει το rebrand από πιέση οικονομικής φύσεως.

Αυτό σημαίνει ότι δεν θέλει μεγαλύτερο κομμάτι της αγοράς ?

 

Από κει που είχαμε μονοπύρηνες κάρτες των 400€+ ,τώρα με τις κομμένες GK110 έχουμε και των 600-1000.Και πιο κάτω βάζουν τα rebrands και υπερασπίζεστε τέτοιες κινήσεις κιόλας.

Το  "κομμένες" είναι δική σου μετάφραση άλλος μπορεί να πει ότι δεν ήταν έτοιμη.

 

Εγώ βλέπω "παρουσιάση νέας σειράς 700" της nvidia ,και για την 770 συγκεκριμένα δε βλέπω να τη λένε 680 "enhanced" πχ.Ο καθένας μπορεί να κρίνει αν είναι ειλικρινές αυτό ή όχι.

Ωχ ναι ξέχασα ότι συμβαίνει πρώτη φορά κ μόνο από την nVidia. :P

 

Τόσο καιρό είχατε την πιπίλα της ακριβής εταιρίας,τώρα σου δίνει καλύτερες επιδόσεις από την 680 κ την 7970 boost στα 400 και πάλι κάτι βρήκατε να πείτε λες και σας ένοιαζε ποτέ το όνομα του επεξεργαστή και όχι τα frames .. Ξεχνώντας φυσικά και πάντα ότι οι nVidia δεν είναι μόνο παιχνιδόκαρτες.  Ο νοών νοητω.. και επειδή θα αμφισβητήσετε τις επιδόσεις φυσικά εδώ είναι το review. με πάνω από 12/15 μπροστά και όχι 50/50 που θέλουν να λένε μερικοί.

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_review,1.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...