Προς το περιεχόμενο

Εύρεση σωστών υποτίτλων για ταινία


Simos805

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς γίνεται να βρω τους κατάλληλους υπότιτλους για μια ταινία? Έψαξα πολύ, βρήκα ακόμα και αρχείο .srt που να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το αρχείο .mkv της ταινίας που έχω κατεβάσει αλλά οι υπότιτλοι είναι τελείως ασυγχρόνιστοι τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις τον gom player μπορεις να πατησεις δεξι κλικ->subtitles και μετα εχει επιλογη για να μετακινηθουν οι υποτιτλοι 0.5 sec πιο πριν ή πιο μετα. Δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις να το κανεις πολλες φορες στον ιδιο υποτιτλο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται να βρω τους κατάλληλους υπότιτλους για μια ταινία? Έψαξα πολύ, βρήκα ακόμα και αρχείο .srt που να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το αρχείο .mkv της ταινίας που έχω κατεβάσει αλλά οι υπότιτλοι είναι τελείως ασυγχρόνιστοι τι να κάνω?

κατεβασε το bs player...ανοιξε αρχικα την ταινια με αυτο...θα σου βρει αυτοματα υποτιτλους και θα ειναι σε φακελο(subs)ακριβως διπλα απο την ταινια σου...μετα ανοιγεις την ταινια με το gom και τσιμπας τους υποτιτλους μεσα στο gom με το ποντικι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασε το bs player...ανοιξε αρχικα την ταινια με αυτο...θα σου βρει αυτοματα υποτιτλους και θα ειναι σε φακελο(subs)ακριβως διπλα απο την ταινια σου...μετα ανοιγεις την ταινια με το gom και τσιμπας τους υποτιτλους μεσα στο gom με το ποντικι...

Το έκανα και είναι πάλι ασυγχρόνιστοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που την αναπαράγεις την ταινία και είναι οι υπότιτλοι ασυγχρονιστοι;

Είναι στο laptop της υπογραφής σου, σε κάποιο pc ή σε media player;

Με ποιο πρόγραμμα; Η ταινία είναι 1080p;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

το θεμα λυθηκε επειδη ο accipio κατεβαζε απο αμφιβολου ποιοτητας και διασημοτητας site και οχι απο ενα γνωστο ''λιμανι'' ας πουμε...δοκιμασε τον τροπο μου με bs και gom και ολα ειναι κομπλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...