Προς το περιεχόμενο

[Εκτυπωτής] HP Deskjet Ink Advantage 3525 All-in-One @msystems 39€


george888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

το 2.4 ειναι το wifi. Λοιπον μιας και δεν σου απαντα κανεις, να σου πω την δικη μου εμπειρια με εναν HP 2ετιας. 

 

Ειναι αυτος.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003VQPR1C

 

Συνδεεται ασυρματα με το ρουτερ. WPA2. Στο Pc ή στα pc εχω περασει το ειδικο software/drivers της HP με το οποιο υπαρχει η επικοινωνια και για να τυπωσεις αλλα και για να σκαναρεις ασυρματα.

 

Απο αυτα που γραφεις (γραφουν) φαινεται πως υποστηριζει μονο n ρουτερς. ΑΛΛΑ και για τον δικο μου διαβαζα σε κριτικες στο αμαζον και αλλου (στο φορουμ της HP αν θυμαμαι καλα), οτι υποστηριζει μονο WEP encryption και ειχα ξενερωσει μεχρι να ερθει. Τελικα ο εκτυπωτης το WEP ηταν το μονο που δεν υποστηριζε, υποστηριζει τα νεοτερα-ασφαλεστερα WPA kai WPA2.   :-) Οποτε ποτε δεν ξερεις...

[Τις "μπυριτσες" του τις κατεβαζει βεβαια... :-D ]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τις διευκρινήσεις.  Το κακκό είναι ότι το wifi print & scan και το duplex είναι τα δύο βασικά στοιχεία που κοιτάω σε αυτό το πολυμηχάνημα (σε σχέση με την τιμή φυσικά), αλλιώς ούτε που θα γύριζα να κοιτάξω ΗΡ.  Μετά πάμε σε κάτι τέτοιο, αλλά με τρίχρωμο μελάνι και άγνωστη κατανάλωση.  Είναι όντως τόσ οοικονομικά τα καινούρια της ΗΡ ή μας δουλεύουν άραγε;

Φοβάμαι μηπως δεν λειτουργεί τελικά και μπούμε σε φασαρίες, επιστροφές κλπ.  Ακόμη και το ίδιο το κατάστημα άλλα λέει στο online φυλλάδιο, άλλα λέει στην περιγραφή στην σελίδα του προϊόντος, οπότε τί θα μπορούσα να επικαλεστώ;  Πιθανόν να ρίξω μια παραγγελία να υπάρχει και να μιλήσω τηλεφωνικά αύριο να δω τί παίζει.  Να μου πούνε και πόσο πάει με μεταφορική και να δω αν συμφέρει,

 

Αν λυσουμε τοθέμα με το b/g/n πάντως, τουλάχιστον σκανάρει ασύρματα έτσι; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να σαι καλα arxaggelos!

 

Στον δικο μου σου ειπα ναι. Σκαναρει ασυρματα μαλιστα με δυο τροπους: Και με εντολη-κλικ απο το software στο pc, αλλα και πατωντας το σχετικο κουμπι πανω στον εκτυπωτη ξεκινα/ανοιγει η εφαρμογη στο pc και του στελνει το αρχειο. Ειναι ομως αλλο μοντελο μην το δενεις κι ολας.

Αν καποιος εχει αυτον του θεματος θα σου πει θετικοτερα για αυτο το μοντελο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεεται ασυρματα με το ρουτερ. WPA2. Στο Pc ή στα pc εχω περασει το ειδικο software/drivers της HP με το οποιο υπαρχει η επικοινωνια και για να τυπωσεις αλλα και για να σκαναρεις ασυρματα.

Ή μπορεις απλα να βαλεις την ΙΡ που εχει παρει το μηχανημα (192.168.Χ.Υ) (συνηθως το X ειναι το 1 και το Υ "παιζει" απο 1 εως... 10...20...) και μπορεις να εχεις τις λειτουργιες στον browser σου χωρις εγκατασταση λογισμικου :)

Δεν ειναι τοσο "fancy" αλλα δουλευει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...και το duplex είναι τα δύο βασικά στοιχεία που κοιτάω σε αυτό το πολυμηχάνημα...

 

Σχετικα με την αυτοματη διπλης οψης εκτυπωση, ολα δειχνουν οτι πραγματι τυπωνει αυτοματα.

Και στο Ελληνικο σαιτ, και εξω. Απο το δευτερο μαλιστα ψαχνοντας το user manual σε παει στον 3520 που κοιτας στο αμερικανικο αμαζον. Πρεπει να ειναι ο ιδιος. Ριξε μια ματια λοιπον στις οδηγιες του μηπως βρεις καμια απαντηση για το "n" και για οτιδηποτε αλλο. (δεν εχω χρονο, θα το κοιτουσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρήκα ένα κορυφαίο review... είναι βέβαια από τον 3520 ο οποίος είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο αλλά χωρίς το Ink Advantage...

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ελληνικό site για τον 3525 όταν πας να κατεβάσεις το manual ανοίγει αυτό, δηλαδή του 3520.  Εκεί αναφέρει

 

Για τη σύνδεση της συσκευής HP e-All-in-One σε ενσωματωμένο ασύρματο δίκτυο LAN 802.11, θα χρειαστείτε τα εξής:
❑ Ένα  ασύρματο δίκτυο 802.11b/g/n που περιλαμβάνει ασύρματο δρομολογητή ή σημείο πρόσβασης

 

Και ακόμη παρακάτω περιγράφει με ποιόν τρόπο μπορείς να το συνδέσεις και χωρίς ρούτερ, απευθείας με τη συσκευή. Και στο αμερικανικό site το ίδιο προϊόν βγάζει, μάλλον δεν υπάρχει ξεχωριστό manual για το 3525.  Κι εκεί επίσης λέει b/g/n.

 

karasardelis που βρήκες ότι ο 3520 είναι χωρίς ink advantage; Εγώ νομίζω ότι είναι απλά ο κωδικός του ίδιου ακριβώς προϊόντος όπως πωλείται εκτός ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρήκα ένα κορυφαίο review... είναι βέβαια από τον 3520 ο οποίος είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο αλλά χωρίς το Ink Advantage...

 

Τελικά υπάρχει crash test και για πολυμηχανήματα. :-D  :-D  :-D

Ήταν πολύ χρήσιμο. Σίγουρα θα με βοηθήσει για να αποφασίσω την αγορά του. :-D  :-D :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

karasardelis που βρήκες ότι ο 3520 είναι χωρίς ink advantage; Εγώ νομίζω ότι είναι απλά ο κωδικός του ίδιου ακριβώς προϊόντος όπως πωλείται εκτός ΗΠΑ.

 

Εδώ...

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c03274848&tmp_track_link=ot_faqs/top_issues/en_us/c03274848/loc:2&cc=us&dlc=en&lc=en&product=5241265

 

έτσι κατάλαβα εγώ τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ελληνικό site για τον 3525 όταν πας να κατεβάσεις το manual ανοίγει αυτό, δηλαδή του 3520.  Εκεί αναφέρει

 

 

Και ακόμη παρακάτω περιγράφει με ποιόν τρόπο μπορείς να το συνδέσεις και χωρίς ρούτερ, απευθείας με τη συσκευή. Και στο αμερικανικό site το ίδιο προϊόν βγάζει, μάλλον δεν υπάρχει ξεχωριστό manual για το 3525.  Κι εκεί επίσης λέει b/g/n.

 

karasardelis που βρήκες ότι ο 3520 είναι χωρίς ink advantage; Εγώ νομίζω ότι είναι απλά ο κωδικός του ίδιου ακριβώς προϊόντος όπως πωλείται εκτός ΗΠΑ.

 

Το ίδιο είναι φίλε απλά, μάλλον λόγω διαφορετικών τιμών σε εκτυπωτές και μελάνια, στις ΗΠΑ πουλάνε και το μηχάνημα αλλά και τα μελάνια με διαφορετικά ονόματα. Ή απλά έχουν αλλάξει μελάνια κι όχι το πολυμηχάνημα (εκτός από τις υποδοχές μελανιών).

Πάντως, το μηχάνημα έρχεται με ένα cd με drivers που γράφει "3520 series". Κι όταν μπεις στο site της HP για εγγραφές κτλ, πάλι ως 3520 θα το αναφέρει (απ όσο θυμάμαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω τον 2515 απο την αντιστοιχη προσφορα του PUBLIC(INK advantage)>.

Εντυπωσεις?Πολυ φθηνη ποιοτητα κατασκευης(ο πρωτος ηλθε DOA και μου εβγαλαν το λαδι στο PUBLIC  μεχρι να μου τον αλλαξουν) και με στανταρ καταναλωση τα μελανια δεν διαρκουν οσο λενε(πολυ λιγοτερο).Μπορω να πω οτι το μετανιωσα που παροπλισα τον CANON 210 που ειχα.

Απλα αυτος ειναι σε πολυ καλη τιμη αλλα αν τα features(ασυρματη εκτυπωση κτλ ) δε σας χρειαζονται ξανασκεφτειτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό http://techblog.gr/gadgets/hp-deskjet-ink-advantage-3525-e-all-in-one-565556/

το ελληνικό review τον βρήκαν μια χαρά ... :unsure:

Πάντως όπως και έχει πιστεύω για τα 39€ είναι super,

... αρκεί να παραλάβουμε βέβαια ...

και σύμφωνα με αυτό

το duplex του είναι άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παρήγγειλα κι εγώ αφού ήταν -20 ευρώ από την προσφορά του you αλλά δεν είχα κάποια ενημέρωση σχετικά με την παραγγελία μου και στην ιστοσελίδα τους δεν βλέπω να έχουν επιλογή "Εξέλιξη Παραγγελίας"...

 

Λέτε να τους πάρω τηλέφωνο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...