Προς το περιεχόμενο

''Πεθαμένη'' μητρική


snakes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο forum,

Χτες λοιπόν αποφάσισα να καθαρίσω μετά από ένα χρόνο περίπου το pc (καλά το τι σκόνη έβγαλε δεν λέγεται) μόλις τελείωσα, τοποθετησα τα πράγματα στην θέση τους και εδώ ξεκινά το μαρτύριο. Ενώ όλα δείχνουν να λειτουργούν σωστά η οθόνη παραμένει μαύρη. Έχω καταλήξει στην μητρική καθώς δοκίμασα τον επεξεργαστή σε άλλο σύστημα και λειτουργούσε, δοκίμασα άλλες μνήμες ddr2 πάλι τίποτα, τοποθετησα μια-μια τις μνήμες σε διαφορετικά slots πάλι τίποτα. Τέλος, έκανα clear cmos με την μπαταρία πάλι τίποτα. Όμως με προβληματίζει το γεγονός ότι η μητρική δεν φαίνεται να έχει τίποτα καμένο ούτε φουσκωμενους πυκνωτές και επίσης η ψηκτρα του επεξεργαστή λειτουργεί κανονικά...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια και λύση B-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών δοκίμασες να αλλάξεις ?

Επίσης σιγουρέψου οτι δεν εχεις ξεχάσει καποιο καλώδιο ρεύματος μιλάω για το 2ο μικρό που παίρνει η μητρική (εχει τύχει μερικοί να το ξεχνάνε) αλλα και τις κάρτας γραφικών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών δοκίμασες να αλλάξεις ?

Επίσης σιγουρέψου οτι δεν εχεις ξεχάσει καποιο καλώδιο ρεύματος μιλάω για το 2ο μικρό που παίρνει η μητρική (εχει τύχει μερικοί να το ξεχνάνε) αλλα και τις κάρτας γραφικών

Την κάρτα γραφικών για να είμαι πιο σίγουρος την έχω βγάλει και έχω αφήσει μόνο την on board, επίσης το 4πινο το είχα ξεχάσει παλαιότερα μια φορά και τώρα πάντοτε είμαι προσεκτικός ώστε να μην το ξεχνάω. Έλεγξα τα πράγματα και έξω από το case, χωρίς κανένα όμως αποτέλεσμα. Επίσης, παρατηρώ ότι η μητρική δεν στέλνει σημα ούτε στο πληκτρολόγιο ούτεστο ποντίκι. Παίζει να έχει καεί και τίποτα άλλο μαζί με τηνμητρική;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο προβλημα εχω κα εγω! μεχρι που εκαψα το τροφοδοτκο χτες. δεν υπαρχει τιποτα καμενο στην μαμα...

Πως το έκανες ρε θηρίο; Ποιο ήταν το τροφοδοτικό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κάρτα γραφικών για να είμαι πιο σίγουρος την έχω βγάλει και έχω αφήσει μόνο την on board, επίσης το 4πινο το είχα ξεχάσει παλαιότερα μια φορά και τώρα πάντοτε είμαι προσεκτικός ώστε να μην το ξεχνάω. Έλεγξα τα πράγματα και έξω από το case, χωρίς κανένα όμως αποτέλεσμα. Επίσης, παρατηρώ ότι η μητρική δεν στέλνει σημα ούτε στο πληκτρολόγιο ούτεστο ποντίκι. Παίζει να έχει καεί και τίποτα άλλο μαζί με τηνμητρική;

 

Βγάλε τα ολα απο επάνω στην μητρική , ασε την μονο με τροφοδοτικό και μνήμες και φυσικά την onboard και δες αν φαίνεται να παίρνει ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε τα ολα απο επάνω στην μητρική , ασε την μονο με τροφοδοτικό και μνήμες και φυσικά την onboard και δες αν φαίνεται να παίρνει ρεύμα

Το έχω ήδη πράξει αυτό και ενώ το fan του CPU δουλεύει κανονικά, η οθόνη παραμένει μαύρη (μαύρη μαυρίλα) Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Επίσης, να αναφέρω ότι την τελευταία φορά που χρησιμοποιήθηκε μου πέταξε 2 blue screens, κάτι που δεν είχε ξανασυμβεί..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...