Προς το περιεχόμενο

Το τέλος είναι κοντά - Τσιπάκι


Nihilist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θέλω ένα χαπάκι για να ξεχνάω , παίζει κάτι τέτοιο?

 

Πχ. σε κεράτωσε η γκόμενα , χλαπ χαπακι , το ξεπερνας.

      ΣΕ εβρισε το αφεντικο , χλαπ χαπάκι το ξεχνας.

       Δεν έχεις δουλεια , χλαπ χαπακι το ξεχνας.

 

Θα βοηθουσε ο μπαφος , αλλα εκεί χαζευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να το βάλω μέσα σε εισαγωγικά. Λάθος μου. Ο άνθρωπος πλέον αρχίζει να θεωρείται ως συγκέντρωση πληροφοριών και όχι ως οντότητα. Αυτό το τέλος εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβαζα σε ενα βιβλίο "ζουν ανάμεσα μας" πως οι εξωγήινες μορφές ζωής θα χρησιμοποιήσουν τσιπάκια για τον έλεγχο της μάζας
αυτό ακούγεται εξωπραγματικό , αλλα μήπως υπάρχει μια δόση αλίθειας ?
ΤΡΕΜΩ στην ιδέα να ξυπνήσω ενα πρωί στο δάσος και να μην θυμάμαι τι έκανα χθες το βράδυ και όλα αυτά γιατι βαριόμουν να κρατάει ενα μπλοκάκι με τους κωδικούς μου.

πρέπει να αναρωτηθούμε που ξεκινάει και που τελειώνει η τρέλα της τεχνολογίας
ποιος θα μας προστατέψει αν όλα αυτά τα ευφάνταστα σενάρια γίνουν πραγματικότητα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφησαμε τους ψεκασμους και πιασαμε τα τσιπακια

 

Αμ το άλλο πού το πας; Πλέον οι δυνάμεις τού κακού έχουν συμμαχήσει! Τις προάλλες πέρασε ένα αεροπλάνο πάνω απ' το σπίτι και ήταν παραπάνω από οφθαλμοφανές ότι ψέκαζε. Αφού τελείωσα με τα καντήλια, που μου άφησε μια βεράντα χάλια, βγήκα να σκουπίσω τις μαλακίες που έριχνε και γέμισα έξι τενεκέδες τσιπάκια...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος το χρειάζεται, μια χαρά είναι.

Με τόσα πράγματα έχουμε, σχετικά, προσαρμοστεί μέσα σε μια κοινωνία. Σε πολλά πράγματα που συμβαίνουν ήδη, σκύβουμε κεφάλι για το greater good (μας). Συμβιβαζόμαστε με τα πάντα για να ζούμε όπως ζούμε. Δεν νομίζω να θέλετε παραδείγματα, εκτός και αν θεωρείται πως άνετα μπορείτε να ζήσετε στη ζούγκλα.

Με όλα αυτά ήδη ξέρουν ποιοι είμαστε, που είμαστε, και μη σας πω ήδη ελέγχουν τα περισσότερα (εδώ κάποιοι υποστηρίζουν φανατικά -και χρηματοδοτούν- πως μας "ψεκάζουν").

Άρα γιατί να τρομάζετε για κάτι τέτοιο; Όποιος το χρειαστεί παραπάνω, ας το φάει. Ήδη έχουμε κατεβάσει τα παντελόνια μας στην τεχνολογία. Δεν θα με ξαφνιάσει τίποτα πια.

Υ.Γ: Εγώ αναμένω στο Google-πορτοφόλι. Μια κάρτα για όλες τις άλλες.. κάπου το είχα διαβάσει.. θέλω να εξαρτηθώ από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι όπως ο βηματοδότης που μπαίνει στον οργανισμό για να τον στηρίξει. Το συγκεκριμένο ελέγχεται από δορυφόρο για να διασταυρώσει όλα αυτά τα στοιχεία(έτσι θεωρώ εγώ τουλάχιστον)

Σιγά μην ελέγχεται και από εξωγήινους. Κανα RFID της κακιάς ώρας θα είναι και μας το πασάρουν για κατόρθωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφησαμε τους ψεκασμους και πιασαμε τα τσιπακια ,ας γραψει και κανενας για προφητειες και λεσχη μπιλντεμπεργκ να συμπληρωθει το καρε...

 

Μα είναι αντιπαραγωγικοί έτσι, αντί να μας ψεκάζουν με τσιπάκια πάνε τα πρότζεκτ χωριστά...και μετά σου λέει έχουμε παγκόσμια οικονομική κρίση, τέτοιες μαλακίες γίνονται και πέφτουν έξω, οικονομικά, τα σκοτεινά συμφέροντα που θέλουν υποχείριο τους τον υπόλοιπο κόσμο..

 

 

Ρε κάντε με λομπίστα για μια μέρα να σας πω εγώ, πουτανάκια μου θα σας κάνω.;ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι μην γίνει υποχρεωτικό .
Γιατι αυτό επισκιάζει κινδύνους

 

Αν κάποιος το χρειάζεται, μια χαρά είναι.

Με τόσα πράγματα έχουμε, σχετικά, προσαρμοστεί μέσα σε μια κοινωνία. Σε πολλά πράγματα που συμβαίνουν ήδη, σκύβουμε κεφάλι για το greater good (μας). Συμβιβαζόμαστε με τα πάντα για να ζούμε όπως ζούμε. Δεν νομίζω να θέλετε παραδείγματα, εκτός και αν θεωρείται πως άνετα μπορείτε να ζήσετε στη ζούγκλα.

Με όλα αυτά ήδη ξέρουν ποιοι είμαστε, που είμαστε, και μη σας πω ήδη ελέγχουν τα περισσότερα (εδώ κάποιοι υποστηρίζουν φανατικά -και χρηματοδοτούν- πως μας "ψεκάζουν").

Άρα γιατί να τρομάζετε για κάτι τέτοιο; Όποιος το χρειαστεί παραπάνω, ας το φάει. Ήδη έχουμε κατεβάσει τα παντελόνια μας στην τεχνολογία. Δεν θα με ξαφνιάσει τίποτα πια.

Υ.Γ: Εγώ αναμένω στο Google-πορτοφόλι. Μια κάρτα για όλες τις άλλες.. κάπου το είχα διαβάσει.. θέλω να εξαρτηθώ από αυτό.

 


το τσιπάκι το είχαν προβλέψει οι παπαροκάδες
θυμάμαι που κάπιοι κορόιδευαν και τώρα επιβεβαιώνονται
μιλούσε με γρίφους ο γέροντας μέσα απ τα τραγούδια του
τώρα ο γρίφος λύθηκε , το παζλ κόλλησε και το κουτί της Πανδώρας θα ξεχειλίσει στην γη τις πληγές του

Ρωτάς αν θα σκύψουμε το κεφάλι ? ΠΟΤΕ! το τσιπάκι δεν θα περάσει
η ώρα έφτασε , ΙΓΚΙΓΚΕΝ!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...