Προς το περιεχόμενο

Ταχύτητα CONNX Αίγιο???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε 'ολους !!Βρίσκομαι στο αιγιο και η συνδεση που εχω connx δεν ξεπερνα τα 8200 (to βλεπω μεσα απο την σελιδα του router thomson tg585v8) ακουω απο καποιους οτι πιανουν 14000 !Στο Διακοπτο φεριπειν το εχω δει μετα ματια μου 14000 μεσα στο νερο!!Τι συμβαινει?Οποιος γνωριζει ας απαντησει !!Ευχαριστω εκ των προτερων!!σας παραθετω και τα στοιχεια τοθ router

DSL Connection  
bull__md.gif Link Information
        spacer.gif Uptime: 0 days, 1:03:21 spacer.gif DSL Type: G.992.5 annex A spacer.gif Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 984 / 8.632 spacer.gif Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 991 / 8.397 spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 17,80 / 294,08 spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,5 spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 22,0 / 35,5 spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 10,0 spacer.gif Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM spacer.gif Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0 spacer.gif Loss of Signal (Local/Remote): 3 / 0 spacer.gif Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0 spacer.gif Loss of Link (Remote): 0 spacer.gif Error Seconds (Local/Remote): 3 / 0 spacer.gif FEC Errors (Up/Down): 20 / 1.468 spacer.gif CRC Errors (Up/Down): 1 / 9 spacer.gif HEC Errors (Up/Down): 1 / NA Επεξ/σία από katarasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο πιο κοντα στο κτιριο του οτε τοσο καλυτερη ταχυτητα.35 attenuation = 2,5 Km και κατι ψηλα οποτε τα 8,5 mbit με βαση το 9 margin του οτε δεν ειναι ουτε πολυ ουτε λιγο.αν πιανουν τα χερια σου να δοκιμασεις κατανεμητη να δεις και εκει τι ταχυτητα πιανεις μηπως φταιει κατι στο σπιτι τοτε καντο.αν δεν πιανουν τα χερια σου τοτε βγαλε ολα τα σπλιττερ φιλτρα κτλ και ασε το ρουτερ στην κεντρικη πριζα και δες παλι εκει τι πιανεις.αν εχεις συναγερμο τοτε θελει φιλτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο πιο κοντα στο κτιριο του οτε τοσο καλυτερη ταχυτητα.35 attenuation = 2,5 Km και κατι ψηλα οποτε τα 8,5 mbit με βαση το 9 margin του οτε δεν ειναι ουτε πολυ ουτε λιγο.αν πιανουν τα χερια σου να δοκιμασεις κατανεμητη να δεις και εκει τι ταχυτητα πιανεις μηπως φταιει κατι στο σπιτι τοτε καντο.αν δεν πιανουν τα χερια σου τοτε βγαλε ολα τα σπλιττερ φιλτρα κτλ και ασε το ρουτερ στην κεντρικη πριζα και δες παλι εκει τι πιανεις.αν εχεις συναγερμο τοτε θελει φιλτρο.

Poulinos ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση σου!!Ο κατανεμητης τι είναι?Που μπορω να τον βρω?Εχω κανει την κλασσικη συνδεσμολογια του οτε!Εχω 1 ασυρματο και συναγερμο!Εχω βαλει φιλτρο!Αλλο το spiltter αλλο το φιλτρο?Στον οτε που δηλωσα βλαβη μου ειπαν οτι θα κανουν καθαρισμο γραμμης κ θα δωσου βλαβη!!Ετσι κ εγινε !Με πηρε το μεσημερι καποιοσ απο τον ΟΤΕ με λιγο ειρωνικο υφακι και μου λεει οτι στην γυρω περιοχη μου πιανουν μεσο ορο 5 Mbit και θα επρεπε να ευχαριστω τον οτε που εχω τετοια συνδεση!Ξερω ομως οτι στην γυρω περιοχη χτυπαν 12-13-14!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση σου!!Ο κατανεμητης τι είναι?Που μπορω να τον βρω?Εχω κανει την κλασσικη συνδεσμολογια του οτε!Εχω 1 ασυρματο και συναγερμο!Εχω βαλει φιλτρο!Αλλο το spiltter αλλο το φιλτρο?Στον οτε που δηλωσα βλαβη μου ειπαν οτι θα κανουν καθαρισμο γραμμης κ θα δωσου βλαβη!!Ετσι κ εγινε !Με πηρε το μεσημερι καποιοσ απο τον ΟΤΕ με λιγο ειρωνικο υφακι και μου λεει οτι στην γυρω περιοχη μου πιανουν μεσο ορο 5 Mbit και θα επρεπε να ευχαριστω τον οτε που εχω τετοια συνδεση!Ξερω ομως οτι στην γυρω περιοχη χτυπαν 12-13-14!

ο συναγερμος θελει και αυτος φιλτρο.το splitter ειναι και φιλτρο εκτος αν ειναι απλα διακλαδωτης απο ενα σε 2.κατανεμητης ειναι εκει που καταληγει η γραμμη του οτε και μετα ξεκιναει η γραμμη του σπιτιου σου.μπορει να ειναι κατανεμητης μπορει να ειναι χωνευτη αν δεν ειναι πολυκατοικια.τωρα τι γινεται με τους τριγυρω μαλλον τον οτε δεν τον ενδιαφερει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...