Προς το περιεχόμενο

H Intel αποσύρει την ονομασία Atom


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έχω ένα samsung nc-10 με 2gb ram και windows 8 το παίρνω μαζί μου παντού και με έχει καταβολεψει ιδικά με το tethering από το κινητό έχω παντού νετ. Το χρησιμοποιώ μόνο για ταινίες και σειρές στο σπίτι και για τα υπόλοιπα εκτός. Δεν ζορίζετε πουθενά, παρά μόνο σε 720p σε υψηλό bitrate. Ιδικά στην σχολή με έχει καταβολεψει + το οτι η μπαταρία του μετά απο τόση χρήση κρατάει ακόμα 5 ώρες στανταρ (δουλεύω πάντα με την ελάχιστη φωτινότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω οι ονομασίες Celeron και Pentium είναι πολύ καινούριες   :P

Σωστός. Δηλ νομίζουν ότι όποιος ακούει τώρα Celeron και Pentium σκέφτεται και ταχύτητα; Χαχαχαχα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερο μπλέξιμο είναι το να ονομάζει τα silvermont pentium όταν αυτό το όνομα θα το έχουν και τα low end haswell chips. Θα μπορούσε να τα πει atom 2 ή κάτι τέτοιο. Άσε που το silvermont είναι όνομα αρχιτεκτονικής και δεν πρόκειται να διαφημιστεί όπως άλλωστε έγινε και με τους ivy, sandy κλπ που δεν τους ξέρει κανείς (πλήν όσων ασχολούνται) με αυτό το όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακούω celeron και Pentium και δε ξέρω αν προλαβαινω να γελασω πριν αρχίσω να ξερναω. Αλλά όχι το atom τους πείραξε (που τουλαχιστον και στο δικο μου netbook μια χαρά παει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ριξει ενα Intel 40Gb SSD και 1,5Gb ram σε ενα aspire one και με τα 7αρια παει σφαιρα. Ειχα βαλει και 8 επαιζε σαφως καλυτερα αλλα κατι εγινε και εμεινε και δεν ξανασχοληθηκα. Καποια στιγμη θα τα ξαναβαλω. Την εχω κανει πειραματοζωο την γυναικα μου που το εχει αλλα της αρεσει.

Πηρα και μια τουμπανο μπαταρια απο ebay και ολα καλα προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το atom θυμίζει αργό netbook?

Εμένα το celeron μου θυμίζει τον Celeron 300A που γινότανε τρομερό overclock. Από 300 mhz πήγαινε στα 450! Παρόλα αυτά, μάλλον ήταν πιο αργός από atom.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...