Προς το περιεχόμενο

μTorrent


paxara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hi guys! Καλό μήνα να έχουμε, καλή βδομάδα και (ένα υπέροχο) καλοκαίρι! ;)

 

Έχω θέμα με το utorrent! Θέλω να στείλω ένα αρχείο σε έναν φίλο μου και αφού το φτιάξω το αρχειάκι με κατάληξη *.torrent και του το στείλω, μπαίνει στο πρόγραμμα σε εμένα σε κατάσταση seed αλλά δεν μπορεί να το πάρει το παιδί που του το στέλνω! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!

Αυτό που κάνω είναι το εξής:

(μέσα στο utorrent)

1. Αρχείο -> Δημιουργία νέου Torrent...

2. Πατάω "βάλε αρχείο" και πάω βρίσκω το αρχείο που θέλω να στείλω.

3. Βάζω trackers:

 

udp://tracker.publicbt.com:80/announce

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

udp://fr33domtracker.h33t.com:3310/announce

udp://tracker.istole.it:80/announce

 

4. Τσεκάρω το έναρξη διαμοιρασμού

5. και τέλος πατάω "Δημιουργία και αποθήκευση ως..." και αυτό που δημιουργείτε, του το στέλνω.

 

Κάνω κάτι λάθος;;; Έτσι το έκανα πάντα και λειτουργούσε! :S

 

Ευχαριστώ guys!

 

Υ.Γ: Μήπως πρέπει να βάλω και στο "Τροφοδ." που λέει τους παραπάνω trackers; Έχω πολύ καιρό να κάνω torrent και δεν θυμάμαι :S :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ: Μήπως πρέπει να βάλω και στο "Τροφοδ." που λέει τους παραπάνω trackers; Έχω πολύ καιρό να κάνω torrent και δεν θυμάμαι :S :/

Κανονικά δεν χρειάζεται να βάλεις καθόλου trackers,το μόνο που κάνει είναι να δει αν υπάρχει το ολόιδιο αρχείο σε αυτόν για να έχει περισσότερα seed,αν είναι δικό σου αρχείο που δεν ξανά υπάρχει αλλού είναι άσκοπο.

 

Ρώτα τον άλλον τι του βγάζει,δεν του βγαίνει καν στην λίστα;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δεν χρειάζεται να βάλεις καθόλου trackers,το μόνο που κάνει είναι να δει αν υπάρχει το ολόιδιο αρχείο σε αυτόν για να έχει περισσότερα seed,αν είναι δικό σου αρχείο που δεν ξανά υπάρχει αλλού είναι άσκοπο.

 

Ρώτα τον άλλον τι του βγάζει,δεν του βγαίνει καν στην λίστα;; 

Δεν του βγάζει τίποτα. Δεν του κάνει λήψη. Απλά.

 

Γιατί απλώς δεν το ανεβάζεις στο filedropper.com και να του στείλεις το Link;

Δεν θέλω σε online server να το ανεβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκινάει... -.-

Τέσπα, δεν πειράζει. Κάτι θα βρω. Απλά ήθελα να με βεβαιώσεις ότι, έτσι γίνονται τα torrent.. δεν έχω ξεχάσει :P

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε το σε file server (εγώ χρησιμοποιώ το mediafire.com ή στο rapidshare.com) και στείλτου του share link.

Στο ut αν απλά κάνεις seeding θα πρέπει να μπει ο φίλος σου στην λίστα και όταν έρθει η σειρά του να συνδεθεί μαζί σου.

 

Έκανα μια δοκιμή στο ut και δημιούργησα ένα μικρό torrent. Δεν χρειάστηκε να βάλω trackers γιατί είχε ήδη δύο open trackers. Τσεκάρισα και το start seeding και μπήκε στην λίστα. Μετά με δεξί κλικ->properties στο torrent τσεκάρισα Initial seeding για να έχει προτεραιότητα.

Λογικά πρέπει να είναι έτσι.

Αν θέλεις κάνε μια δοκιμή με το αρχείο (http://rapidshare.com/files/2943576512/Joy2Key_374en.zip.torrent), θα το seedάρω για κανά 2ωρο. Είναι το joytokey (300ΚΒ) και μετατρέπει τα πλήκτρα από το joypad σε πλήκτρα στο πληκτρολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το διάβασα και λογικά δεν το seed-άρεις. Τέσπα, οκ. Απλά το είχα αφήσει πόση ώρα να κάνει seed και το παιδί δεν είχε πάρει καθόλου. Όπως προ είπα, δεν θέλω online server.

Ευχαριστώ!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να το κάνεις initial seeding όπως είπα παραπάνω για να πάρει προτεραιότητα και καλά είναι να σταματήσεις ότι άλλα torrents έχεις στην λίστα. Δεν χρειάζεται να το δημοσιεύσεις σε σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το έφτιαξα το θέμα. Τελικά δεν ήταν σε εμένα το πρόβλημα. Το παιδί είχε το πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Ευχαριστώ micos000, TheELF & isay! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...