Προς το περιεχόμενο

ΜΒΑ στο ΠΑΜΑΚ


Sirina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι να κάνουμε.

το πορτοφόλι του καθενός φτανει αλλού.

 

εντάξει ΠΆΝΤΩΣ εγώ δε θέλω να παω πχ εαπ με τη λογική ότι το κάνω τζάμπα κ δε θα αναγνωριστεί γιατί είναι ελληνικό.

 

με την ίδια λογική κ το πτυχίο μασ το πρώτο όσοι το κάναμε ελλάδα είναι άχρηστο ενώ βλέπω όσοι φεύγουν έξω μια χαρά είναι από ΓΝΩΣΤΟΎΣ τουλάχιστον.

 

ΠΑΜΑΚ ΠΆΝΤΩΣ σε σχέση με απθ θυμίζει πρωτοκλασάτο κολλέγιο.

 

ΊΣΩΣ το κυνήγησω πιο πολύ.

είτε υποτροφία ΠΑΜΑΚ που παίρνουν 2-3 άτομα νομίζω είτε κάποια χρήματα ικυ είτε ένα ΜΈΡΟΣ cash και ένα ΜΈΡΟΣ δάνειο αφού παίζει κ αυτό.

 

απλά γουστάρω πολύ εξ αποστάσεως ΑΥΤΈΣ οι στάνταρ ΏΡΕΣ που μου δένουν τα χέρια με εκνευρίζουν.

 

ΠΆΝΤΩΣ και να έδινα ένα σωρό λεφτά για να το κάνω σε ανοιχτό πανεπιστήμιο αγγλία το θεωρώ χαζό αφού για μένα διαφορά δε θα έχει από το εαπ

 

αν ήταν να τα σκάσω θα διάλεγα κανένα κολλέγιο εδώ που να συνεργάζεται με κάποιο καλό αγγλικό η αμερικανικό ηδπτκδ

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

 

μονο στην ελλαδα υπαρχουν αυτα τα προβληματα

 

τώρα πια εχουν αναγνωριστεί και τα μεταπτυχιακά των κολεγίων, αλλος ένας λόγος να μήν πάμε εξω..Ενδεικτικά ΜΒΑ στο Πανεπιστήμιο Πειραιά 7800 ευρώ.

 

κολλεγια # πανεπιστημιο πειραια

 

Καλό και το ΜΒΑ του ΠΑΜΑΚ , καλό και του ΕΑΠ , καλό και του εξωτερικού. Μακάρι να μπορούσαμε να πληρώσουμε και για τις κατάλληλες γνωριμίες ή για τον μπάρμπα στην Κορώνη που θα μας χώσει εν τέλη στη δουλειά....και χωρίς μεταπτυχιακό.

 

true

TRUUUUUUEE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ποιο ειναι το 1ο σου πτυχιο; Αν ειναι οτιδηποτε αλλο εκτος απο οικονομικα τοτε το MBA θα σου χρειαστει μονο αν θα σου δοθει η δυνατοτητα να διοικεις (δηλαδη να γινεις μανατζερ) και οταν. Δηλαδη χεσε ψηλα και αγναντευε.

Καλυτερα ειναι να αποκτησεις ορισμενη εργασιακη εμπειρια και υστερα το MBA. Αν δεν εχεις δουλεψει ποτε, και δεν εισαι οτιδηποτε αλλο εκτος απο οικονομολογος κλπ, τοτε δεν εχει νοημα να κανεις MBA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξαναπουμε, ακομα και ο πραετοριανος το εχει πει, οτι το mba εχει τρελο ανταγωνισμο...

 

to add to that

 

οι περισσοτεροι ασιατες που παιρνουν mba και τα συναφη, δεν βρισκουν δουλεια οτι γυριζουν στις πατριδες τους. Η samsung δειχνει να το διαχειριζεται αυτο το προβλημα με την δημιουργια special division οπου, οι ιδιοι οι κορεατες, ξαναμαθαινουν την κουλτουρα τους.

 

 

Το γνωστο, προσκυναω...

 

Σκεφτείτε το πριν δωσετε τα πολύτιμα ευρω σας... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...