Προς το περιεχόμενο

Σπασμενη οθονη 4s


thephotoshoped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το προχθες ηταν τροπος του λεγειν. Καμια βδομαδα μου το καθυστερησε, και προφανως ΔΕΝ μου ειπε τιποτα, αλλα το καταλαβα μολις κοιταξα την οθονη, καμια σχεση με την αυθεντικη.  Δεν ειναι μαγαζι, απλα υποτιθεται ειχε αλλαξει απειρα κουμπια και ανελαβε να το κανει με ανταλλαγμα καλυτερη τιμη σε καποια πραγματακια που ηθελε απο το καταστημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει παιδια την παρηγγειλα την οθονη και την περιμενω.. Το ξερω οτι δε θα ειναι σαν τη ρετινα , ομως οπως ειπατε θα ειναι για την κοπελα μου , που σιγα τη τρομερη σχεση που εχει με την τεχνολογια. Παραθετω φωτογραφιες απο το κινητο για να δειτε πως ειναι η τωρινη κατασταση του. Το home button δε φαινεται να εχει πειραχτει.

post-218759-0-78499000-1370426769_thumb.jpg

post-218759-0-54038300-1370426780_thumb.jpg

post-218759-0-81504000-1370426788_thumb.jpg

post-218759-0-17795100-1370426796_thumb.jpg

post-218759-0-00437500-1370426803_thumb.jpg

post-218759-0-06743100-1370426811_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Retina θα ειναι, το θεμα ειναι τα χρωματα. Σε μενα ειχε και αρκετο flicker (τρεμοπαιγμα) που και να μην εισαι πολυ σχετικος, το καταλαβαινεις. Απλα στο ειπα μην πας να το διορθωσεις και το κανεις χειροτερα, χαλωντας και τιποτα αλλο στο λυσιμο-δεσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και την τσάντισες και το πέταξε σε κανένα τοίχο;

:-D

 

trololol :D :D :D

 

Retina θα ειναι, το θεμα ειναι τα χρωματα. Σε μενα ειχε και αρκετο flicker (τρεμοπαιγμα) που και να μην εισαι πολυ σχετικος, το καταλαβαινεις. Απλα στο ειπα μην πας να το διορθωσεις και το κανεις χειροτερα, χαλωντας και τιποτα αλλο στο λυσιμο-δεσιμο

 

Θα το προσπαθησω μαζι με τον πατερα μου που εχει αλλαξει ηδη οθονη κινητου και πιανουν τα χερια του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει προσοχη για να μη καταντησεις στο τελος να δωσεις περισσοτερα απ οσα αξιζε.παντως απ οτι ειδα εχει κατατοπιστικα βιντεο αλλα και οδηγους στο ιντερνετ...τσεκαρε και το ifixit το οποιο εχει αναλυτικα εικονες και το τι να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες την κοπελα σου οτι τετοια πραγματα τα προσεχουμε :))) και εμενα μου εχει σπασει κινητο αλλα οχι και iphone..αμα ειχα το προτο που θα εκανα ηταν να του βαλω θικη και δεν ειναι και το 4 που θα πεις νταξει αλλα το 4s!!!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της τα χω πει χιλιαδες φορες αλλα ειναι ατσουμπαλη εκ φυσεως .. Το ifixit το ειδα και αυτο που ηταν πιο χρησιμο απο ολα ηταν ενα flowchart που το εκτυπωνεις και σου δειχνει ανα βημα ποιες βιδες και κομματια εβγαλες , γιατι αντε να θυμηθεις με το χαος που γινεται εκει μεσα.  Οσο για το βιντεο ειναι για το 4 οχι για το 4s και απο οτι ειδα εχει μικροδιαφορες , οπως το μοτερακι της δονησης. Οταν το κανω θελω να εχω μπροστα μου επακριβως αυτο που θα ανοιξω. 

 

Αυτο το βιντεο θα χρησιμοποιησω σαν οδηγο : 1) 

 , 2) 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν το βρισκω, στο βιντεο που παρεθεσες , χρειαζομαι και το αντιστοιχο που το συναρμολογεις ξανα. Υπαρχει απο αυτους κατι τετοιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ δυσκολο για καποιον ομως να κανει "την αντιθετη διαδικασια" . Εχει ποσα κομματια , δεν ειναι απλα βιδες που τις βιδωνεις. Οποτε μαλλον θα ακολουθησω αυτο που παρεθεσα για σιγουρια αφου εχει και την αντιθετη διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατα σε κουτακια ολες τις βιδες με τα χιλιοστα και τα νουμερα.(βοηθαει πολυ το ifixit.com ΔΕΣ ΤΟ)

αν δεν εισαι σιγουρος για κατι μην πας να το παιξεις εξυπνος γυρνα στο προηγουμενο βημα και δεν μηπως δεν εκανες κατι καλα.δεν ειναι και ΤΟ δυσκολο να αλλαξεις οθονη!θελει σταθερα και σιγα βηματα.μην βιαζεσαι.θα σε παρει κανα 1-2 ωρες αλλα με τις κινησεις που λεει το ifixit θα το κανεις.επισης δεν θελει πιεση και ατσουμπαλες κινησεις.σαν γυναικα ενα πραγμα :P

και μην αγχωνεσαι.

 

ps. το ifixit εχει assembly και disassebly tutorial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατα σε κουτακια ολες τις βιδες με τα χιλιοστα και τα νουμερα.(βοηθαει πολυ το ifixit.com ΔΕΣ ΤΟ)

αν δεν εισαι σιγουρος για κατι μην πας να το παιξεις εξυπνος γυρνα στο προηγουμενο βημα και δεν μηπως δεν εκανες κατι καλα.δεν ειναι και ΤΟ δυσκολο να αλλαξεις οθονη!θελει σταθερα και σιγα βηματα.μην βιαζεσαι.θα σε παρει κανα 1-2 ωρες αλλα με τις κινησεις που λεει το ifixit θα το κανεις.επισης δεν θελει πιεση και ατσουμπαλες κινησεις.σαν γυναικα ενα πραγμα :P

και μην αγχωνεσαι.

 

ps. το ifixit εχει assembly και disassebly tutorial

 

Επειδη δεν το βρισκω στη σελιδα του ifixit , βρισκω μονο το πως βγαινει η οθονη μπορεις να παραθεσεις και το πως να την ξαναβαλω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...