Προς το περιεχόμενο

Edifier s730


Darkpipis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας . Χθες παρελαβα τα παραπανω ηχεια.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ( εχω ψαξει γενικα στο διαδυκτιο για αυτο το θεμα αλλα δεν εβγαλα καποια ακρη) τι πρεπει να κανω ωστε να τα λειτουργω στο οσο πιο κοντα στο μεγιστο των δυνατοτητων τους?,Η καρτα ηχου μου ειναι η Quantum Wave που εχει μεσα η μητρικη που εχω , MSI Big Bang Trinergy.Εχει πανω και οπτικη ινα και coaxial και χθες προσπαθησα να τα συνδεσω με εναν απο αυτους τους τροπους γτ διαβασα οτι ο ψηφιακος τροπος εχει καλυτερα αποτελεσματα.Ομως δεν μπορουσα να τα κανω να παιξουν , ασχοληθηκα λιγο αλλα τπτ , δεν επαιζαν ουτε με coaxial οθτε με οπτικη ινα , δεν ξερω γτ και τα συνδεσα με το καλωδικο π εχουν μεσα, Red/White και το μαυρο καρφι στην πρασινη θυρα της καρτας ηχου , κλασικα.Και θελω να καταληξω , χρειαζομαι καποια αλλη καρτα ηχου για να εχω και πιο δυνατο και πιο ποιοτικο ηχο , και ποια μου προτινεται ? Πιος ειναι ο καλυτερος τροπος συνδεσης τους και χρειαζομαι αλλα καλωδια?

Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα έχεις συνδέσει σωστά, τότε μετά πας στο control panel και στην επιλογή για τον ήχο πρέπει να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις αυτό που έχεις συνδεδεμένο. Αν πχ σύνδεσες με καλώδια απενεργοποιήσε το coaxial και κάνε το dafault. παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις εκεί και πιστεύω θα λύσεις το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλησπέρα σε όλους,


 


Το θέμα είναι αρκετά παλιό αλλά χτες αγόρασα αυτά τα ήχεια και ήθελα να ρωτήσω τα εξής:


 


Όταν ανάβω τα ηχεία ακούγεται ένας σύντομος ήχος από αυτά. είναι φυσιολογικό αυτό?


 


ευχαριστώ πολύ


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...