Προς το περιεχόμενο

Corsair H100i, προβλημα!


Zapee995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχουν κι άλλοι παρόμοιο πρόβλημα απ' ότι βλέπω.

 

Αν σ' ενοχλεί, στείλ' τη για RMA.

 

Προσωπικά δε θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία απλά και μόνο γι' αυτό το λόγο. Αν μου παρουσίαζε κι άλλο πρόβλημα, ίσως, εξάλλου έχει 5 έτη εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες μαγική κουβέντα :Ρ

 

Επικοινώνησε μαζί τους και λογικά δε θα 'χεις κανένα πρόβλημα, είναι άκρως επαγγελματίες.

 

Απλά να ξέρεις ότι απαιτούνται 5-7 μέρες για να πάρουν απάντηση, άρα θα είσαι περίπου 2 εβδομάδες χωρίς αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι...τίποτα απολύτως.

Οι θερμοκρασίες είναι ok, διαχείριση των fans ok αλλά απο εκεί και πέρα το led δεν δουλεύει ! :fear:

εγω σε 8 εργασιμες ειχα παραλαβει την καινουρια ψυξη οταν πηγα την παλια για rma στο visionstudio.σε καποια φαση την πρωτη μερα εσβησε και μενα το λεντ εκανα ξανα επανεκκινηση τον υπολογιστη και τιποτα.πειραξα μετα τα χρωματα και τα αλλαξα απο το προγραμμα και αναψε παλι.απο τοτε δουλευει ρολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καλοι ανεμηστηρες, πιο αθορυβοι απο τους "μαμα" της h100i με pwm αλλα "χαμηλου προφιλ"?

 

Ετσι οπως την εχω βαλει στο 400R, δεν εχει πεσει ακριβως στις τρυπες απο πανω και εχω βαλει τις 5 απο τις 8 βιδες. Αυτο γιατι βαζοντας ψυγειο με push τους ανεμηστηρες, βρισκει επανω στη ψυκτρα των Mosfet οποτε την εχω τραβηξει λιγο προς τα εξω για να χωρεσει. Θα ηθελα να δοκιμασω και push/pull/pushpull/pullpush αλλα αναγκαστικα οι 2 επιπλεον ανεμηστηρες θα βγουν εξω απο το κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καλοι ανεμηστηρες, πιο αθορυβοι απο τους "μαμα" της h100i με pwm αλλα "χαμηλου προφιλ"?

 

Ετσι οπως την εχω βαλει στο 400R, δεν εχει πεσει ακριβως στις τρυπες απο πανω και εχω βαλει τις 5 απο τις 8 βιδες. Αυτο γιατι βαζοντας ψυγειο με push τους ανεμηστηρες, βρισκει επανω στη ψυκτρα των Mosfet οποτε την εχω τραβηξει λιγο προς τα εξω για να χωρεσει. Θα ηθελα να δοκιμασω και push/pull/pushpull/pullpush αλλα αναγκαστικα οι 2 επιπλεον ανεμηστηρες θα βγουν εξω απο το κουτι.

Φιλε Zapee,εχω την ιδια.Το ξερεις.Εχω κανει αμετρητες μετρησεις.Προσωπικη μου γνωμη,μην παιδευεσαι φιλε μου.

Βαλε την υδροψυξη σου σε Pull,με δυο καλα fans σε καλη αποδοση static pressure,και η διαφορα θερμοκρασιων δεν ειναι ουτε 3 βαθμοι.

Εγω μονο Pull την εχω.Απλα να κοιταξεις να εχεις καλο airlflow.Να μην εχεις ζεστο αερα στο κουτι σου.

Με 4 fans,και περισσοτερο θορυβο,χωρις να κερδιζεις τιποτε αισθητα.

Εαν παλι εχεις διαφορετικη γνωμη,ειναι επιλογη σου να πραξεις αναλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΚ θα το δοκιμασω με pull. Το θεμα ειναι οτι και παλι δε χωραει μεσα στο κουτι καλα λογω της mobo. Και απ'οτι ειδα, δεν υπαρχει λεπτος ανεμηστηρας με καλη αποδοση και λιγοτερο αθορυβος (το πρωτο ηταν αναμενομενο) οποτε θα κανω μια pull και αν δω διαφορα προς το χειροτερο, θα γινει moda στο κουτι ωστε να βγει το ψυγειο απέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...