Προς το περιεχόμενο

Assetto Corsa


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια  το συστημα της υπογραφης μου το σηκωνει το game?(η καρτα ειναι direct 10,1)επισης εχετε ακουσει εαν προκειται να βγει στο ps3? και ειναι καλυτερο απο το gran turismo 6 σε οδηγηση?δηλαδη αξιζει να το αγορασω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια  το συστημα της υπογραφης μου το σηκωνει το game?(η καρτα ειναι direct 10,1)επισης εχετε ακουσει εαν προκειται να βγει στο ps3? και ειναι καλυτερο απο το gran turismo 6 σε οδηγηση?δηλαδη αξιζει να το αγορασω?

No offence αλλά αν η ηλικία σου στο Προφίλ είναι αληθινή, πήγαινε σε GT6.

Στο PS δεν πρόκειται να βγει ποτέ το Corsa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No offence αλλά αν η ηλικία σου στο Προφίλ είναι αληθινή, πήγαινε σε GT6.

Στο PS δεν πρόκειται να βγει ποτέ το Corsa.

εχω ηδη το gt6 αλλα για τι να μην παω σε κορσα στο gran turismo αυτο που με χαλαει ειναι οτι το αμαξι πηγαινει με 120 και μοιαζει σαν να πηγαινει με 50-60 και το λεω επειδη οδηγαω αμαξι στην αληθεια και δεν μοιαζει καθολου η ταχυτητα η ηλικια μου ειναι οντως αυτη(οδηγαω επειδη μενω σε χωριο)Αυτο που δεν καταλαβα ειναι γιατι να μην παω στο asseto corsa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σοβαρή τιμονιέρα πήγαινε. Το PC σου φυσικά δε θα μπορεί να το τρέξει σε full γραφικά ενώ όσον αφορά τη σύγκριση με το GT6 δεν μπορεί να γίνει. Τo Gt είναι semi-sim ενώ το Assetto καθαρό sim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι από άλλο πλανήτη όσον αφορά τον ρεαλισμό, τόσο στον χειρισμό όσο και στα γραφικά και τον ήχο. Τόλμησα να ξαναπαίξω F1 2013 και μου φάνηκε απίστευτα μούφα. Καλά πλέον κάτι GT που παλιά προσκυνούσα μου φαίνονται παιχνίδια από Game Boy.

 

Έχω κολλήσει άσχημα, αλλά είναι ένα πράγμα που με έχει ξενερώσει απίστευτα τώρα που έχω παίξει αρκετές ώρες και έχει σχέση με το ΑΙ: πάρα πολύ συχνά τα από πίσω αμάξια τρακάρουν από πίσω σου και σε διεμβολίζουν. Βασικά έστω και λίγο να σε ακουμπήσουν αρκεί για να αρχίσεις να φέρνεις σβούρες στις αμμοπαγίδες. Από την άλλη αν πας να διεμβολίσεις εσύ άλλο αμάξι πάλι εσύ θα βγεις έξω, λες και τα υπόλοιπα αυτοκίνητα είναι τοίχοι. Δεν ξέρω αν φταίει ότι πάω σαν κότα :P αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή να μην μπορώ να ολοκληρώσω αγώνα χωρίς να με τρακάρουν. BTW είμαι στην έκδοση 0.8.5 και δεν ξέρω αν το έχουν διορθώσει στην 0.9 ή πρόκειται να το διορθώσουν μελλοντικά. Έχει προσέξει κανείς κάτι αντίστοιχο;

edit: τα γράφουν κι εδώ: http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/a-i-timing-and-driving-consideration.6004/

 

 

Επίσης κάποιες φορές αν τρακάρουν πολλά αμάξια μου πετάει κάτι "cpu >95%" και ψιλοκολλάει, το οποίο όταν συμβαίνει σε core i7 δεν είναι και νορμάλ...

 

Τέλος, σε κάποια αμάξια, κυρίως supercars, η τιμονιέρα κλωτσάει στην ευθεία και δεν δείχνει να διορθώνεται στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είχα την τύχη να πάρω ένα Key από την Kunos Simulatzoni και να δοκιμάσω αυτόν τον πολύ καλό εξομοιωτή. Είναι πραγματικά πολύ προσεγμένη η όλη Simulation αντιμετώπιση και έχει μέλλον απ'οτι φαίνεται. Ακόμα κλαίω που δεν έχω τιμονιέρα να το απολαύσω.

Anyway, έγραψα μια πρώτη μάτια για το Alt-Tab, όποιον ενδιαφέρεται να το αγοράσει ακόμα και σε Early Access μορφή πιστεύω θα τον βοηθήσει η πρώτη μου άποψη πάνω στο παιχνίδι. http://alt-tab.gr/asseto-corsa-mia-prwth-matia/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα το review σου. Να διορθώσεις αυτό περί του damaging. Απλά ακόμα δεν το έχουν βάλει. Αλλά θα μπει , δεν είναι θέμα licencing. Mάλιστα σε ένα update τους, πέρασε "κατα λάθος" κ πήραμε μια ιδέα : πχ damage.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν μπορώ να κατάλάβω το θέμα early Access?
Έχει ανακοινωθεί πότε θα βγει??? Αν όχι , γιατί??? Επειδή εγώ ξέρω ότι το early Access λειτουργεί σαν beta για να τεστάρει τα bugs o Κόσμος. Τι παίζει ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερινή ανακοίνωση :

Hello AC followers, 

gradually we are getting closer to the release candidate version of Assetto Corsa: the next update should already include some changes to the graphics engine that will allow us to test the overall compatibility, although you might not see any new effects until the new algorithms will prove to be stable. More details will follow soon.

The next update of Assetto Corsa Early Access is scheduled for 18th July and it should include the long awaited Lotus 98T. As already known, Assetto Corsa AI, utilizes the same physics model used by the player. With more than 1000 horse power and tons of downforce produced by this amazing grand prix car, the AI finds it very challenging keeping a proper racing line. The reasons will be clear to you too, when you will try staying on track while driving this unbelievably fast and “raw” racing car. We are working to improve AI interactions and hopefully we'll be able to include the Lotus 98T in next update and include AI enhancements to the sim.

A big "thank you" to all those people who join the Early Access program every day. You help us to constantly improve Assetto Corsa : Your support is amazing and we really want to thank you, so we are investing in new content, new licenses and even more importantly, new people, hiring developers able to cover strategic positions in our company that will allow us KUNOS Simulazioni and Assetto Corsa, grow stronger and more efficient and capable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω αφήσει στις 120 ώρες και θα το ξαναπιάσω στο release

 

must buy σε όποιον έχει τιμονιερα σε αυτήν την τιμή

 

@liakjim  που βλέπεις τους γύρους και τα χιλιόμετρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...