Προς το περιεχόμενο

Windows 7 or 8


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, σκέφτηκα να περάσω τα windows 8 στο pc μου και θέλω τις γνώμες σας γιατί τα έχω δει πολύ ελάχιστα σε σχέση με τα 7 ultimate που έχω τώρα. Ότι ξέρετε αρνητικό/θετικό θα χρειαστεί :) Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Προσωπικά αυτή η φλαταδούρα των 8 δεν μου αρέσει καθόλου.

 

GiannisWalker δοκίμασε αν μπορείς και τα δύο και αποφάσισε μόνος σου. Εδώ θα ακούσεις θετικά &αρνητικά και για τα δύο λειτουργικά που στο τέλος, απλά θα σε μπερδέψουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα προσωπικής αισθητικής είναι,είναι αρκετά καλύτερα από τα 7 οπότε αξίζει να τα βάλεις,αλλά πρέπει να κάτσεις να τα ρυθμίσεις και  λίγο για να μπορείς να τα δουλέψεις με τον ίδιο τρόπο με τα 7,αν στηρίζεσαι στο start για να δουλεύεις στα 7 μπορεί να μην σου κάθεται το νέο start με τίποτα και να αγανακτήσεις με τα 8 μόνο για αυτόν τον λόγο.

 

Οπότε μόνο αν τα βάλεις τα ρυθμίσεις και τα δουλέψεις για κάποιο διάστημα μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.  



 

Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Προσωπικά αυτή η φλαταδούρα των 8 δεν μου αρέσει καθόλου.

 

Πόσο ποιο φλάτ από τα 7 είναι δηλαδή;;;Τι εννοείς ακριβώς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

win8 με κλειστα ματια,πολυ πιο γρηγορα σε ολα, ειχα τα 7 και αγανακτησα, μ ενα πατημα κουμπιου εισαι στην επιφανεια εργασιας και δουλευεις σαν τα 7αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο ποιο φλάτ από τα 7 είναι δηλαδή;;;Τι εννοείς ακριβώς;;;

 

Αυτό ακριβώς που λέει η λέξη. Τα 7 έχουν το Aero, transparency και μόνο flat δεν είναι. Τα 8 είναι σαν τα Windwos 3.1 Μονοχρωμία, τετραγωνοποιημένες άκρες κτλ. καμία σχέση μεταξύ τους.

 

http://origin.arstechnica.com/images/windows7/Peek%20-%20Before.png

 

http://www.computerworld.com/common/images/site/features/2012/05/Win8%20UI%20Sample.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα 7 ναι..πιο ελαφρια και επειδη τα δοκιμασα και εγω πιο αποδοτικα απο τα 7...απλα θα σε δυσκολεψει λιγο η εμφανιση γιατι οι περισσοτεροι συνηθισαμε τα κλασσικα windows. Οπως και να το κανουμε ειναι καπως διαφορετικα. Θα βρεις διαφορους τροπους να τα αλλαξεις αν googlαρεις λιγακι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μονη διαφορα που υπαρχει μεταξυ τον windows 8 και των windows 7 ειναι θεμα αισθητικησ???

Η μόνη διαφορά που που μπορεί να «χαλάσει» κάποιον χρήστη,ναι.

 

Γενικά έχει αρκετές βελτιώσεις,κάποιες της καταλαβαίνει κάποιες όχι,αλλά το μόνο που μπορεί να αποτρέψει κάποιον από το να τα δοκιμάσει τα 8 είναι το νέο start.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 8 υπάρχουν πολλά σφαλματα ακομα με υποστιριξη λογισμικου τον windows 7 οποτε προς το παρων βαλε τα 7 που είναι ποιο σιγουρα και περιμενε την αναβαθμιση των 8 σε 8.1 που θα ερθει και το start των windows 7 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...