Προς το περιεχόμενο

Windows 7 or 8


GiannisWalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ειπα οτι 

 

Να σου εξηγήσω λοιπόν που είσαι λάθος.

1) Λέω ότι τα προγράμματα που αναφέρεις τρέχουν μια χαρά στα win8, απλά πρέπει να κατεβάσεις ποιο καινούριες εκδόσεις.

2) Ποιο πανω ο lexmark ήταν σαρκαστικός. Δεν εννοούσε οτι αυτό συμβαίνει στην πραγματικότητα. Δεν συμβαίνει.

3) Προτείνεις σε όσους θέλουν να επικοινωνήσουν μαζί σου να τους στείλεις link από πειρατικού περιεχομένου site. Αυτό είναι κατά των κανόνων χρήσης του ιστότοπου insomnia.gr.

 

Χωρίς παρεξήγηση μια και είδα ότι είσαι μικρός.  :-)  Λίγη προσοχή παραπάνω απλά.

δεν ειπα οτι τα προγραμματα ηθελα ενημερωση δοκιμαξα τιε τελαιυτεες εκδοσει και δεν λειτουργουσαν ηθελε παλιες εκδοσεις  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω 6 μηνες τα 8αρια.

 

1. ειναι σαφως πιο γρηγορα.

2. ανοιγουν πολυ πιο γρηγορα

3. ειναι σταθεροτατα

4. η προβολη φωτογραφιων επιτελους δεν ειναι φλου

5. δεν εχουν καμια διαφορα απο τα 7 εκτος απο το σταρτ

6. εξι μηνες ποτε δεν με πεταξε εξω απο το δικτυο

7. ειναι χαοτικα πιο φτηνα απο τα 7

8. ειχαν ελαχιστα προβληματα σε παλια προγραμματα

 

καλα για εγκατασταση σε λαπτοπ 5 ετιας δεν το συζητω. απλα αναστηθηκε το λαπτοπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως είναι πιο γρήγορα αλλά είναι και πολύ σπαστικά.Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το design τους.Τόσα χρόνια eye candy μου φαίνεται κάπως να γυρίσω στα windows 98 που είχε το γυμνάσιο που πήγαινα.Και δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα τη χρήση του metro.Αφού έτσι κι αλλιώς πατάς να μπεις στην επιφάνεια εργασίας γιατί δεν μπορείς να κάνεις τα πάντα στο metro.Γιατί να υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το design τους.Τόσα χρόνια eye candy μου φαίνεται κάπως να γυρίσω στα windows 98 που είχε το γυμνάσιο που πήγαινα.

μα ισα ισα το μινιμαλ ειναι πιο μοντερνο απο τα ξεπερασμενα εφε με τις στρογγυλεμενες ακρες και το aero περιβαλλον.

το ιδιο παιζει και σε λινουξ και σε μακιντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε πάω άμεσα για 8άρια ? Σκέφτομαι να τα περάσω σε λίγες μέρες που με το καλό θα πάρω και έναν ssd

http://www.itworld.com/software/224533/windows-8-10-biggest-problems-so-far

δες εδω αυτα ειναι λιγα απο τα προβληματα του η ελλατωματα

 

και αν θελεις εδω δει εκατονταδες forum να λενε πως εχουν πρόβλημα με τα windows 8 αν θελεις  σου στελνω link και κυριως στο steam forum  προβληματα στα παιχνδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειτε να βάλεις κάτι άμεσα πάνε σε 8 αν σκέφτεσε να κάνεις αναβάθμιση περίμενε λίγο καιρό μέχρι να βγουν τα 8.1

 

Τα 8 σαφέστατα μόνο του ότι το σύστημα είναι πιο ελαφρύ και πηγαίνει σκούπα μου αρκεί εμένα προσωπικά.

 

Ο μόνος λόγος να μην τα βάλει κανείς για μένα είναι εαν χρησιμοποιείς τίποτα mods και plug ins σε προγράμματα...ας πούμε εγώ περιμένω 1 χρόνο ακόμα για να βγουν όλα τα plug ins του max που θέλω σε 8. Που και αυτό ακόμα πλέον έχει εξαλειφθεί...τόσο χρόνο απλά, είχε πάρει να βγουν απο xp σε 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.itworld.com/software/224533/windows-8-10-biggest-problems-so-far

δες εδω αυτα ειναι λιγα απο τα προβληματα του η ελλατωματα

 

 

Κοίταξε εχω τωρα 7 αλλα είχα 8 και οκ ειναι ωραία με ωραίο design αλλα προτινω windows 7 τα windows 8 ειναι για tablet

 

Σταματήστε επιτέλους να πιστεύετε τον κάθε έναν ηλίθιο που βγάζει μια σελίδα και δεν ξέρει τι λέει.

Ναι τα windows 8 θέλουν ρύθμιση για να τα δουλέψεις, όπως και τα 7 όπως και τα xp όπως και όλα τα λειτουργικά,πότε ο Η/Υ έγινε παιχνιδομηχανή και νομίζεται ότι απλά τον ανάβεις και παίζει;;;

Για την ιδιοφυΐα που έγραψε την σελίδα:

 1. The new Metro-style Start screen

Πατάς μια φορά το πλακίδιο desktop(επιφάνεια εργασίας) και σε βγάζει στο ίδιο περιβάλλον που έχουν τα 7 μόλις τα κάνεις εγκατάσταση...ναι το start δεν είναι το λειτουργικό, για φανταστείτε.

2. You can't close apps

Μια χαρά μπορείς να κλείνεις εφαρμογές,μέσα στην επιφάνεια κλασσικά όπως γνωρίζουμε,στο start αν έχεις μόνο μια εφαρμογή που τρέχει πρέπει να «βγεις» από αυτήν πατώντας τέρμα κάτω αριστερά για να ξανά πας στο start τώρα τέρμα πάνω αριστερά κλείνεις το πρόγραμμα με δεξί κλικ.

3. The green Start screen is driving me crazy

βλέπε 1. μπαίνεις στην επιφάνεια και το ξεχνάς το start,αν ρυθμίσεις και την αδράνεια δεν το ξανά βλέπεις.

4. How do I shut this thing down?

Εδώ είναι που φαίνεται πόσα ξέρει ο τύπος.

Αν είσαι στην επιφάνεια  με το κλασσικό alt+f4 σου βγάζει διάλογο για τερματισμό.

Ο νέος τρόπος είναι με το charm,πας τέρμα κάτω δεξιά για να βγει το charm πατάς το γρανάζι και μετά το εικονίδιο που φαίνεται σαν διακόπτης On/off.

5. Side-by-side multitasking doesn't work

Βλέπε το 1. το start είναι ui άμα θες multitasking μπες στο OS...

Για του λόγο το αληθές  

 

 

win84progs.jpg

 

 

 

6. Running Windows 8 in a virtual environment

ναι,άσχετο εντελώς μήπως;;;;

 

7.το εξηγεί μόνος του.

  8. Windows 8 requires a product key

Ά στο καλό...άντε τώρα..

 

 

nicolas-cage-you-dont-say.jpg

 

 

 

9. .NET Framework 3.5 is missing

Ναι ευτυχώς,τι να το κάνεις αν δεν έχεις κανένα πρόγραμμα που το χρειάζεται;;;Τίποτα, απλά πιάνει χώρο,αν το χρειαστείς εύκολα το κατεβάζεις. 

 

10. Programs and drivers won't run

Σε κάθε μετάβαση λειτουργικού στέκει αυτό,και πλέον σχεδόν όλα έχουν βγει σε έκδοση που είναι συμβατή με τα 8.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειτε να βάλεις κάτι άμεσα πάνε σε 8 αν σκέφτεσε να κάνεις αναβάθμιση περίμενε λίγο καιρό μέχρι να βγουν τα 8.1

 

Τα 8 σαφέστατα μόνο του ότι το σύστημα είναι πιο ελαφρύ και πηγαίνει σκούπα μου αρκεί εμένα προσωπικά.

 

Ο μόνος λόγος να μην τα βάλει κανείς για μένα είναι εαν χρησιμοποιείς τίποτα mods και plug ins σε προγράμματα...ας πούμε εγώ περιμένω 1 χρόνο ακόμα για να βγουν όλα τα plug ins του max που θέλω σε 8. Που και αυτό ακόμα πλέον έχει εξαλειφθεί...τόσο χρόνο απλά, είχε πάρει να βγουν απο xp σε 7.

συμφωνω απόλυτα και εγω αυτα του λεω

 

Σταματήστε επιτέλους να πιστεύετε τον κάθε έναν ηλίθιο που βγάζει μια σελίδα και δεν ξέρει τι λέει.

Ναι τα windows 8 θέλουν ρύθμιση για να τα δουλέψεις, όπως και τα 7 όπως και τα xp όπως και όλα τα λειτουργικά,πότε ο Η/Υ έγινε παιχνιδομηχανή και νομίζεται ότι απλά τον ανάβεις και παίζει;;;

Για την ιδιοφυΐα που έγραψε την σελίδα:

 1. The new Metro-style Start screen

Πατάς μια φορά το πλακίδιο desktop(επιφάνεια εργασίας) και σε βγάζει στο ίδιο περιβάλλον που έχουν τα 7 μόλις τα κάνεις εγκατάσταση...ναι το start δεν είναι το λειτουργικό, για φανταστείτε.

2. You can't close apps

Μια χαρά μπορείς να κλείνεις εφαρμογές,μέσα στην επιφάνεια κλασσικά όπως γνωρίζουμε,στο start αν έχεις μόνο μια εφαρμογή που τρέχει πρέπει να «βγεις» από αυτήν πατώντας τέρμα κάτω αριστερά για να ξανά πας στο start τώρα τέρμα πάνω αριστερά κλείνεις το πρόγραμμα με δεξί κλικ.

3. The green Start screen is driving me crazy

βλέπε 1. μπαίνεις στην επιφάνεια και το ξεχνάς το start,αν ρυθμίσεις και την αδράνεια δεν το ξανά βλέπεις.

4. How do I shut this thing down?

Εδώ είναι που φαίνεται πόσα ξέρει ο τύπος.

Αν είσαι στην επιφάνεια  με το κλασσικό alt+f4 σου βγάζει διάλογο για τερματισμό.

Ο νέος τρόπος είναι με το charm,πας τέρμα κάτω δεξιά για να βγει το charm πατάς το γρανάζι και μετά το εικονίδιο που φαίνεται σαν διακόπτης On/off.

5. Side-by-side multitasking doesn't work

Βλέπε το 1. το start είναι ui άμα θες multitasking μπες στο OS...

Για του λόγο το αληθές  

 

 

win84progs.jpg

 

 

 

6. Running Windows 8 in a virtual environment

ναι,άσχετο εντελώς μήπως;;;;

 

7.το εξηγεί μόνος του.

 

 

8. Windows 8 requires a product key

Ά στο καλό...άντε τώρα..

 

 

nicolas-cage-you-dont-say.jpg

 

 

 

9. .NET Framework 3.5 is missing

Ναι ευτυχώς,τι να το κάνεις αν δεν έχεις κανένα πρόγραμμα που το χρειάζεται;;;Τίποτα, απλά πιάνει χώρο,αν το χρειαστείς εύκολα το κατεβάζεις. 

 

10. Programs and drivers won't run

Σε κάθε μετάβαση λειτουργικού στέκει αυτό,και πλέον σχεδόν όλα έχουν βγει σε έκδοση που είναι συμβατή με τα 8.

αν θελεται σελιδες απο αλλα forum πειτε μ

 

δεν μπαινει σε safe mode λωγω της μεγαλης "ταχυτητας" του συστηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελεται σελιδες απο αλλα forum πειτε μ

 

δεν μπαινει σε safe mode λωγω της μεγαλης "ταχυτητας" του συστηματος

 

Yeah! That's it.... Βέβαια, το ότι έχει αλλάξει ο τρόπος που μπαίνει σε safe mode δεν παίζει καμία απολύτως σημασία! 

 

Το είπε και ο άλλος ο τρελός από πάνω (που κάθεται ακόμα και ασχολείται, για αυτό τρελός) αλλά ποιος διαβάζει στις μέρες μας: ...

 

...πότε ο Η/Υ έγινε παιχνιδομηχανή και νομίζεται ότι απλά τον ανάβεις και παίζει;;;

 

 

Ψιτ, μέγα χακερά, άνοιξε και κανένα site να διαβάσεις πως να χρησιμοποιείς το λειτουργικό σου. Κακό δεν θα σου κάνει ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπαινει σε safe mode λωγω της μεγαλης "ταχυτητας" του συστηματος

 

Καλά είναι να προσέχουμε τι λέμε και να μην πετάμε βλακίες :)

 

Μου έπεσε και ο καφές όχι τίποτα άλλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...