Προς το περιεχόμενο

Όταν η ΕΛΑΣ κρίνει τις διαδηλώσεις «μικρές», τότε δεν θα κλείνει ο δρόμος


balander10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://ipaideia.gr/otan-i-elas-krinei-tis-diadiloseis-mikres-tote-den-tha-kleinei-o-dromos.17eb7427bf4e835101c31ec42df86e52.htm

 

Δεν είδα κάποιο σχετικό thread οπότε το ξεκινώ. Εμένα σωστό μου φαίνεται και έτσι γίνεται σε ολες τις ευρωπαϊκές πόλεις εδώ και δεκαετίες. Βασικά αν γίνει όπως στο εξωτερικό έχεις δικαίωμα πορείας και διαδήλωσης αλλά απλά χωρις να κλείνεις όλο το δρόμο αν δεν έχεις αρκετά άτομα. Πχ θα έχεις μια λωρίδα και στις άλλες τα αυτοκίνητα θα συνεχίζουν να κινούνται κανονικά κλπ.

 

Ουσιαστικά γλιτώνεις αυτή την ανοησία που έχουμε δει πολλές φορές με το Σύνταγμα να κλείνει λόγω 50 διαδηλωτών. Βέβαια το αν θα εφαρμοστεί σωστά και δίκαια ή αν η ΕΛΑΣ θα κάνει κατάχρηση του μέτρου απομένει να το δούμε. Σαν ιδέα πάντως εμένα μου αρέσει.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χριστοπαναγίες που τρώγανε πέντε λαλάκες που κλείνανε δρόμους 5 λωρίδων δεν παίζονταν.

 

Καλά κάνουν.

 

Αν τα αιτήματα είναι σοβαρά, κόσμος θα μαζευτεί. Κορόιδα δεν μαζεύονται πλέον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα δευτερόλεπτα προτού μπούν οι λανθάνοντες σοβιετικοί: " Αν δε ενοχλήσεις (γαμήσεις) το κόσμο, πως θα ασκήσεις πίεση στη κυβέρνηση". Κλασικό FAIL που ακόμη το πιστεύουν, ενώ το ίδιο ακριβώς γινόταν όταν οι κότες ήταν παχιές κ για ψίλου πήδημα κόβαν την Ελλάδα στη μέση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα δευτερόλεπτα προτού μπούν οι λανθάνοντες σοβιετικοί: " Αν δε ενοχλήσεις (γαμήσεις) το κόσμο, πως θα ασκήσεις πίεση στη κυβέρνηση". Κλασικό FAIL που ακόμη το πιστεύουν, ενώ το ίδιο ακριβώς γινόταν όταν οι κότες ήταν παχιές κ για ψίλου πήδημα κόβαν την Ελλάδα στη μέση.

 

Έχε χάρη που έφυγε ο άλλος ο απίθανος για να πάει να φτιάξει κοινόβιο στην Ταϊλάνδη...

 

...αλλιώς θα σ' έβαζε στη θέση σου, εξιστορώντας σου από το τι έγινε στο Σικάγο, μέχρι το πως πάλεψε για τα δικαιώματα των σκλάβων ο ...Σπάρτακος!

 

 

 

Πουτ@ν@ ξενιτιά! Τα πιο σοφά παιδιά μας παίρνεις...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........................Βέβαια το αν θα εφαρμοστεί σωστά και δίκαια ή αν η ΕΛΑΣ θα κάνει κατάχρηση του μέτρου απομένει να το δούμε....................

είμαι σίγουρος ότι η...ΕΛΛΑΣ θα κάνει κατάχρηση του μέτρου.

όπως κάνει συνήθως και με άλλα μέτρα. ή...σταθμά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι σίγουρος ότι η...ΕΛΛΑΣ θα κάνει κατάχρηση του μέτρου.

όπως κάνει συνήθως και με άλλα μέτρα. ή...σταθμά

Δε μας χαλαει αυτο,εξαλλου εχει γινει ηδη καταχρηση της διαδηλωσης και της απεργιας στην Ελλαδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Δεν είναι δυνατον για 5 μαλακες να γονατιζει η χωρα......

 

Εως ένα σημείο έχουνε δικιο.

 

Άλλωστε , κάθε μια κάθε πορεία θα πρέπει να δηλώνετε στην αστυνομία ,

βάση νόμου , ώστε να προβεί στις κατάλληλες κυκλοφοριακές ενέργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονω να εφαρμοστει οπως σε ολες τις συγχρονες δυτικου τυπου χωρες. Αντε καμια 30ρια  χρονια μεινανε περιπου, θα αλλαξουμε νοοτροπια ειναι μονοδρομος και τοτε και μονο τοτε θα γινουμε σοβαρο κρατος οταν γινουμε σοβαροι πολιτες.

Θετικοτατο το μετρο ειχαμε συχνα -πυκνα πασης φυσεως νοσταλγους  να κλεινουν δρομο  γιατι ετσι γουσταρουν  .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περιορισμοί δεν θα ισχύουν για πορείες και συγκεντρώσεις που διοργανώνονται από κόμματα που εκπροσωπούνται στη Βουλή και τριτοβάθμιες συνδικαλιστικές ενώσεις ή για συναθροίσεις ιστορικού εορτασμού ή επετειακού χαρακτήρα.

 

Τι μας μένει; Η παρέλαση των πολύχρωμων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην καταντήσει σαν το νόμο για την απαγόρευση του καπνίσματος.

με την ελπίδα μάλλον θα μείνεις.

αν ψάξεις λίγο τους νόμους θα δεις ότι ήδη καλύπτεται ένα μεγάλο μέρος από τα προβλήματα που βλέπουμε γύρω μας καθημερινά. από το παρκάρισμα και το κάπνισμα μέχρι τους επίορκους (να το πω μια που είναι στη μόδα).

ποιον ακριβώς είδες να εφαρμόζεται; και εννοώ σωστή συνεχή εφαρμογή και όχι αποσπασματικά με τις κάμερες μπροστά.

εδώ πήγαν πέρσι σε κείνο το νησί (ύδρα;;; ) και οι παράνομοι (μη κόπτωντες απόδειξη επαγγελματίες) πήραν με τις πέτρες τους ελεγκτές.

ενώ η εφαρμογή του αντικαπνιστικού (στον οποίον σημειωτέον έχω τις αντιρρήσεις μου αν και μη καπνιστής) έχει καταντήσει ανέκδοτο. εφαρμογή από σήμερα. από αύριο. από μεθαύριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...