Προς το περιεχόμενο

Flirt στην εργασία - Αιτία απόλυσης?


MovingShadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι δεν με κολάει στο συμβάν

Δεν έπρεπε να υπογράψεις την απόλυση

Έπρεπε πρώτα να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό

Δε χρειάζεται κάποια (έγγραφη ή μη) αιτιολογία για να σε απολύσει. Τι δεν καταλαβαίνετε;

Τον απέλυσε επειδή έτσι γουστάρει. Δεν τον θέλει πια!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται κάποια (έγγραφη ή μη) αιτιολογία για να σε απολύσει. Τι δεν καταλαβαίνετε;

Τον απέλυσε επειδή έτσι γουστάρει. Δεν τον θέλει πια!

 

 

 

μα οχι για ολα φταινε οι γυναικε οι πουτανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις...!!

 

Το λάθος ήτανε δικό μου , που ήμουνα φιλικός και καλοπροαίρετος , και δεν κράτησα χαμηλό προφιλ όπως είπατε.Και μου το χε πει ο πατέρας μου , να προσέχεις τις γυναίκες τις πολλές , να μην τους χαμογελάς , να μην πιανεις κουβέντα ,γενικά μια καλημέρα και τέλος.

 

Αυτά τα χαμόγελα και το γενικό καλο κλιμα που πιστευα ότι έχει η αεταιρία , ήτανε πάλι δικιά μου αφέλεια.

 

Δεν υπάρχουνε φιλιες στον εργασιακό χώρο , ακόμα και να είσαι πεντε χρονια εκει , πρέπει ναι μεν να εισαι φιλικος ,αλλά να μην εχεις πολλά πολλά.

 

 

Καλά στα είπε ο πατέρας σου. Τουλάχιστον στην αρχή έπρεπε να κρατήσεις χαμηλό προφίλ αν όχι και τα επόμενα χρόνια.

Προσωπικά στον εργασιακό χώρο έχω τις χειρότερες εμπειρίες από γυναίκες.

 

 

Δεν αποκλείω όμως και το γεγονός να είχες και εσύ ευθύνη. Μου φαίνεται απίθανο να της την έπεφτες μόνο στο fb και στην δουλειά να ήσουν αφοσιωμένος 100% στο έργο σου και να μην είχατε διαλόγους και βλέμματα. Πως αλλιώς θα το γνώριζαν οι συνάδελφοί σου μέσα σε μόλις 1 μήνα; Εκτός και αν τα έγραφες ανοιχτά στο φβ και όχι σε προσωπικά μηνύματα.

 

 

 

Όσον αφορά το εργασιακό μέρος της υπόθεσης, ακόμη και στην προ ΔΝΤ εποχή, τον 1ο μήνα μπορούσε άνετα να σε διώξει η εταιρεία χωρίς αποζημίωση. Πόσο μάλλον τώρα με τους νέους νόμους εργασιακού μεσαίωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εργασιακος μο(υ)νοδρομος...-.-

 

τι σταση κρατησε η τυπισσα παρολαυτα μετα το περιστατικο με εσενα?σαν να μην μιλησατε ποτε?δεν το σχολιασε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α επίσης το σκηνικό ήταν στημένο μάλλον από το HR. Ήθελαν να βάλουν κάποια δικιά τους μέσα και επειδή ήσουν ικανός και δεν μπορούσαν να δικαιολογήσουν την απόλυση σου στον Γενικό διευθυντή έκαναν αυτό το παραμυθάκι. Εγώ θα προσέγγιζα το αφεντικό στην θέση σου και μάλιστα άμεσα. Πάνε εκεί και μην φύγεις μέχρι να δεις το αφεντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται κάποια (έγγραφη ή μη) αιτιολογία για να σε απολύσει. Τι δεν καταλαβαίνετε;

Τον απέλυσε επειδή έτσι γουστάρει. Δεν τον θέλει πια!

Σαρκαστικό ήταν το πόστ..

 

Λες να μήν ξέρει να ψάξει στο γουγλη ότι μπορεί χωρίς προειδοποίηση να απολυθεί στους πρώτους μήνες;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να μήν ξέρει να ψάξει στο γουγλη ότι μπορεί χωρίς προειδοποίηση να απολυθεί στους πρώτους μήνες;;;

 

Πάντοτε μπορεί να απολυθεί χωρίς προειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω πιστεύω πως στήθηκε από τους συναδέλφους λόγω του ότι ήσουν πολύ καλός στη δουλειά. Ίσως να είχαν πληροφορίες για αντικατάσταση προσωπικού ή κάποιες απολύσεις και να συνεννοήθηκαν για να σώσουν το τομάρι τους. Η συγκεκριμένη κοπέλα θα μπορούσε να πει απλά πως γίνατε φίλοι, δε νομίζω να απαγορεύεται κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...