Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS3 και ιντερνετ - Σφάλμα 8001000A


sma0900029

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να εχουν πειραχτει τιποτα settings που εχουν να κανουν με τα mac address των συσκευων η δε ξερω και γω τι αλλο.

Δεν ξερω τα εσωτερικα συστηματα του ΠΣ3 για το πως δουλευει το δικτυο, αλλα μου φαινεται περιεργο να το κανει και με wifi και με ethernet.

Αν δε δοκιμασεις αλλο ρουτερ να δεις δεν μπορεις να ξερεις σαν διαγνωστικη προσεγγιση του προβληματος. Αν το κανει και με αλλο ρουτερ σημαινει οτι ειναι καθαρα ΠΣ3 προβλημα. Αν οχι τοτε μαλλον κατι εχει πειραχτει στο ρουτερ.

Τωρα που το σκεφτηκα δοκιμασε και ριξε και ενα restore default settings στο ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εχουν πειραχτει τιποτα settings που εχουν να κανουν με τα mac address των συσκευων η δε ξερω και γω τι αλλο.

Δεν ξερω τα εσωτερικα συστηματα του ΠΣ3 για το πως δουλευει το δικτυο, αλλα μου φαινεται περιεργο να το κανει και με wifi και με ethernet.

Αν δε δοκιμασεις αλλο ρουτερ να δεις δεν μπορεις να ξερεις σαν διαγνωστικη προσεγγιση του προβληματος. Αν το κανει και με αλλο ρουτερ σημαινει οτι ειναι καθαρα ΠΣ3 προβλημα. Αν οχι τοτε μαλλον κατι εχει πειραχτει στο ρουτερ.

Τωρα που το σκεφτηκα δοκιμασε και ριξε και ενα restore default settings στο ρουτερ.

θα παρω το play σε εναν φιλο μου σημερα-αυριο να δουμε τι παιζει με το router , αν δεν παιξει θα κανω θα επανφερω τις προεπιλεγμενες ρυθμισεις στο router για να δω τι θα γινει , σε ευχαριστω πολυ!! :) ( απλα αυριο εχω εξεταστικη παλι οποτε απο αυριο το απογευμα αν δεν βρω χρονο σημερα θα ξαναγραψω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και παλι , σγγνωμη που αργησα αλλα η εξεταστικη με κραταει πισω στο να το φτιαξω , λοιπον πηα το playstation σε εναν φιλο μου το βαλαμε με καλωδιο και δεν επαιξε οποτε φταιει το playstation ειδα στις ρυθμισεις του γενικα που λεει κατι σαν φορματ να το κανω και να τα διαγραψω ολα απο μεσα μπας και ερθει στην αρχικη του κατασταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φοβαμαι οτι και φορματ να κανεις δε θα αλλαξει κατι.

Δε χανεις κατι να δοκιμασεις παντως. Restore System κανε και σβηστα ολα

Κρατησε ομως πρωτα backup trophies στο cloud, ενω αν εισαι PSplus συνδρομητης μπορεις να κρατησεις και τα saves στο cloud. Αν οχι κρατα τα backup σε στικακι και τα επαναφερεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φοβαμαι οτι και φορματ να κανεις δε θα αλλαξει κατι.

Δε χανεις κατι να δοκιμασεις παντως. Restore System κανε και σβηστα ολα

Κρατησε ομως πρωτα backup trophies στο cloud, ενω αν εισαι PSplus συνδρομητης μπορεις να κρατησεις και τα saves στο cloud. Αν οχι κρατα τα backup σε στικακι και τα επαναφερεις μετα.

Ναι θα τα βαλω σε ενα στικακι και θα τα ξαναπερασω μετα αντε να δουμε αν θα φτιαξει :-D  ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλσπερα και παλι μετα απο τοσο καιρο τελικα εφτιαξε το μονο που ηθελα ηταν ενα φορματ , επιτελους εχω και παλι ιντερνετ :D ευχαριστω ολους οσους απαντησαν !!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

φιλε ακομα λειτουργει καλά μετα το format που εκανες; εχω ακριβως το ιδιο θεμα και ανησυχω μηπως φταει η καρτα δικτυου του ps3. ουτε το καλωδιο ethernet που συνδεω δεν βλεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...