Προς το περιεχόμενο

Coil Whine PSU


eprototype

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ακόμα και με κλειστό το PC το τροφοδοτικό συνεχίζει να δίνει μια τάση stand by στην μητρική νομιζω 5v. υπάρχει πιθανότητα ο θόρυβος να είναι πιο έντονος με κλειστό το PC απο οτι όταν υπάρχει κάποιο φορτίο.Για μένα αν εχεις εγγύηση κανέ μια προσπαθεια να δεις αν μπορούν να στο αλλαξουν.

Οντως, κλειστος ο υπολογιστης, μαλλον ακουγεται λιγο πιο εντονα. Ο ανεμιστηρας κλεινει, αλλα ο θορυβος συνεχιζεται..

 

 

Απο που το αγορασες?

 

http://www.computerbeast.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=184046&category_id=915&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=29

 

 

Μ'αρεσει που εδωσα και 150 ευρω.. Απλα ελεος.. Ειμαι αρκετα απογοητευμενος.. Παντως δε παιζει κατι με την καρτα γραφικων. Κανει τον ιδιο θορυβο και χωρις αυτη. Ουτε ο ανεμιστηρας του φταιει, οποτε ειναι προβλημα απο καποιο πηνιο. Και δε ξερω εαν μπορω να το φτιαξω μονος μου..

 

Εαν το ξεβιδωσω χανω την εγγυηση. Να το στειλω πισω δε παιζει.. Θα κανει πανω απο μηνα και μπορει να μου ερθει το ιδιο.

 

Ηθελα ενα ακριβο τροφοδοτικο να το εχω για μια ζωη... Οριστε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από το ίδιο κατάστημα έστειλα το 550W με coil whine που μάλιστα δεν το έκανε και πάντα, και μου το αλλάξανε.

Κάνε την καρδιά σου πέτρα και μείνε λίγο χωρίς τροφοδοτικό :P Άλλη λύση δεν προτείνω.

 

Ούτε εμένα δεν έκανε 1 μήνα όμως παρόλο που δεν υπήρχε διαθέσιμο εκείνο τον καιρό στο κατάστημα, και ήταν και Χριστούγεννα. Οπότε νομίζω πως είσαι υπερβολικός για τον 1 μηνα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ειχα θεμα με το τροφοδοτικο της υπογραφης μου με coil whine πολυ ενοχλητικο,εστειλα μυνημα στην corsair κ δεχτηκαν rma,βεβαια αυτο που πηρα παλι ακουγετε αλλα μονο στην αρχη το πρωτο λεπτο,μετα δν ξαναακουγεται,γενικα τα corsair εχουν θεμα μαυτο ειδικα με το συγκεκριμενο μοντελο που εχω 5 στα 10 μην πω κ παραπανω το εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ειχε το xfx 650 coil wine. Εμφανιστηκε λιγες μερες μετα το πρωτο boot και εξαφανιστηκε αφου πηγα 4ημερο διακοπες. Μετα 4ημερο ειχε εξαφανιστει το coil whine.. Οτι φανει του Λολοφανη.. ελπιζω να μην ξαναεμφανιστει. Δεν ηταν οτι ενοχλουσε ιδιαιτερα, ειδικα εν ωρα gaming δν ακουγα τπτ.. Απλα αυτο το ακυρο τριξηματακι μου την εσπαγε (ειμαι ψειρας). Και απ οτι διαβαζω εχουν παρα πολλοι θεμα με τα φουρφουρια στα xfx.

Στην περιπτωση του κυριου παραπανω που δεν ειναι φουρφουρι, φιλε μου rma μη το σκεφτεσαι.. Οπως ειπες θα το χεις για χρονια.. κριμα ειναι.. στειλτο να ηρεμισεις κ ας κανει 15ημερο.

 

Καλη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...