Προς το περιεχόμενο

samsung galaxy s advance


sakiloneal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους...ειμαι καινουριος στο φορουμ...αγορασα ενα samsung galaxy s advance οπως λεει κ ο τιτλος και περασα ομως την εκδοση jelly bean 4.1.2 .Ενω ολα δουλευουν καλα οταν ανοιγω τα δεδομενα κινητης (3G δηλαδη) δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε σημα για τηλεφωνα... ξερει κανεις τι μπορει να παιζει και τι μπορω να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Μόλις χθες απέκτησα ένα καινούριο S Advance, από το Public & όχι μέσω κάποιου παρόχου. Προσπαθώ να το αναβαθμίσω σε Jelly Bean, χωρίς να το κάνω root, αλλά δε βρίσκει κάποια νεότερη έκδοση;

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους περιμένουν την αναβάθμιση και δεν μπορούν να περιμένουν, μπορείτε να φορτώσετε μια Custom ROM όπως αυτήν εδώ (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137862) την έχω δοκιμάσει επιτυχώς και έχει εξαιρετικές επιδόσεις. Αυτό ισχύει και με το πρόβλημα με το σήμα κτλπ (κατα πάσα πιθανότητα φταίει το λειτουργικό) αν δεν θέλεις να φορτώσεις άλλη ρομ, δοκίμασε να επαναφέρεις την εργοστασιακή με το ODIN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

θα ηθελα να ρωτησω....θελω να επαναφερω το κιν οπως το πηρα κ εβαλα με το  odin τν 2.3 αλλα δν εχει ελληνικα κ δν το αναγνωριζει οταν το συνδεω στο πισι....πως μπορω να κανω το κιν να ειναι οπως το αγορασα με τν gingerbread κ μετα να κανω αναβαθμιση τν ελληνικη που βγηκε?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε sakiloneal σημερα & εγώ φλασαρα μια custom rom σε galaxy s3 αλλα μετα απο πολλα bug φλασαρα πάλι την original. Κανε τα εξής βήματα & δεν θα έχεις πρόβλημα.

1. Εγκατέστησε στο pc σου drivers για το κινητό σου

2. Κατέβασε την official rom του κινητού σου.

3. Άνοιξε το Odin & στο Pda φόρτωσε την official rom.

4.Κανε reboot & wipe data / factory reset

 

Θα είσαι οκ. Αν χρειαστείς βοήθεια στείλε μου μυνημα με το Skype username σου να σε βοηθήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...