Προς το περιεχόμενο

Νεκρη γατομαμα,5 γατακια δυο εβδομαδων ψαχνουν σπιτι


Andy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τα ουρλιαχτά είναι μορφή ενόχλησης ξέρεις, δύσκολο το μωρό να έρθει να σου χέσει τον κήπο :P

 

Την οργή προς τα κατοικίδια καλύτερα να την στρέφουμε στους ηλίθιους ιδιοκτήτες (οι οποίοι και ευθύνονται στο 99% των περιπτώσεων), όχι σε αυτά ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Antwni, δε ξέρω αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, αλλά αν ο ιδιοκτήτης είναι μαλάκας, τι φταίει ο σκύλος/γάτα του να φάει τη φόλα;

 

Τότε να μην έχει σκύλο/γάτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή αυτός είναι ηλίθιος ρε συ, ας την πληρώσει το σκυλόγατο; Δεν καταλαβαίνω την λογική σου... 

 

Δηλαδή θεωρείς σωστό να τα κάνει πο*ανα το χώρο σου στα σκατά?Και να τα μαζεύεις κάθε μέρα σαν τον μλκ?

Θα πάρεις την αστυνομία και θα σε κλάσει...κάτι δεν πρέπει να κάνεις και εσύ?

 

Οκ τώρα που το ξανασκέφτομαι ίσως δεν είναι σωστό...η επόμενη λύση θα ήταν να το απομακρύνει από την περιοχή...

 

Δεν μου έχει τύχει ούτε να δω ούτε να βάλω φυσικά φόλα...απλά σκέφτομαι ένα ''ακραίο'' σκηνικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι εγινε pinned αυτο το τοπικ

Για να ξεμπροστιάσει κάτι τυπάκια με κήπο που "φολιάζουν" γατιά γιατί πάνε και χέζουν εκεί.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχα αρκετά και ήμουν και κοντά σου θα τα έπαιρνα εγώ 
δείξτε το σε όσους ξέρετε , κρίμα είναι.
 

Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι εγινε pinned αυτο το τοπικ

για να δείξει τι θέλουν αυτοί που ρίχνουν φόλες
καρφιά στα χέρια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ποσταρα στο φβ σε ενα γκρουπακι που ασχολειται με υιοθεσιες.

 

Επισης η κακοποιηση ζωων τιμωρειται πλεον. Και πολυ καλα κανει. Και γενικα, η φαση δε γουσταρω το ζωο και το σκοτωνω ειμαι σιγουρος πως εχει τα κερατα της απο ψυχολογικα αιτια/προβληματα σε εκεινον που το κανει...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσταρα στο φβ σε ενα γκρουπακι που ασχολειται με υιοθεσιες.

 

Επισης η κακοποιηση ζωων τιμωρειται πλεον. Και πολυ καλα κανει. Και γενικα, η φαση δε γουσταρω το ζωο και το σκοτωνω ειμαι σιγουρος πως εχει τα κερατα της απο ψυχολογικα αιτια/προβληματα σε εκεινον που το κανει...

ευχαριστω πολυ φιλε!!

 

Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι εγινε pinned αυτο το τοπικ

προφανως για να το δουν οσο περισσοτεροι γινεται!και επειδη ο luci ειναι φιλοζωος!

 

Γιατι ο κοσμος ριχνει φολες?

Θα ηθελα μια σοβαρη απαντηση και οχι απαντησεις(γιατι ειναι...)

μα η απαντηση ειναι :γιατι ειναι σκατοψυχοι κτλπ...για να ριξεις φολα πρεπει να εισαι ψυχολογικα διαταραγμενος.

 

Αν κάποιος έχει κάνει παρατηρήσεις στον άνθρωπο που έχει γατί ή σκύλο επειδή τον ενοχλεί ( μπαίνει στο κήπο του ή στην αυλή του...σε ξένο χώρο τελος πάντων και τα κάνει πο@τανα στα σκατά ας πουμε) δε νομίζω ότι έχει άδικο...

Οπότε ναι σε αυτήν την περίπτωση τον δικαιολογώ...

 

Οποσδήποτε και δεν είμαι υπερ στο να βάζουμε φόλες εκτός από την παραπάνω περίπτωση !!! :)

φιλε εισαι λαθος..ο σκυλος δεν μπορει να καταλαβει το σωστο και το λαθος μονος του.πρεπει να του το διδαξει ο ιδιοκτητης.αν ο σκυλος μπαινει στον κηπο σου και χεζει δεν ξερει οτι κανει κατι λαθος.θα μαθει το λαθος μονο αν τον διορθωσει ο ιδιοκτητης του.ειναι σαν να ζητας απο ενα μωρακι 1 χρονου να του δωσεις κατι στα χερια του και να μην το βαλει στο στομα του...

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο σκυλος δεν σου φταιει να τον φολιασεις επειδη ο ιδιοκτητης ειναι μπετοβλακας.καλεσε την αστυνομια και αν δεν κανει τιποτα καλεσε την φιλοζωικη..το να πετας την φολα δεν ειναι λυση..

σου ευχομαι μια μερα να δεις πως ειναι να πεθαινει ενα ζωο απο φολα απλα και μονο για να καταλαβει την βαναυσοτητα και οτι δεν εχει καμια διαφορα απο τον φονο ενος ανθρωπου

 

Για να καταλάβω δηλαδή ρε συνονόματε γιατί κάτι δεν μου έκατσε καλά.

 

Αν το μωρό των αποκάτω όλη μέρα ουρλιάζει και κλαίει, τους κάνω παρατήρηση και δεν δω βελτίωση, δικαιολογούμαι να του ρίξω χλωρίνη στο γάλα;

 

Andy έχουμε κάποιο mail ή τηλέφωνο επικοινωνίας για όσους το ποστάρουν εκτός forum;

ναι φιλε[email protected] (αν το βαλεις και στο facebook θα σου βγαλει και το προφιλ μου)

και το τηλ ειναι 6944569453

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι άνθρωποι που ρίχνουν φόλες σε ζώα είναι επικίνδυνοι ακόμη και απέναντι σε αθρώπους. Εχουν σοβαρή ψυχολογική ασθένεια. Εχει γίνει μελέτη επι του θέματος.

 

Όχι απαραίτητα. Ειδικά τα παλιότερα χρόνια, όπου δεν υπήρχε κανένας σεβασμός για τις ζωές των ζώων, το να πετάς σε ένα τσουβάλι τα νεογέννητα κουτάβια της σκύλας σου και να τα ρίχνεις στη θάλασσα ήταν πάγια τακτική πολλών. Αυτό δεν σημαίνει πως ήταν επικίνδυνοι και για τους συνανθρώπους τους. Απλά το θεωρουσαν φυσιολογικό. "Σκυλιά είναι".. λέγανε.

Για μένα, όλοι οι οργανισμοί έχουν το ίδιο δικαίωμα στη ζωή και προφανώς θεωρώ εγκληματίες όσους δολοφονούν ζώα, άσχετα αν ξέρουν ή όχι οτι είναι λάθος. Να ξέρουν όμως και τι λένε αυτοί που βγάζουν τις "μελέτες".. αλλιώς τσουβαλιάζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Χαλκιδική. Έναν μπορώ να πάρω!

 

Αποστολή από το HTC One X με τη χρήση Insomnia App

θα πρεπει να περιμενεις ομως!!γιατι ακομα ειναι μικρα και τα ταιζω με μπιμπερο-συριγγα..

δεν ξερω ακομα το φυλο τους..νομιζω βεβαια οτι ολα ειναι θηλυκα αλλα δεν παιρνω ορκο!

που θα το εχεις?μεσα στο σπιτι?επισης αν θες στειλε μου σε πμ που ακριβως χαλκιδικη γιατι εχω εναν φιλο σαλονικα και μπορει να κανονιστει η μεταφορα αν και εφοσον το θες μεχρι τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ρε πούστη μου τέσσερα, και ταΐζουμε και άλλα τόσα αδέσποτα ...

 

2 εβδομάδων, θέλουν μπιμπερό, ε;

δεν τρώνε ακόμα στέρεα τροφή.



ουπς, τώρα το 'δα.

 

αν πετύχω κανέναν να φολιάζει, του χω κάψει το σπίτι χαλαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρεπει να περιμενεις ομως!!γιατι ακομα ειναι μικρα και τα ταιζω με μπιμπερο-συριγγα..

δεν ξερω ακομα το φυλο τους..νομιζω βεβαια οτι ολα ειναι θηλυκα αλλα δεν παιρνω ορκο!

που θα το εχεις?μεσα στο σπιτι?επισης αν θες στειλε μου σε πμ που ακριβως χαλκιδικη γιατι εχω εναν φιλο σαλονικα και μπορει να κανονιστει η μεταφορα αν και εφοσον το θες μεχρι τοτε!

Aν εχουν 3 χρωματα ειναι 99.9% θυληκά.

Το αλλο 0.1% αρσενικο και στύρο Link.png Site: http://en.wikipedia.org/wiki/Klinefelter%27s_syndrome">εκ γεννετης

 

Επισης και 2 χρωμα μπορει να ειναι θυληκα/αρσενικά αντιστοιχα.

 

Πιο πολυ στις γεννες κυριαρχει το θυληκο φύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...