Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με οθονη απο laptop toshiba satellite


nikostoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδια . έχω ένα πρόβλημα στο λαπτοπ μου. Από την μέρα που είχε μια αναταραχή στη τσάντα μου το λαπτοπ χαλάει η εικόνα του, Δηλαδή αλλάζει πλευρες η δεξια πλευρα παει αριστερα και η αριστερη δεξιά (βάσει του κέντρου που κοιτάζω στην οθόνη). Ανοιξα την οθόνη και πείραξα το καλώδιο της (το εβγαλα και το ξαναέβαλα) έστρωσε αλλα την άλλη μέρα που το ανοιξα το λαπτοπ ξανα έγινε το ίδιο. Το δοκίμασα αλλη μια φορα (ανοιξα την οθόνη και το πειραξα) και ξανα εκανε τα παραπάνω, εστρωσε και την αλλη μερα ξαναχαλασε. Δοκίμασα να συνδέσω μια οθόνη στην πλαινη θύρα `d-sub' εκεί δούλευε μια χαρά . Εβλεπα δηλαδή κανονικά την εικόνα . Τι μπορεί να είναι ? Κάρτα γραφικών ή κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια . έχω ένα πρόβλημα στο λαπτοπ μου. Από την μέρα που είχε μια αναταραχή στη τσάντα μου το λαπτοπ χαλάει η εικόνα του, Δηλαδή αλλάζει πλευρες η δεξια πλευρα παει αριστερα και η αριστερη δεξιά (βάσει του κέντρου που κοιτάζω στην οθόνη). Ανοιξα την οθόνη και πείραξα το καλώδιο της (το εβγαλα και το ξαναέβαλα) έστρωσε αλλα την άλλη μέρα που το ανοιξα το λαπτοπ ξανα έγινε το ίδιο. Το δοκίμασα αλλη μια φορα (ανοιξα την οθόνη και το πειραξα) και ξανα εκανε τα παραπάνω, εστρωσε και την αλλη μερα ξαναχαλασε. Δοκίμασα να συνδέσω μια οθόνη στην πλαινη θύρα `d-sub' εκεί δούλευε μια χαρά . Εβλεπα δηλαδή κανονικά την εικόνα . Τι μπορεί να είναι ? Κάρτα γραφικών ή κατι αλλο?

αν στο ξανά κάνει ανέβασε μια φωτό..

βρές  άλλη καλωδιοταινία(είναι το ποιό "φθηνό") για το μοντέλο σου.κοίτα στα μτχ εδω στο φόρουμ

κάρτα δεν νομίζω να είναι.

φορτιστές-τσάντα-μεταφορά= πρόβλημα αν πιεστεί λίγο η τσάντα και την "ακούει" η οθόνη στο τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρχε η αυτοκολλητη ταινια να κρατα καλα την καλωδιοταινια και το βυσμα στην θεση της?Αν ξεχειλωσε  εστω και λιγο το βυσμα και παιζει χρειαζεται ταινια για να σταθεροποιηθει.

Αφου το ανοιξες ηδη δυο φορες,ξανανοιξε το ,βαλτο σε λειτουργια και με πολυ προσοχη κουνα λιγο την καλωδιοταινια εκει που τελειωνει,στο βυσμα δηλαδη.Αν ειναι δυνατον και απο τις δυο ακρες.Ετσι θα καταλαβεις και θα δεις οτι οταν το κουνας βλεπεις το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...