Προς το περιεχόμενο

Trak(to) στο Χαϊδάρι. Τι ζόρι τραβάνε;


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κάνατε θέμα την παρέα μου και δε μαρέσει, να πω ότι είμασταν 2 ζευγάρια... Εντάξει τώρα; Όσον για το τάβλι είπα πάει στο διάολο γιατί δε με αφορά απλά εβλεπα διπλανά τραπέζια να έρχετε ο σερβιτορος και να τους λέει τελειώνεται!

 

Όταν λοιπόν έρχεται ο φίλος μου με την δικιά του και μου λένε θα πάμε εκεί θέλετε να έρθετε; Και του λέω ναι οκ πως είναι δυνατόν επειδή εγώ δε γουστάρω την αντιμετώπιση του σερβιτόρου να σηκωθώ και να φύγω; Δε στεκει παιδιά σκεφτείται πριν πείτε κάποια πράγματα. Αν μας διώχνανε και από εκει που κάτσαμε τελικά με δική μας πρωτοβουλία δε θα το άφηνα έτσι το θέμα παρόλο που το άλλο ζευγάρι δεν είναι για τσαμπουκάδες κι ας ντρέπονται να μιλήσουν. (εγω την δικιά μου την έχω κάνει σαν τα μούτρα μου και δε θα είχε πρόβλημα να κάνουμε φασαρία πάντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τότε κάτι άλλο θα έπαιζε, εκτός κι αν έχουν πρόβλημα και με τα ζευγάρια πλέον και θέλουν μόνο γυναικοπαρέες.

 

Αλλά αν είναι έτσι, και ρίχνουν πόρτα σε ζευγάρια και αντροπαρέες, τι μένει; :Ρ

 

Μήπως είσαι καμιά «ντουλάπα» εσύ κι ο φίλος σου και συνοδεύατε ωραίες κοπέλες και φοβήθηκαν για τσαμπουκάδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μένει η λύση με τα ΚΑΠΗ που αναφέρει ο φίλος παραπάνω  :lol:

Σας λέω όση ώρα έκατσα και έβλεπα δεν κατάλαβα με πιο κριτήριο διάλεγαν πελάτες... Τη στιγμή που σηκωναν 3 νεαρούς από ένα τραπέζι έξω, ερχόταν και κάθονταν 4 μεσήλικες χωρίς κανένα πρόβλημα... Έχουν κόμπλεξ τι να κάνουμε;

 

Μπα δεν είμαστε ντουλάπες :P Εκτός αν τους πείραξε που είμαστε το εντελώς αντίθετο...

Επεξ/σία από .::NikoS::.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα ΚΑΠΗ, ΜΗΝ ΤΑ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΜΑΓΚΕΣ... :-)

Το φλόκα στη φωκίωνος ήταν το στέκι των παππούδων της Κυψέλης από παλιά.

όταν πρωτοέγινε φλοκαφέ, δούλεψα εκεί κανένα χρόνο,  το 95 (αν θυμάμαι καλά!),
άλλαξε τελείως το μαγαζί και έγινε από ζαχαροπλαστείο καφέ παλιάς κοπής, πιο μοντέρνο κυριλλέ καφέ, μουσικές, πιο νεανικό - τρέντυ και δε συμμαζεύεται ...

 

 

το κακό ήταν ότι οι παππούδες είτε θα πηγαίνανε σε καμιά τράπεζα να περάσουν τη μέρα τους,
ή σε κανένα ικα-δημόσια υπηρεσία,
ή θα έρχονταν στο μαγαζί από τις 9 η ώρα και θα πιάνανε τα τραπέζια μέχρι τις 1 με ένα ελληνικό.

 

επειδή όμως έτσι φράγκα δεν έβγαιναν , και είχαν χώσει τρελλά φράγκα στο μαγαζί, οι υπεύθυνοι βρήκαν διάφορα τεχνάσματα για να τους απομακρύνουν, τουλάχιστον να μην ξημεροβραδιάζονται εκεί.

 

έτσι, στην αρχή ανέβασαν τις τιμές του ελληνικού καφέ στα ύψη, και των αναψυκτικών που παίρνανε συνήθως.

δε μασήσανε όμως, γιατί ήταν φραγκάτοι οι περισσότεροι.

έτσι μετά μπήκανε τα μεγάλα μέσα.

 

μουσική στη διαπασών, και ότι γκαπαγκούπα υπήρχε.

να βλέπεις τα παππούδια στο μαγαζί 10 η ώρα το πρωί και να κοπανάει τίγκα black sabbath/paranoid
που να γελάνε και τα ψιλά στην τσέπη σου!!!

Μέχρι metallica απ' το kill 'em all τους έβαζα μπας και πάνε πουθενά αλλού.

 

Τελικά μας νίκησαν....

Πήγαν και αγόρασαν ωτασπίδες και δεν καταλαβαίνανε τίποτα!!!  Να δεις μούρη η σερβιτόρα να πηγαίνει να πληρωθεί από παππού που διάβαζε εφημερίδα αμέριμνος ενώ βάραγε iron maiden, και να του γκαρίζει και να μην ακούει τίποτα, και μόλις την παίρνει χαμπάρι, να κάνει μία χλαπ, και να βγάζει την ωτασπίδα από το αυτί!!! :confused:

Έμφραγμα η σερβιτόρα..

 

αφού είδαν και αποείδαν τους αφήσανε. επειδή όμως το μαγαζί δεν περπάταγε με βάση τα πλάνα τους, μετά από καμιά τριετία, αλλάξανε όλο το στυλ και βάλανε στουλς και βαθιούς καναπέδες , που έγινε πλέον πολύ νεανικό και δεν μπορούσαν να κάτσουν τα καπη ...

 

όσο για τους μαλάκες στο συγκεκριμένο μαγαζί, αν και δεν έχω πάει ποτέ, μάλλον κάτι τέτοιο θέλανε..Μήπως είστε παππούδες ρε; :-)

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα ρε τους παππούδες τι έκαναν!

 

Όχι φίλε μου δεν είμαστε κάτω από 20 και πάνω από 22. Αλλά τι να πω; Είδα μηνύματα που ισχυρίζονται πως δεν έχουν δει τέτοια συμπεριφορά στο συγκεκριμενο μαγαζί, αλλά έτυχε σε μένα την πρώτη φορά που πήγα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση.

Έχω πάει στο συγκεκριμενο μαγαζί πολλές φορές, όλες τις ώρες της μέρας και όλες της μέρες της βδομάδας και δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα. Ούτε το έχω δει να συμβαίνει.

Και φυσικά δεν θα έλεγα μουράτη καφετερια το Τρακ όπως αναφέρθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τραγικό που πας σε καφετέριες.

Τι το τραγικό έχει ρε αδελφέ να πας να πεις ένα καφέ; Και δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο καφέ, μια και δεν ξέρω καν που πέφτει.

 

Τραγικό κατα την άποψη μου είναι να είσαι σε φόρουμ 1:00 το βράδυ Σαββατιάτικα...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δικαιωμα του καθενος να μην παταει σε καφετεριες ειτε γιατι δε γουσταρει ειτε γιατι απο τις πολλες πορτες μικρος του εχει μεινει τραυμα, αλλα ειναι απαραδεκτο να προσβαλλει τους υπολοιπους για αυτο το θεμα...

Μιλαμε για ελευθερο χρονο, ο καθενας τον περναει οπως του αρεσει αναλογως την ηλικια του και την παρεα του, αλλος θα αραξει στο μπαλκονι του με εναν καφε και μπορει να καλεσει και φιλους για χαβαλε, αλλος θα παρει τους φιλους του και θα βγει εξω να δει λιγο κοσμο, λιγο θαλασσα και να ανοιξει το ματι του...δικαιωμα του και μαγκια του του καθενος.

Τωρα σχετικα με το θεμα, δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβανε και σε αυτο το μαγαζι και σε πολλα αλλα οταν πας να τους δωσεις τα λεφτα σου...εισαι σιγουρος οτι δεν υπηρχε μια συγκεκριμενη τακτικη ξερω γω σχετικα με την ηλικια, το φυλο, τον αριθμο των ατομων γενικοτερα? Πχ οι μεγαλοι μεσα, οι μικροι εξω κλπ ή ο,τι να ναι κανανε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συνονόματε μας δουλεύεις ? σου παίξανε τέτοια συμπεριφορά και έκατσες ?
θα τους είχα αρχίσει στα καντήλια και θα είχα φύγει στα καπάκια με αργό βήμα , γυρισμένη πλάτη και εκκωφαντικές εκρήξεις

και αν σου βγει κανένας τσαμπουκάς ιδιοκτήτης η σερβιτόρος χώσου με λακτίσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ξαναπας στο μαγαζι εσυ με ενα συνομηλικο σου (20αριδες) μαζι με γονεις/θειους/παππαδες κατι απο αυτα που να ειναι τουλαχιστον 55+ (αν εχουμε και 70αρη ακομα καλυτερα), παιρνετε μαζι και 2-3 παιδια ενα μωρο και ενα γυρω στα 7-8χρ.

Καθεστε μεσα. Δεν αλλαζετε θεση που να φερουν τανκ.

 

Αφηνετε (εσυ και ο φιλος/η σου) τους 55+ να παρουν εναν ελληνικο ο καθενας.

Εσυ και οι μικροτεροι παιρνετε νερο. Παιρνετε και κανα ταβλι (απο αυτους) κανοντας φασαρια του στυλ (ΚΟΙΤΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟ ΓΑΜΙΟΖΑΡΟ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΔΙΠΛΗ ΔΕΝ ΦEΡΝΕΙ) με σκοπο να ακουστεις μεχρι την Κινα. Οταν θα σας ζητησουν πισω το ταβλι κανετε φασαρια αλλα τελικα τους το δινετε πισω. Mετα απο 1-2' βγαζετε ενα ταβλι που εχετε φερει εσεις και συνεχιζετε οπως ειπα παραπανω. Φυσικα θα κατσετε κανα 3ωρο+ να τους σκοτισετε καλα-καλα και μετα φευγετε σαν ΝΙΚΗΤΕΣ.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπορεί να δώσει κανα ψιλό σε τίποτα Ρομά να πάνε να αράξουν
ο ιδιοκτήτης πολλαπλά εγκεφαλικά σου λεω
αλλά στη θέση σου δεν θα ασχολούμουν περαιτέρω , δεν το αξίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα ΚΑΠΗ, ΜΗΝ ΤΑ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΜΑΓΚΕΣ... :-)

Το φλόκα στη φωκίωνος ήταν το στέκι των παππούδων της Κυψέλης από παλιά.

όταν πρωτοέγινε φλοκαφέ, δούλεψα εκεί κανένα χρόνο,  το 95 (αν θυμάμαι καλά!),

άλλαξε τελείως το μαγαζί και έγινε από ζαχαροπλαστείο καφέ παλιάς κοπής, πιο μοντέρνο κυριλλέ καφέ, μουσικές, πιο νεανικό - τρέντυ και δε συμμαζεύεται ...

 

 

το κακό ήταν ότι οι παππούδες είτε θα πηγαίνανε σε καμιά τράπεζα να περάσουν τη μέρα τους,

ή σε κανένα ικα-δημόσια υπηρεσία,

ή θα έρχονταν στο μαγαζί από τις 9 η ώρα και θα πιάνανε τα τραπέζια μέχρι τις 1 με ένα ελληνικό.

 

επειδή όμως έτσι φράγκα δεν έβγαιναν , και είχαν χώσει τρελλά φράγκα στο μαγαζί, οι υπεύθυνοι βρήκαν διάφορα τεχνάσματα για να τους απομακρύνουν, τουλάχιστον να μην ξημεροβραδιάζονται εκεί.

 

έτσι, στην αρχή ανέβασαν τις τιμές του ελληνικού καφέ στα ύψη, και των αναψυκτικών που παίρνανε συνήθως.

δε μασήσανε όμως, γιατί ήταν φραγκάτοι οι περισσότεροι.

έτσι μετά μπήκανε τα μεγάλα μέσα.

 

μουσική στη διαπασών, και ότι γκαπαγκούπα υπήρχε.

να βλέπεις τα παππούδια στο μαγαζί 10 η ώρα το πρωί και να κοπανάει τίγκα black sabbath/paranoid

που να γελάνε και τα ψιλά στην τσέπη σου!!!

Μέχρι metallica απ' το kill 'em all τους έβαζα μπας και πάνε πουθενά αλλού.

 

Τελικά μας νίκησαν....

Πήγαν και αγόρασαν ωτασπίδες και δεν καταλαβαίνανε τίποτα!!!  Να δεις μούρη η σερβιτόρα να πηγαίνει να πληρωθεί από παππού που διάβαζε εφημερίδα αμέριμνος ενώ βάραγε iron maiden, και να του γκαρίζει και να μην ακούει τίποτα, και μόλις την παίρνει χαμπάρι, να κάνει μία χλαπ, και να βγάζει την ωτασπίδα από το αυτί!!! :confused:

Έμφραγμα η σερβιτόρα..

 

αφού είδαν και αποείδαν τους αφήσανε. επειδή όμως το μαγαζί δεν περπάταγε με βάση τα πλάνα τους, μετά από καμιά τριετία, αλλάξανε όλο το στυλ και βάλανε στουλς και βαθιούς καναπέδες , που έγινε πλέον πολύ νεανικό και δεν μπορούσαν να κάτσουν τα καπη ...

 

όσο για τους μαλάκες στο συγκεκριμένο μαγαζί, αν και δεν έχω πάει ποτέ, μάλλον κάτι τέτοιο θέλανε..Μήπως είστε παππούδες ρε; :-)

 

 

Κλαίω με την ατάκα των κερμάτων που γελούν.... Παππούδες και Ozzy, που ξέρεις μπορεί να ήταν παλιοί ροκάδες που τους έφαγε ο κομφορμισμός με την ελληνική σκατοκοινωνία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό κατα την άποψη μου είναι να είσαι σε φόρουμ 1:00 το βράδυ Σαββατιάτικα...

 

Man, το δέχομαι.

 

Για να ασκήσω κριτική, πρώτα τη δέχομαι.

 

Σχτικά με την ερώτησή σου, απάντησα σε προηγούμενο post μου εξηγώντας για ποιο λόγο θεωρώ αδιανόητο να γεμίζουν οι ελληνικές καφετέριες σ' αυτούς τους καιρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικό κατα την άποψη μου είναι να είσαι σε φόρουμ 1:00 το βράδυ Σαββατιάτικα...

...αν εισαι 23 χρονων οντως ειναι τραγικό....Αν εισαι 30φεύγα με παιδί, ειναι απόλυτα φυσιολογικο.

 

Επι της ουσίας του ποστ.

Τραγική αντιμετώπιση από τη καφετερεια στον φιλο και στη παρέα του.

Στη θέση σου δε θα ξαναπάταγα.

Γενικά βρισκουν και κάνουν. Εχουν δουλειά και προσπαθουν να ευχαριστήσουν τους συχνους πελάτες αδιαφορόντας για τους περιστασιακούς. Καθόλου επαγγελματική συμπεριφορά. Μαγαζιά με τέτοιο υφος, συνηθως κάνουν μια αρπαχτή και μετά τελειώνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έφευγα είπα αν δεν μου είχε προτείνει η υπόλοιπη παρέα να πάμε εκεί δεν είμαι και τόσο ηλίθιος... Και φυσικά δεν κάθισα εκεί που μου είπαν αλλά ας τόλμαγαν να έρθουν να με σηκώσουν. (Τότε σίγουρα θα είχε ξενερώσει και η παρέα και θα με έπαιρνε άνετα για φασαρία.)

 

@Orpheas1992

Έτυχε να σηκώσουν συνομηλίκους μας ενώ στο καπάκι να κάτσουν άλλοι, αλλά όταν ήρθαν κάποιοι μεσήλικες δεν τους είπαν κάτι (λογικό μου φαίνεται. Φαντάσου μία 20άρα σερβιτόρα να πάει με υφάκι και να πει στους 40αριδες δε μπορείτε να κάτσετε εδώ χωρίς κανέναν απολύτως λόγο... Ξεφτίλα). Τον αριθμό ατόμων σκέφτηκα κι εγώ αρχικά αλλά 4 άτομα πήγαμε να κάτσουμε σε θέση με 4 καρέκλες και 1 σκαμπό και μας είπαν ότι δε μπορούμε να κάτσουμε εκεί αλλά ούτε έξω που όλες οι θέσεις ήταν για 4 άτομα. (φυσικά όταν κάτσαμε δε μας ξαναενόχλησαν)

 

Απλά μου κάνει εντύπωση πως κάποια άτομα που πάνε συχνά δεν έχουν αντιμετωπίσει τίποτα παρόμοιο. Είναι σα να με προκαλείτε να ξαναπάω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...