Προς το περιεχόμενο

Trak(to) στο Χαϊδάρι. Τι ζόρι τραβάνε;


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά και περίμενες αστρονομικές τιμές, επειδή έτσι σ' έχουν μάθει.

 

Αλλά μάλλον στην Τσεχία οι γυναίκες είναι άκωλες, πρέπει να τους λείπει αυτός ο μυς.

 

Αντίστοιχα είσαι και εσύ θύμα που πήρες υπολογιστή/λάπτοπ/smartphone ενώ στην Αμερική-Κίνα-Τσεχοσλοβακία κάνουν 30% κάτω.

 

Επειδή λεφτά για εισιτήριο να πάω Τσεχία δεν έχω, προτιμώ να δώσω 3€ τον φρέντο και να αράξω την πέτσα μου εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντίστοιχα είσαι και εσύ θύμα που πήρες υπολογιστή/λάπτοπ/smartphone ενώ στην Αμερική-Κίνα-Τσεχοσλοβακία κάνουν 30% κάτω.

 

Επειδή λεφτά για εισιτήριο να πάω Τσεχία δεν έχω, προτιμώ να δώσω 3€ τον φρέντο και να αράξω την πέτσα μου εδώ.

Ρε φίλε μια που είπες για Χίο. Ποιο μαγαζί έλεγες;Στον πίθηκα ήταν το μόνο που δεν πήγα,λόγω των φατσών των πελατών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και περίμενες αστρονομικές τιμές, επειδή έτσι σ' έχουν μάθει.

 

Αλλά μάλλον στην Τσεχία οι γυναίκες είναι άκωλες, πρέπει να τους λείπει αυτός ο μυς.

ειναι θεμα προσφορας και ζητησης.welcome to capitalism.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε μια που είπες για Χίο. Ποιο μαγαζί έλεγες;Στον πίθηκα ήταν το μόνο που δεν πήγα,λόγω των φατσών των πελατών

 

Σε ποιον πίθηκα λες και πριν πόσο καιρό λες? (τώρα στρόφαρα, για το Monkey θα λες) όχι αυτό νορμάλ είναι ακόμα

 

Το Sueno διώχνει τους φαντάρους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον με τους φίλους μου/ κοπέλα μου.

Δεύτερον με όποιον έρθει με του φίλους μου/ κοπέλα μου.

Τρίτον με όποιον γνωστό τύχει να περνάει.

Τέταρτον με το προσωπικό.

περα απο το προσωπικο,με ολους αυτους που λες μπορεις να συναναστραφεις σε οποιοδηποτε μερος.

για καποιο λογο μονο στην ελλαδα υπαρχει αυτο το πραγμα της διασκεδασης σε πλατεια που εχει 72 καφετεριες τη μια διπλα στην αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[off topic]Αν θες να βγεις και να περάσεις καλά,βγες καθημερινή (Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή βράδυ).

Το σάββατο αν βγείς θα δεις και την κουτσή Μαρία (έλεγε ενας καθηγητής μου).

Επίσης πρώτη φορά ακούω την έκφραση: Πάμε για καφέ να δουμε κανα κώλο ρε..(αυτή βγαίνει απο τα συμφραζόμενα κάποιον)

[/off topic]

 

Όσο για τον ts, εγώ σου προτείνω να ξαναπάς (εγω αυτό θα έκανα), (με την ίδια παρέα προφανώς) να δεις μονο και μόνο τι θα γίνει.

Αλλα να ειναι η τελευταία φορά αυτή, είτε σας φερθούν καλά είτε όχι.

 

Επίσης εννοείται οτι θα τους εχεις πει απο πρίν, οτι αν σας πουν να κάτσετε αλλου και σούξου μουξου μανταλάκια, έχετε φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο το προσωπικο,με ολους αυτους που λες μπορεις να συναναστραφεις σε οποιοδηποτε μερος.

για καποιο λογο μονο στην ελλαδα υπαρχει αυτο το πραγμα της διασκεδασης σε πλατεια που εχει 72 καφετεριες τη μια διπλα στην αλλη

Πάλι γενικεύουμε... Εγω, όπως και άλλοι συμφουρίτες μιλάμε για το απλο πράγμα του να πας να πιείς έναν καφέ (ΤΩΡΑ που θα τον πιεί ο καθένας, πρόβλημα του).

 

Εσείς έχετε μία εικόνα στο μυαλό σας και την γενικεύεται. Ποιος μίλησε για πλατεία με 100 καφετέριες (ούτε απο δυο χιλιόμετρα δεν θα πένραγα), ποιος μίλησε  για κάγκουρο ή κυριλέ καφετέριες με face-control και rserve (που να μου έδιναν 4€ δεν τον έπινα τον καφέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια που μαστε και offtopic

Τι λετε να φτιαξουμε καμια σελιδα οπως το skroutz

που να βαθμολογει καφετεριες, τιμες, σχολια χρηστων, αν τους φερθηκανε καλα κτλπ

Μια που φοριεται πολυ η καφετερια στην Ελλαδα.

 

 

να θυμαστε ομως ποιος βρηκε την ιδεα  :-D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια που μαστε και offtopic

Τι λετε να φτιαξουμε καμια σελιδα οπως το skroutz

που να βαθμολογει καφετεριες, τιμες, σχολια χρηστων, αν τους φερθηκανε καλα κτλπ

Μια που φοριεται πολυ η καφετερια στην Ελλαδα.

 

 

να θυμαστε ομως ποιος βρηκε την ιδεα  :-D 

 

 

Και ποια καφετέρια πουλάει πιο φτηνά το καφέ έτσι :P

Άμα τον λέει (τον καφέ) η σερβιτόρα κιόλας, ακόμα καλύτερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποια καφετέρια πουλάει πιο φτηνά το καφέ έτσι :P

Άμα τον λέει (τον καφέ) η σερβιτόρα κιόλας, ακόμα καλύτερα :P

Έχει η Κομοτηνή ένα τέτοιο,χαμός γινόταν απο 16-17χρονα,δεν μπήκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποια καφετέρια πουλάει πιο φτηνά το καφέ έτσι :P

Άμα τον λέει (τον καφέ) η σερβιτόρα κιόλας, ακόμα καλύτερα :P

Καθε κλικ και 1 cent.

Και αμα αμαυρωθει καμια καφετερια θα μας δωσει και μιζα για να γραψουμε καλα λογια ή να θαψουμε τα σχολια των χρηστών!

Ειναι ολα κανονισμενα! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι γενικεύουμε... Εγω, όπως και άλλοι συμφουρίτες μιλάμε για το απλο πράγμα του να πας να πιείς έναν καφέ (ΤΩΡΑ που θα τον πιεί ο καθένας, πρόβλημα του).

 

Εσείς έχετε μία εικόνα στο μυαλό σας και την γενικεύεται. Ποιος μίλησε για πλατεία με 100 καφετέριες (ούτε απο δυο χιλιόμετρα δεν θα πένραγα), ποιος μίλησε  για κάγκουρο ή κυριλέ καφετέριες με face-control και rserve (που να μου έδιναν 4€ δεν τον έπινα τον καφέ).

μα φυσικα γενικευω,μιλαω γενικα για τη νοοτροπια της ελλαδας που αν δεν πας σε καφετεριες κατι δε παει καλα με σενα

οπως επισης αν παιζεις παιχνιδια στο πισι το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειμαι σιγουρος σε καθε περιοχη υπαρχει στο χερι φτηνος καφες!ακομη και σε κεντρικους δρομους...
αλλα εννοειτε το 99% δεν θα παει εκει αλλα σε αυτα που μοιραζουν πορτα ή ειναι κυριλε ή εχει γκομενακια ή αγορακια ή τρεντυ ή..η..ή...ή...ή!!!!!
Μιας και μιλατε για αλλες χωρες.σε αρκετες χωρες το νερο ειναι πιο ακριβο απο τον καφε...

επιπλεον τι συγκρινετε με εξωτερικο δεν υπαρχει σε καμμια χωρα αυτο που γινεται εδω!ειναι σαν τα μπουζουκια ενα πραγμα.
στην Ελλαδα προς το παρον καφετεριες,clubs,restaurant κτλ.πολλες φορες το παιρνουν τσαμπα αν παραγγελνουν και τα υπολοιπα απο εκει...
--------------
αν και σιγουρα υπαρχει παρομοιο τοπικ με συζητηση σχετικα με τον καφε να υπενθυμισω οτι δεν πληρωνεις το κοστος του καφε αλλα τα υπολοιπα εξοδα.φορολογια,ενοικιο,φθορες υλικων,προσωπικο,ρευμα,προστασια,πνευματικά δικαιώματα μουσικής,ικα,οαεε,0,5% επί ακαθαρίστων δημοτικό φόρο,ενοικιασης χωρου απο τον δημο αν εχει τραπεζακια εξω+προστιμο μετα για τα τραπεζοκαθισματα,πολεοδομια για ομπρελες-τεντες και τελος τις ανακαινισεις.
σιγουρα τα περισσοτερα απο τα παραπανω δεν τα πληρωνουν καν στο εξωτερικο.

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...