Προς το περιεχόμενο

Προβλημα προστασιας εγγραφης gia SD


yanniliki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Αγορασα προσφατα μια 8αρα SD απο το πλαισιο για μια ψηφιακη βιντεοκαμερουλα, επειδη λειτουργει και σαν Mp3 οταν προσπαθησα να περασω καποια τραγουδια μου ελεγε οτι ο δισκος εχει προστασια εγγραφης.. μπορω να παρω τα αρχεια που εχω τραβηξει με την καμερα αλλα δεν μπορω να γραψω τιποτα στην καρτα, ουτε mp3 ουτε φωτο, εγω δεν εχω πειραξει τιποτα, το ''διακοπτακι'' της καρτουλας ειναι στην κανονικη του θεση (οχι στο Lock δηλαδη) και επισης αν συνδεσω στο Pc αλλες συσκευες λειτουργουν κανονικα ειτε εχουν sd η οτιδηποτε αρα το θεμα ειναι στην καρτα μαλλον.

Εχει ιδεα κανεις τι μπορω να κανω?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εχει χαλασει το διακοπτακι και μενει στο lock

πρωτη φορα το ακουω αυτο θυμαμαι σε μια καμερα που ειχα ειχε μια επιλογη προστασια εγραφης ψαξε για τιποτα τετιο στις ρυθμισεις

η δοκιμασε να παρεις αντιγραφα και να κανεις διαμορφοση στην sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το διακοπτακι οταν το γυριζω στο lock μου βγαζει warning η camera οποτε δεν ειναι αυτο, για ρυθμισεις εψαξα αλλα δεν βρηκα καποια επιλογη, για την διαμορφωση θα ηθελα να ηταν τελευταια επιλογη γιατι αν δεν δουλεψει δεν θα μπορεσω να ξαναπερασω τα αρχεια τις μεσα..

 

 

Edit: Προσπαθησα να την κανω διαμορφωση αλλα μου λεει οτι ο δισκος εχει προστασια εγγραφης...

 

καμια ιδεα?

 

 

Edit2: Εβαλα την sd σε αλλη συσκευη και μπορεσα να αντιγραψω, αρα μαλλον φταιει η camera με καποιο τροπο το μπλοκαρει αρα η μνημουλα ειναι οκ.

 

Thanks σε οσους ασχοληθηκαν ^_^

Επεξ/σία από yanniliki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...