Προς το περιεχόμενο

προβλημμα ξανα με την καρτα γραφικων


panos0100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας φενεται οτι τα προβλημματα απο την καρτα δεν σταματουνε, τωρα αφου φυγανε εκεινα τα artigacts μαλον ητανε απο τους οδηγους, σημερα λοιπον επεξα λιγο το remember me λοιπον αυτο εκει που παει καλα ξαφνικα σερνεται παρα πολυ, λεω κι εγω το παιχνιδι θα ειναι αφου εχει παρα πολλες απαιτησεις, παω λοιπον βαζω το φουρμαρκ να δω τι παιζει και εκει τα ειδια 1 fps δηλαδη τιποτα η εικονα καλαει, λεω κι εγω μετα να βαλω το 3Δ μαρκ κι αυτο τα ειδια, μετα εβαλα και το heaven 11 και εκει λεω τα εφτησε η καρτα παει, στα παιχνιδια πχ gta iv παρατηρω οτι παει και εκει αργα, επειδη εχω και χπ βλεπω οτι εκει δεν εχει καπιο προβλημμα και λεω μηπως στα 7 εχει προβλημμα γιατι η καρτα ζοριζεται πιο πολυ; μηπως  κατι απο αυτα που περασε το remember me στην εγκατασταση δεν εκατσε καλα και κολαει η καρτα γραφικων τοσο πολυ; ή ειναι ετοιμη να τα φτησει τελειως, εκανα και επανεκινηση αλλα το προβλημμα παραμενει να παω κι αλλη σειρα πισω στους οδηγους να γυρισω στους 2008; (πλακα κανω δεν νομιζω να ειναι οι οδηγοι της καρτας το προβλημμα)

 

 

παρολα αυτα εβαλα και αλλους οδηγους εβγαλα τους παλιους εβαλα τους προσφατους παλι τα ειδια δεν γινεται τιποτα εκεινο που παρατηρω ειναι οτι στα χπ παει καλητερα αλλα εκει περα δεν εχουμε το tessalation και το dx11   δεν ξερω αν αυτα παιζουνε καπιο ρολο,

 

λοιπον ακουω τις προτασεις σας τι μπωρει να γινει,  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον τα ρολογια ειναι κανονικα εργοστασιακα,  οσο και να τα ανεβασα τα κατεβασα, καμια διαφορα παλι τα ειδια,  δεν παει παραπανω απο 2fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι το usage δεν χρησιμοποιηται η καρτα γραφικων σε κατασταση ηρεμιας,   το προβλημμα τις ειναι οταν παιζει βιντεο οταν αρχισει και κολαει εκει περα βλεπω οτι το usage τις απο 99% πεφτει στα 60 και 50%    και ο επεξεργαστης μου παει 99% χρηση στο κοκκινο δηλαδη χτυπαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια την πηγα την καρτα γραφικων λεει αυτος δεν εχει προβλημμα και οντως δεν εχει γιατι με την εδειξε εκει περα,  τωρα ομως δεν μπωρο να καταλαβω που ειναι το προβλημμα,  αρχιζω να σκεφτομαι  τις μνημες  επειδη στα χπ δεν χρισημοποιηται ολο το σετ γιατι ειναι 32biτ   στα 7 δουλευει ολη η μνημη γιατι ειναι χ64  οποτε δουλεουνε τα 8.192mb  θα τρεξω ενα μεμτεστ 3 πας να κανει οπως με ειπε και αυτος ο τεχνικος και να δω αν ειναι απο εκει περα,  θα βαλω και μια αλλη μνημη που εχω 1gb να δω με εκεινη τι θα κανει, και αν παλι δεν γινει τιποτα ξεκιναω τον γολγοθα του φορματ  γιατι οπως και να γινει 3 μερες θα κλειστω μεσα για να περναω διαφορα παλι απο την αρχη, απο την αλλη δοκιμασα διαφορα antivirus δεν βρηκανε τιποτα  (avg nod 32 vipre  spybot)  το τελευταιο βρηκε μονο εναν ιο ο οποιος ητανε μεσα στον c και τον διεγραψα χειροκηνητα οποτε ουτε ιο δεν εχει,   θα κανω εξεταση σκληρο και μνημη και μετα βλεποντας και κανωντας, επισης να αναφερω οτι τωρα που ανοιξα τον υπολογιστη να ξαναβαλω την καρτα γραφικων καθως εμπαινε στα 7 κολλησε ολο το μηχανημα και ποντικι και πληκτρολογιο και το λαμπακι του δισκου εσβησε αυτο που διαβαζει, και πηγα να κανω επανεκινηση σχετικα εκανε γρηγορα πριν ακομα αγγιξω το κουμπι πραγμμα που σημαινει πως υπαρχει μια περιπτωση να εχω θεμμα και με την μητρικη μου, το σκεφτομαι και αυτο,   τωρα οι θερμοκρασιες επεξεργαστη οταν παιζω ειναι γυρω στους 60  και η καρτα γραφικων γυρω στους  65 δεν παει παραπανω, σε κατασταση ηρεμιας ειναι  37 και 38 αντοιστιχα

 

παντος να αναφερω οτι στα χπ αυτο το προβλημμα με το βιντεο δεν το κανει  ενω στα 7 ειναι παρα πολυ εντονο ακομα και στο youtube και σε παιχνιδια οταν ειναι αν παιξει καπιο βιντεο, ακομα και στον ελεγχο βαθμολογιας των 7 οποιος δεν ολοκληρωνεται, βγαζει σφαλμα το οποιο κολαει οταν τεσταρει direct aero 3d 10 λεει "video card failed'  πραγματικα δεν ξερω τι φταιει μεχρι και οδηγους εβγαλα και ξαναεβαλα με το driver sweaper αλλα τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια νομιζω λυθηκε το προβλημμα  μαλον φταιγανε οι μνημες της corsair   εβαλα μια αλλη  1gb  μεσα adata  και το μηχανημα εγινε πιο γρηγορο και δεν εμφανιζεται αλλο αυτο το προβλημμα,  αλλα στο πλαισιο δεν ξερω αν θα τις παρουνε πισω το αφησα εκανε 1 πας και της εβγαλα τις μνημες   ητανε 2χ4  gb    8gb δηλαδη  τωρα αν με πουνε απο το πλαισιο οτι δεν εχουνε κατι πως μπωρο να τους αποδειξω οτι εχουνε;  ειμαι 1000% σιγουρος οτι οι μνημες ειχανε δυσλιτουργια, αφου τωρα εβαλα αλλη και δεν το κανει αλλο το προβλημμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το Memtest86+ ακολουθα τις οδηγιες που σου λεει,εαν σου βγαλουν error το τυπωνεις,πας πλαισιο με τις μνημες και την εκτυπωση και τις αλλαζεις.

το απο πανω για να μην χασεις χρονο με το πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε ρε συ θανο τωρα της πηγα  δεν ηξερα ρε συ  οτι επρεπε ετσι, εγω τις εβαλα ενα πας εκαναν ειδα οτι δεν βγαζουνε κατι και της πηγα γιατι ηθελε διαδικασια, η γνωηστη   βγαλε βαλε   δοκιμασε αλλη θεση  και αλλα τετοια, να πω οτι δοκιμασα και αλλη θεση μια μονο επανω και χτυπησε το ηχειο της μητρικης συνεχομενα μπιπ εκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να βάζεις σημεία στιξης για να καταλαβαίνουμε καλύτερα :)

 

Ό,τι είπε ο Θάνος, δεν έχω να πω κάτι άλλο πάνω στο θέμα...

 

Memtest μια-μια βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμμα ειναι οτι βιαστηκα και της πηγα αλλα δεν θα τις παρω πισω, γιατι  τωρα που εβαλα καινουρια το προβλημμα δεν εμφανιζεται αλλο οποτε ητανε η μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...