Προς το περιεχόμενο

Wind: Συμβόλαιο W με απεριόριστη επικοινωνία προς όλους και τιμή €39.90


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

τους επιλέγω σίγουρα για τη τιμή , αλλά οι υπηρεσίες τους μου είναι αρκετές

 

 

Βλέπω ότι επανήλθε μετά από καιρό το θέμα...Λοιπόν αυτό που λέει ο qsis όσον αφορά τη wind, τα συνοψίζει για μένα όλα...

 

 

 Ο καθένας έχει τις απόψεις του. Δεν μας ανήκουν οι εταιρείες, ούτε είμαστε μέτοχοι σε αυτές. Απόψεις δηλώνουμε, απόψεις ακούμε, κάνουμε λάθη και αλλάζουμε γνώμες. 

Επίσης συμφωνώ με αυτό που λέει ο galaxia: Ένας από τους λόγους ύπαρξης στα fora είναι το debate.Τελεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βέβαια αυτή τη περίοδο είμαι στα μαχαίρια μαζί τους για λάθη σε λογαριασμό, αλλά μάλλον βγήκε άκρη 

(περιμένω τον επόμενο λόγαριασμό να δω αν μου πίστωσαν το σωστό ποσό ή με δουλεύουν) 

 

από τη πρόσφατη επαφή με την εξυπηρέτησή τους πάντως δεν χάρηκα και ιδιαίτερα, αλλά έχε χάρη που δε βρίσκω αλλού τέτοιες τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου έσπασαν τα νεύρα με λάθος στο λογαριασμό και δεν έβγαζα 100% άκρη και με έστελνε το ένα τμήμα στο άλλο ( το είχα παρατήσει να προσπαθώ.. ) με πήραν τηλέφωνο μετά από καμιά βδομάδα όπου με ρώτησαν αν είμαι δυσαρεστημένος και γιατί και αφού ξαναπα το πρόβλημά μου όχι απλά λύθηκε μια και καλή, αλλά για τη ταλαιπωρία πήρα άλλο ένα 10% στο λογαριασμό μου ενώ είχα ήδη πάνω από 50%

 

Οπότε παρά τις φορές που μου έχουν σπάσει τα νεύρα παραμένει για μένα η καλύτερη επιλογή.

 

1000 λεπτα/1GB με 20λίγα ευρω δεν παίζουν πουθενά και για κανένα λόγο

 

Με πήρε η κοσμοτε αρχίζει λέει τα δικά του, τον διακόπτω και ρωτάω: Για να μη κατηγορούμε, 1000 λεπτά προς όλους με κάτω από 25 παίζει; Όχι; γεια σας..

 

Το ίδιο και η voda: είμαστε πολύ κοντά λέει, αλλά όχι τόσο χαμηλά..

Γεια σου και σε σένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού εξυπηρετήθηκες μετά από 1 εβδομάδα, σίγουρα η Wind διατηρεί χαλαρά το προβάδισμα στην εξυπηρέτηση των πελατών της

και είναι λόγος για να συνεχίζεις να την προτιμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατάλαβες λάθος, τα 300+ ευρώ που έχω έκπτωση το χρόνο είναι ο λόγος που συνεχίζω να τους προτιμώ ;)

 

με αυτά τα λεφτάκια μπορώ αν θέλω΄(γιατί μπορεί και να μη θέλω) να χτυπήσω κάνα καινούριο nexus χωρίς να περιμένω τις ψευτοεπιδοτήσεις που έχουν γενικά οι πάροχοι και χωρίς καμιά δέσμευση να χρειάζεται να επιστρέψω λεφτά σε περίπτωση που θελήσω να την κάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατάλαβες λάθος, τα 300+ ευρώ που έχω έκπτωση το χρόνο είναι ο λόγος που συνεχίζω να τους προτιμώ ;)

 

με αυτά τα λεφτάκια μπορώ αν θέλω΄(γιατί μπορεί και να μη θέλω) να χτυπήσω κάνα καινούριο nexus χωρίς να περιμένω τις ψευτοεπιδοτήσεις που έχουν γενικά οι πάροχοι και χωρίς καμιά δέσμευση να χρειάζεται να επιστρέψω λεφτά σε περίπτωση που θελήσω να την κάνω 

 

Ακριβώς.

Πληρώνεις λιγότερα το μήνα αλλά δεν έχεις εξυπηρέτηση όταν την θες.

Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Δεν διαφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειράζει, τόσα χρόνια μόνο 2 φορές παρεξηγηθήκαμε και τις 2 φορές στο τέλος βγήκα ακόμα πιο κερδισμένος οπότε θα το υποστώ  :rolleyes:

 

εδώ ανέχομαι τη forthnet που πραγματικά έχει κακή εξυπηρέτηση, η wind συγκριτικά είναι λουξ ξενοχείο 7 αστέρων 

 

(ας μη μιλήσω για άλλους που τρώω στη μάπα στη ζωή μου και τους χρυσοπληρώνω κιόλας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς.

Πληρώνεις λιγότερα το μήνα αλλά δεν έχεις εξυπηρέτηση όταν την θες.

Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Δεν διαφωνούμε.

 

Απορώ γιατί συνεχίζεται αυτό το thread.

 

Δεν είναι προφανές και σαφές ότι ναι η wind έχει κάποια πιο αδύνατα σημεία σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες αλλά για κάποιους που δεν τα θεωρούν σημαντικά την επιλέγουν για τις χαμηλότερες τιμές?

Για άλλους που είναι σημαντικά (επειδή π.χ. χρησιμοποιούν το τηλέφωνο για επαγγελματικούς λόγους ή απλα γουστάρουν κάποιες υπηρεσίες) προτιμούν να δίνουν κάτι παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν είναι προφανές και σαφές ότι ναι η wind έχει κάποια πιο αδύνατα σημεία σε σχέση με τις άλλες 2 εταιρίες αλλά για κάποιους που δεν τα θεωρούν σημαντικά την επιλέγουν για τις χαμηλότερες τιμές?

 

Όχι δεν είναι σαφές. Ο καθένας κρίνει από την εμπειρία του (δηλαδή από τα μέρη που κινείται) για το επίπεδο υπηρεσιών της καθεμίας

το κατάλαβες λάθος, τα 300+ ευρώ που έχω έκπτωση το χρόνο είναι ο λόγος που συνεχίζω να τους προτιμώ ;)

 

 

Και εγώ το ίδιο ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι σαφές. Ο καθένας κρίνει από την εμπειρία του (δηλαδή από τα μέρη που κινείται) για το επίπεδο υπηρεσιών της καθεμίας

Και εγώ το ίδιο ;)

 

Νομίζω πως η κάλυψη του δικτύου είναι κάτι αντικειμενικό και μπορεί να μετρηθεί κιόλας.

Εγώ με την wind έχω τέτοιου είδους προβλήματα (για internet πχ στην επαρχία) αλλά επειδή δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό παραμένω για τις χαμηλότερες τιμές της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η κάλυψη του δικτύου είναι κάτι αντικειμενικό και μπορεί να μετρηθεί κιόλας.

Εγώ με την wind έχω τέτοιου είδους προβλήματα (για internet πχ στην επαρχία) αλλά επειδή δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό παραμένω για τις χαμηλότερες τιμές της.

 

Ενδεχομένως είναι μετρήσιμο (αν και οι χάρτες κάλυψης μου φαίνεται ότι είναι οτι να ναι). Όμως η απόφαση του καθενός επιρεάζεται απο την δική του εμπειρία/χρήση. Αρά από αυτή την άποψη είναι υποκειμενικό. Έγω πχ που μένω Αθήνα, δεν έχω πρόβλημα με 3G απο wind. Αντιθέτως με voda έχω (εκει που μένω εγώ- το τονίζω). Η cote πάλι επίσης πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η κάλυψη του δικτύου είναι κάτι αντικειμενικό και μπορεί να μετρηθεί κιόλας.

Εγώ με την wind έχω τέτοιου είδους προβλήματα (για internet πχ στην επαρχία) αλλά επειδή δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό παραμένω για τις χαμηλότερες τιμές της.

Μετριέται, αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρη αν οι χάρτες ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα γιατί πολλές φορές τους έχω δει να διαψεύδονται.

Περί Wind ωστόσο συμφωνώ μαζί σου γιατί κι εγώ παραμένω λόγω πολύ καλών τιμών ακόμα κι αν μερικές φορές το σήμα δεν είναι τόσο καλό όσο θα ήθελα. Ζυγίζοντας δηλαδή, θεωρώ πιο σημαντικό να πληρώνω λιγότερα παρά να έχω σήμα καμπάνα (που τελικά δεν είναι και τόσο καμπάνα...).

 

Ενδεχομένως είναι μετρήσιμο (αν και οι χάρτες κάλυψης μου φαίνεται ότι είναι οτι να ναι). Όμως η απόφαση του καθενός επιρεάζεται απο την δική του εμπειρία/χρήση. Αρά από αυτή την άποψη είναι υποκειμενικό. Έγω πχ που μένω Αθήνα, δεν έχω πρόβλημα με 3G απο wind. Αντιθέτως με voda έχω (εκει που μένω εγώ- το τονίζω). Η cote πάλι επίσης πιάνει.

Και μ' εσένα συμφωνώ για τους χάρτες κάλυψης και για την υποκειμενική εμπειρία στη χρήση. Έχω διαφωνήσει ατελείωτα εδώ μέσα για την κάλυψη της Wind και προσπαθώ να πείσω πως το θέμα της εταιρείας δεν είναι μεγάλο αλλά μεγαλοποιημένο για κάποιο λόγο που δεν πολυκαταλαβαίνω... Και είχα κι εγώ ακριβώς την ίδια εμπειρία μ' εσένα: πρόβλημα με Voda, ok με cote και πλέον μια χαρά με Wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μέσα στην πόλη δεν υπάρχει καμιά διαφορά αλλά στην επαρχία ειδικά για internet η διαφορά με τις άλλες 2 εταιρίες είναι αισθητή.

Έχω αυτή την εμπειρία και από τον στρατό και από διάφορες εκδρομές. Προφανώς και μπορεί να έτυχε έτσι στις περιοχές που έτυχε να βρεθώ εγώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...