Προς το περιεχόμενο

Wind: Συμβόλαιο W με απεριόριστη επικοινωνία προς όλους και τιμή €39.90


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τόσο δύσκολο είναι να βάλουμε όλοι Viber..?

 

Δεν εχουν ολοι smartphone, δεν εχουν ολοι δεδομενα επαρκη, δεν εχει παντου καλο σημα, δεν μπορεις να στηριξεις την επικοινωνια σου στο viber.

 

Με λιγα λογια ειναι πιο ευκολο να βαλουν ολοι wind ή ολοι vodafone ή ολοι cosmote ή dual sim παρα αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χρησιμοποιησεις 2 φορες το bonus των 300΄

δηλαδη με 10ε 300+200+200

και με αλλα 10ε 300+200+200

ή δε γινεται να το κανεις αυτο 2 φορες το μηνα?

δεν ξερω αν γινεται 2 φορες το μηνα, αλλα τωρα που το εθιξες θα το ψαξω 

 

αυτο που 1000% ισχυει ειναι μεχρι 4 φορες τα πακετακια των 200'

 

Δεν εχουν ολοι smartphone, δεν εχουν ολοι δεδομενα επαρκη, δεν εχει παντου καλο σημα, δεν μπορεις να στηριξεις την επικοινωνια σου στο viber.

 

Με λιγα λογια ειναι πιο ευκολο να βαλουν ολοι wind ή ολοι vodafone ή ολοι cosmote ή dual sim παρα αυτο που λες

εγω παντως που εχω αρχισει να στηριζω μεγαλο μερος της επικοινωνιας μου στο viber ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, καθως απο 3g η wind που "δεν εχει σημα" μου δινει τη δυνατοτητα να κανω μια χαρα τις κλησεις μου με αρκετα καλη ποιοτητα ηχου

 

επισης τα δεδομενα που τρωει το viber ειναι μια χαρα

 

 

φυσικα δυσκολα μπορει να γινει βασικο μεσο επικοινωνιας, αλλα μου γλιτωνει αρκετα απο τα λεπτα μου 

 

αυτου του ειδους οι εφαρμογες πιστευω οτι ειναι το μελλον, γιατι καποια στιγμη το ιντερνετ παντου και σε αφθονια θα θεωρειται δεδομενο 

 

ηδη σε ενα μεγαλο βαθμο αυτο μπορει να το επιτυχει κανεις σημερα ακομα και στην ελλαδα, απλα υπαρχει το προβλημα του οτι δεν χρησιμοποιουν ολοι αυτα τα πραγματα και πολλες φορες χωρις ουσιαστικο λογο δε θελουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξερω αν γινεται 2 φορες το μηνα, αλλα τωρα που το εθιξες θα το ψαξω 

 

αυτο που 1000% ισχυει ειναι μεχρι 4 φορες τα πακετακια των 200'

Απο οτι βλεπω ισχυει

 

Αλλα παιρνεις μονο 2 φορες το πακετο με τα 200

δηλ 300+300+200+200=1000 max

 

οποτε σου μενουν τα 10ε υπολοιπο

 

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

Κάθε bonus Free2talk ή Free2surf μπορεί να αποδοθεί έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα που σημαίνει ότι κάθε συνδρομητής F2G με την εγγραφή του στα Bonus & κάνοντας τις αντίστοιχες ανανεώσεις έχει τη δυνατότητα να κερδίσει 2 φορές μέσα στον ίδιο μήνα το Bonus των 300’ προς όλους & ακόμα 2 φορές το bonus των δωρεάν MBs.

 

 

 

οσο για το viber εχετε δικιο 

αν παρει ο καθενας μας ενα smartphone εστω των 60e βαζει με 5ε το μηνα μονο ιντερνετ και μιλαει οσο θελει 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vodafone Red 1 

 

42 ευρώ το μηνα (1500' λεπτα, 1500 sms, 1.5 giga internet) 

 

Καλυτερο σημα, καλυτερη εξυπηρετηση, συντομα και LTE. 

 

Η wind κλεινει, και κανει καλυτερη τιμη 2 ευρω απο τις αλλες 2. Καλη τυχη. 

Αυτό που κλείνει η wind το ακούμε χρόνια, αλλά δεν...Αντίθετα αυτό που κάνει είναι να βγάζει τις καλύτερες προσφορές (βλ. f2g ή τώρα W) και οι άλλοι να ακολουθούν. Στο περίπου γιατί btw το red δίνει 500 mb και είναι και ακρiβότερο (Ok 2 ευρώ, αλλά με αυτά παίρνεις τσίχλες :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηνιαίο πάγιο του W χωρίς επιδότηση είναι αρχικά στα €49.90 και όπως πάντα ισχύει η πολιτική ορθούς χρήσης των 1500' λεπτά ομιλίας, 1500 sms και 1500mb.

 

 

@@ απεριόριστα κοινώς...

 

Η O2 για παράδειγμα εδώ στην Αγγλία με 15 λίρες ανανέωση σε καρτοκινητό, σου δίνει 3000 SMS σε O2, 12000 λεπτά σε O2 και 100MB Internet και το ποσό μένει στην κάρτα σου ατόφιο μόνιμα.

 

Και φυσικά υπάρχουν προγράμματα σε όλες τις εταιρίες που σου δίνουν και τα ανάλογα (σε συμβόλαιο ή κάρτα), σύμφωνα με το τί πληρώνεις. Πάντως σίγουρα όχι να σου πλασάρουν τα 1500 ως "απεριόριστα" και μάλιστα με 50 ευρώ ή 40 ευρώ (ή δε ξέρω τί άλλο θα σκαρφιστούν για να ξεγελάσουν)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατι ειναι η πιο φθηνη και δεν ειναι μακραν η χειροτερη.. μια χαρα εξυπηρετηση εχει και μια χαρα σημα εχει

 

εχω περασει απο συμβολαιο και απο τους τρεις και στη συγκεκριμενη εχω μεινει πιο ευχαριστημενος

 

τελεια ουτε αυτη ειναι βεβαια, αλλα οι αλλοι δυο ειδικα με αυτα που χρεωνουν σιγουρα δεν ειναι καλυτεροι

 

και οσο για το σημα και το 3g παιζει ρολο και η περιοχη για την οποια μιλαμε 

Ω ναι...Χρεώσεις wind είναι οι πιο φθηνές ασυζητητί  και όσο για σήμα και 3G παίζει το που μένεις/κινήσε...Μια ή άλλη, έρχεται.

Και να πω και κάτι για τα "απεριόριστα": Εχει καθιερωθεί εδώ και χρόνια, οπότε είναι λίγο μάταιο να πιανόμαστε  από αυτό και μόνο. Οχι ότι δεν εύχομαι να γίνουμε κάποτε Αγγλία, που το απεριόριστό σημαίνει όντως απεριόριστο, αλλά μεχρι τότε ας σχολιάζουμε κάτι με τα εγχώρια δεδομένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι...Χρεώσεις wind είναι οι πιο φθηνές ασυζητητί  και όσο για σήμα και 3G παίζει το που μένεις/κινήσε...Μια ή άλλη, έρχεται.

Και να πω και κάτι για τα "απεριόριστα": Εχει καθιερωθεί εδώ και χρόνια, οπότε είναι λίγο μάταιο να πιανόμαστε  από αυτό και μόνο. Οχι ότι δεν εύχομαι να γίνουμε κάποτε Αγγλία, που το απεριόριστό σημαίνει όντως απεριόριστο, αλλά μεχρι τότε ας σχολιάζουμε κάτι με τα εγχώρια δεδομένα...

 

 

OK με τα εγχώρια δεδομένα: ΔΕΝ αποτελεί προσφορά, ΔΕ θα πάρω. Ο λόγος? Είναι κοροϊδία.

 

Και μάλιστα όταν τη δουλειά μου μπορώ να την κάνω ΔΩΡΕΑΝ μέσω Internet, με διάφορους messengers και applications (skype, viber κλπ), τότε περιορίζω τις "επί πληρωμή" ανάγκες μου ακόμη περισσότερο με συνολικό κόστος MAX 20 ευρώ για την κινητή τηλεφωνία μου μηνιαίως κι ανεξαρτήτως χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 mb internet εχει το Red 1 και μονο αν κανεις μεσω ιντερνετ την αιτηση σε νεους πελατες ειναι 42!

Σε 2 μηνες θα συγχωνευτη το σημα της Vodafone μαζι με την Wind.Θα ειναι το ιδιο!Ποιος λεει οτι κλεινει η wind,ποιος λεει αυτες τις μπουρδες?

 

Για την ακριβεια, και η Wind και η Vodafone, εχουν την αντιστοιχη θεση. Οnline 39-42 και απο καταστημα , και 60αρια απο καταστημα

plus η vodafone σου δινει 9 ευρω για να τα σπαταλησεις σε οποιαδηποτε υπηρεσια θελεις. (10 ευρω 1.5 γιγα)

Αυτο για τους 2 μηνες, δεν το εχω ξανακουσει

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι... Η βοντα δινει 500ΜΒ ιντερνετ ενω δεν δινει συσκευη με το παγιο των 42 ευρω (πρεπει να πας 60...) Προσωπικα δεν εχω πετυχει σημειο που να μην πιανει Wind και να πιανει Vodafone, μονο Κοσμοτε συμβαινει αυτο...

 

Και το η Wind κλεινει το ακουω απο τοτε που πρωτοπηρα κινητο... Πριν 15 χρονια... και να κλεισει καποιος αλλος θα την παρει, στην χειροτερη βαρας μια διακοπη συνδεσης (αποκλειεται να σου επιβαλλουν, μεγαλυτερο συμβολαιο) στην καλυτερη αμα βαρεσει τελειως κανονι γλυτωνεις και καμμια οφειλη... 

Το ανεφερα και στον φιλο παραπανω.. ριξε μια ματια.. 

το 'κλεινει' το εγραψα με εισαγωγικα. πλεον εχει φτασει σε δραματικα μεριδια αγορας. 

 

Παραλογισμός...

 

Όχι δεν έχει καλύτερο σήμα. Ο καθένας βγάζει συμπέρασμα με βάση το σήμα που έχει στον καναπέ του.

Στην ποιότητα του σήματος υπάρχουν διακυμάνσεις και κύριο ρόλο παίζει η περιοχή.

 

 

Για την εξυπηρέτηση δεν ξέρω.

 

LTE σύντομα θα έχει και η Wind. Η αναβάθμιση του δικτύου της προχωράει (ήδη νομίζω ολοκληρώθηκε σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη) και το μόνο που χρειάζεται για να δώσει 4G είναι μια αναβάθμιση λογισμικού. Ο εξοπλισμός της είναι LTE ready.

 

Τέλος μπορείς να μου πεις που έμαθες ότι κλείνει; Έχεις inside info;

 

Δεν βγαζω συμπερασμα απο τον καναπε μου, γιατι δεν εχω καναπε. Κινουμε αρκετα επαρχια, καθως και στην αθηνα και εκ των πραγματων η vodafone εχει το καλυτερο σημα. 

 

http://tech.in.gr/news/article/?aid=1231213124

 

"Χάρη στον πλήρη εκσυγχρονισμό των υποδομών του δικτύου της, η WIND είναι ήδη έτοιμη να υποδεχθεί το δίκτυο 4G τεχνολογίας LTE. Όταν οι συνθήκες είναι πρόσφορες στην ελληνική τηλεπικοινωνιακή αγορά για τη λειτουργία του δικτύου 4ης γενιάς, η WIND με μια απλή αναβάθμιση λογισμικού στο υπάρχων δίκτυο της, που και τώρα υποστηρίζει τη συγκεκριμένη τεχνολογία, θα προσφέρει άμεσα τις αναβαθμισμένες υπηρεσίες του νέου δικτύου στους συνδρομητές της.» " 

 

Θα.. 

Απο το Θα μεχρι το "Ιουνη εχουμε 4g" που ειπε η vodafone η το οτι η cosmote παρεχει ηδη εδω και 4 μηνες εει μεγαλη διαφορα. 

Με ακριβως ιδιες τιμες στα συμβολαια, δεν εχει ο αλλος ΚΑΝΕΝΑ απολυτως λογο να διαλεξει wind. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Cosmote What's up & Wind F2G εδώ και χρόνια.

Μετά λύπης μου, το ΧΑΛΙ που έχει η Cosmote, η Wind δεν το έχει! Τι να το κάνω το (εδώ γελάνε) ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ, όταν από τις 5 κλήσεις οι 3 διακόπτονται (κοινώς πέφτει η γραμμή), όταν αντιμετωπίζω συνεχώς παρεμβολές στις κλήσεις μου και όταν από το υπερφορτωμένο της δίκτυο οι ταχύτητες της στο internet είναι για κλάματα?

Δεν υπάρχει δίκτυο στην Ελλάδα που να καλύπτει παντού και όλες τις περιοχές, δεν υπάρχει δίκτυο στην Ελλάδα που να μη χρησιμοποιεί τον όρο "απεριόριστα" χωρίς να μιλάει για "ορθή χρήση 1500' και SMS", δεν υπάρχει δίκτυο στην Ελλάδα που να λειτουργεί με ποιότητα! Όλα τα δίκτυα έχουν τα δυνατά τους και τ'αδύνατα τους σημεία τόσο σε υπηρεσίες, όσο και σε κάλυψη.

Αλλού πιάνει καλύτερα η Cosmote, αλλού η Vodafone κι αλλού η Wind. Ο καθένας χρησιμοποιεί αυτό που τον εξυπηρετεί, εμένα προσωπικά η Wind με εξυπηρετεί, κι από΄κει και πέρα τα "δε πιάνει πουθενά", "δεν έχει σήμα" & το κοντό και το μακρύ του καθενός που υποστηρίζει χωρίς να γνωρίζει καν πως λειτουργεί ένα δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, τι σημαίνει GSM 900, GSM 1800, πυκνότητα δικτύου, τι είναι οι κυψέλες και πως ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΕΡΜΑ ΣΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΛΗΣΗΣ, όταν οι κυψέλες είναι υπερβολικά φορτωμένες από τη κίνηση των αμέτρητων συνδρομητών μας, πάνε στο βρόντο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK με τα εγχώρια δεδομένα: ΔΕΝ αποτελεί προσφορά, ΔΕ θα πάρω. Ο λόγος? Είναι κοροϊδία.

 

Και μάλιστα όταν τη δουλειά μου μπορώ να την κάνω ΔΩΡΕΑΝ μέσω Internet, με διάφορους messengers και applications (skype, viber κλπ), τότε περιορίζω τις "επί πληρωμή" ανάγκες μου ακόμη περισσότερο με συνολικό κόστος MAX 20 ευρώ για την κινητή τηλεφωνία μου μηνιαίως κι ανεξαρτήτως χώρας.

Αν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου σχεδόν αποκλειστικά μέσω ιντερνετ, Ok. προφανώς αυτό το πακέτο δεν απευθύνεται σε εσένα. Υπάρχουν άλλοι-πχ. επαγγελματίες, διαφόρων κλάδων- όμως που έχουν αυξημένες ανάγκες και σίγουρα δεν μπορούν να στηρίξουν την επικοινωνία τους στα apps και στα messangers...Γι' αυτούς είναι ότι πιο οικονομικό κυκλοφορεί στην αγορά. Τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το 'κλεινει' το εγραψα με εισαγωγικα. πλεον εχει φτασει σε δραματικα μεριδια αγορας. 

 

 

Δεν βγαζω συμπερασμα απο τον καναπε μου, γιατι δεν εχω καναπε. Κινουμε αρκετα επαρχια, καθως και στην αθηνα και εκ των πραγματων η vodafone εχει το καλυτερο σημα. 

 

 

Φίλε μου δεν το νομίζω να ισχύει αυτό με τα μερίδια αγορας, γιατι με τις προσφορές που έχει βγάλει ειδικά στην καρτοκινητή, πρέπει να έχει μαζέψει πολύ κόσμο...

 

Το θέμα του σήματος, από τι φαίνεται τελικά είναι εντελώς υποκειμενικό-δλδ εχει να κάνει με  πολυ συγκεκριμένα σημεία. Απο δική μου παρατήρηση Οτε 'εχει σήμα, αλλα διακόπτονται οι κλήσεις, vodafone έχει κακό 3g μέσα στην Αθήνα κέντρο και wind που ήταν η χειρότερη, έχει φτίαξει πολύ στο 3g...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολύ κόσμο να γκρινιάζει και αναρωτιέμαι τον λόγο... Στα 39,90 ευρώ δεν υπάρχει άλλο πακέτο που να προσφέρει αυτά τα χαρακτηριστικά ήτοι 1.500 λεπτά προς όλους, 1.500 μηνύματα και 1,5GB data. Καλώς ή κακώς και ανεξαρτήτως πολιτικής marketing, αυτά είναι τα δεδομένα για τη χώρα μας και το W, με πραγματικά στοιχεία και όχι π@π@ρολογίες, είναι το πιο συμφέρον πακέτο στην ημεδαπή. Όσο για το σήμα και τα ρέστα τα ακούω βερεσέ - είδα και τη Voda που έχει απαράδεκτο 3G ή την Cosmote που έχει κάνει τα drop calls δεύτερη φύση της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 είδα και τη Voda που έχει απαράδεκτο 3G ...

όντως έχει απαράδεκτο σήμα, αλλά η τιμή της wind εξωπραγματική τη στιγμή που με 7Ε έχω τα ίδια με το vodafone φοιτητικό.Θα μπορούσε αντίστοιχα με 17 έστω σου λέω ευρώ να δίνει το πακέτο αυτό, αλλά εδώ στο Ελλάντα που τα καρτέλ βασιλεύουν και οι ιθαγενείς χαίρονται με δήθεν προσφορές δεν... Άκου 40Ε το μήνα!! :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη "απεριόριστος" χρησιμοποιείται από όλες τις εταιρείες για λόγους εντυπωσιασμού και το ξέρουμε όλοι.

Αλλά πείτε μου εσείς ρε παιδιά: Μπορείτε να ξοδέψετε παραπάνω από αυτά; Το πρόγραμμα είναι σούπερ και πάμφτηνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw παιδιά οι τιμές οι πραγματικές είναι "50€" με την προσφορά μέσω internet σε 18 μήνες με επιδότηση παγίου και 68€ με επιδότηση συσκευής (πάντα στους 18 μήνες). Αυτά είναι οι ΤΕΛΙΚΕΣ τιμές (εάν δεν μιλήσει παραπάνω κανείς / παραπάνω μηνύματα ή όγκο δεδομένων) ή πάρει πληροφορίες / τηλεφωνητή κτλ κτλ κτλ και πάντα για το 1ο πακέτο μιλάμε για νέες συνδέσεις και μέσω της εταιρείας και όχι καταστημάτων 

 

ps1: το έβαλα σήμερα και γω με την δικιά μου επιδότηση στα ~40€ τελική... άντε να δούμε εάν θα μας βολέψει μιας και πάω από το XL1000 που έδινα 107.6€ για 1000sms - 1000mms - 1000gb - 1000' 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...