Προς το περιεχόμενο

επιλογή φακού για nikon d3200


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να διαβεβαιώσω ότι και της Canon ο kit 18-55 III άνευ IS είναι, για τα λεφτά του, εξαιρετικός. Απλά. Και φοράει, κατά τα λεγόμενα, τα ίδια οπτικάμε τον IS II οπότε, λογικά, εκείνος είναι και εξαιρετικός αλλά και σταθεροποιημένος. :P

 

Εγώ βέβαια, έχω χάσει και μερικές φωτό με αυτόν, αλλά ήμουνα στην δυσάρεστη θέση να πρέπει να βγάλω το δεύτεορ μισό μιας βραδυνής συναυλίας μαζί του. Δεν έφταιγε αυτός δηλαδή. Δεν είναι φτιαγμένος για αυτή τη δουλειά. Και πάλι, όμως, η απόδωσή του ήταν υπέρ του δέοντως, για τις συνθήκες λήψεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πήρα τον 18 - 55 και απλός είναι τέλειος για αυτό που χρειάζομαι  , ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας , επίσης το βάρος του είναι τέλειο , παίζω απο εχθές το απόγευμα με τις ρυθμίσεις της μηχανής και ειναι ατέλειωτες χαχα (έχω πολύ δουλεία μεχρι να την χειρίζομαι πλήρως) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

@nickarmy,

 

έχω την D3100 και πήρα πριν 6 μήνες αγόρασα NIkor18-105, σε συμβουλεύω κάποια στιγμή να το αγοράσεις και το 90% θα το έχεις μόνιμα πάνω.

 

Trust me (είμαι παλιός ... ξεκίνησα με Zenith 1982...κατέληξα στην Nikon FM2 και όλους τους παλιούς φακούς τους κουμπώνω με adaptor στην D3100 αλλά φυσικά με διάφραγμα 22 και για σταθερές φωτογραφίες αφού autofocus & VR δεν υποστιρήζονται, αλλά αν έχεις 300 φακό / ευρυγώνιο fish eye / macro 15 cm/  τα πετάς?? ;)   )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...