Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λιγότερο εντυπωσιακό από το Crysis 3 με λιγότερο gameplay φάνηκε από την παρουσίαση. Κάνει μπαμ ότι το έφτιαχναν για Kinect, κάποια στιγμή το πήραν απόφαση ότι δε θα λειτουργούσε καν και το γύρισαν στο χειριστήριο. Να χαρώ next-gen gameplay "hold RT to raise shield" και μια σειρά από simon says QTEs... :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ειπε ο develloper σε συνεντευξη μετα την παρουσιαση οτι για λογους ταχυτητας στο demo , τα qte βγαινανε μετα απο 2-3 χτυπηματα και οτι δεν ειναι ετσι στο κανονικο παιχνιδι. Επισης οτι εδειξαν μονο 2-3 απο τα πολλα executions

http://www.gametrailers.com/videos/et0qnq/ryse-e3-2013--combat-and-story-details--stream-
Επεξ/σία από The_Sheep
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία πράγματα.,εμένα με ενοχλεί που όταν βγάζει qte  κάνει ζοομ η κάμερα και πάει slow motion.

 

Εμένα αυτό μου άρεσε. Δίνει μια κινηματογραφικότητα στο παιχνίδι. Αλλά έχει υπερβολικά ΠΟΛΛΑ QTEs. Και αυτό με τους λόγους ταχύτητας πραγματικά ή είναι τελειώς κουλό σαν δικαιολογία ή δεν κατάλαβα καλά τι θέλουν να πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι θα κανει παταγο σε casuals. δεν φανηκε να εχει καποιο ιδιεταιρο βαθος ουτε καν στo battle system, και επιπλεον σε παει παντου απο το χερι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό μου άρεσε. Δίνει μια κινηματογραφικότητα στο παιχνίδι. Αλλά έχει υπερβολικά ΠΟΛΛΑ QTEs. Και αυτό με τους λόγους ταχύτητας πραγματικά ή είναι τελειώς κουλό σαν δικαιολογία ή δεν κατάλαβα καλά τι θέλουν να πουν.

Μάλλον ότι θα είναι περισσότερο σαν το GoW, δηλαδή optional finishing moves και όχι τόσο συχνά. Πολύ πιθανό, όντως, να το παράκαναν στην παρουσίαση για να φανεί πιο κινηματογραφικό. Και πάλι, δε φαίνεται να έχει κανένα ιδιαίτερο βάθος το παιχνίδι. Ξαναθυμίζω, από Kinect ξεκίνησε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βάθος περιμένεις απο τέτοια παιχνίδια? :P

Απο θέμα γραφικών είναι το παιχνίδι που με εντυπωσίασε περισσότερο.

Για τα QTE θα δούμε όταν κυκλοφορήσει πόσο ενοχλητικά είναι. Πάντως είναι αστείο να βλέπεις να κλαίγονται άτομα για τα QTEs όταν πριν λίγο καιρό εξυμνούσαν παιχνίδια σαν το Heavy Rain.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Πάντως είναι αστείο να βλέπεις να κλαίγονται άτομα για τα QTEs όταν πριν λίγο καιρό εξυμνούσαν παιχνίδια σαν το Heavy Rain.

χαχαχαχα απλα δεν παιζει αυτο! :D

 

 

περα απο τετοια περιστατικα, λεω οτι για system-seller δεν φανηκε, εκτος κι αν τα βιντεο ειναι παραπλανητικα. θα δειξει.

παντως ακομα και σε martial combat, υπαρχει περιθωριο και για καλα control και για βαθος στο χειρισμο τους.

Επεξ/σία από p3tran
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...