Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα το παιχνιδι με εχει απογοητευσει διοτι το setting μου αρεσει παρα πολυ,απο οταν επαιζα rome total war ηθελα ενα τετοιο παιχνιδι.Τα λεγαμε αυτα που λενε οι reviewers και καποιοι μας χαρακτηριζαν τοτε...Βεβαια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα παντα

 

Shacknews - 5/10

Eurogamer - 5/10

Polygon - 6/10

Joystiq - 2.5/5

Gamespot - 4/10

IGN - 6.8

Destructoid - 5/10

Videogamer.com - 6/10

EGNNow.com - 7.5/10

OXM.co.uk - 7/10

Kotaku - YES

Gamesradar - 3.5/5

GameInformer - 6/10

Rev3Games/Sessler - 2/5

MMGN - 6.5

Eurogamer.de: 7/10

Gameswelt - 7.5/10

Gamersglobal.de - 6.5/10

EveryEye.it - 7.5

Venturebeat: 86/100

Eurogamer.it: 7/10

Gametrailers - 7/10

Metro.co.uk - 3/10

CVG - 5/10

T3.com - 3/5

 

 

Και επιβεβαιώνεται αυτό που είπαμε αρκετές φορές: Η Crytek μπορεί να τα πηγαίνει πολύ καλά με τα γραφικά, έχει όμως σοβαρά θέματα με το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν στηριζομαι στα reviews για να απολαυσω ενα παιχνιδι...ολα αντικειμενικα ειναι...

Υποκειμενικά μήπως ήθελες να πεις; 

 

Τέλος πάντων, αν το παιχνίδι το παίξεις και το χαρείς δε νομίζω να σου πει κανείς ότι κακώς το χάρηκες επειδή είχε μέτρια reviews :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά επειδή νομίζω ακόμη πάει καλά η όραση μου θα επιμείνω στην αρχική μου άποψη. Σε μια βδομάδα θα είναι μέσα στο ΧΒΟΧ το game θα κρίνω ακόμη καλύτερα.

 

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παντως αν αγόραζα xbox one θα είχα προπαραγγείλει, ακόμα και μετά τα reviews, τα forza 5 και ryse.

 

είναι showcase για την κονσόλα ανεξάρτητα από τα reviews , το ίδιο ισχύει και για το PS4 με το KZ και το Infamous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δώσεις 60 ευρώ για showcase?

 

κατέβασε στο XBOX ONE τα trailers του σε HD και δείχνε τα στους καλεσμένους σου.

 

Γελάστε και κοροϊδέψτε όσο θέλετε, αλλά ο μόνος που έχει πραγματικά next gen παιχνίδι μέχρι στιγμής είναι η Nintendo στο αποτυχημένο κατα τα άλλα Wii U.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τι να κάνω δεν έχω και χιλιάδες ευρώ για να τα δώσω για να κτίσω τούμπανο PC. Δλδ κατά την άποψη σου, θα ήταν καλύτερα να τα έδινα πχ για το GHOST που έχω άλλα 7 COD στο 360??? Τώρα πόσο next gen είναι το Wii U είναι λίγο αστείο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο next-gen είναι και οι άλλες δύο.

 

υγ : το Wii U σε σχέση με το Wii είναι next-gen, τα PS4/XO είναι αναβαθμίσεις σε σχέση με τα PS3/X360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο next-gen είναι και οι άλλες δύο.

 

υγ : το Wii U σε σχέση με το Wii είναι next-gen, τα PS4/XO είναι αναβαθμίσεις σε σχέση με τα PS3/X360

 

είναι γ`αυτό δλδ που έχει πουλήσει 3 εκατομμύρια σε ένα χρόνο και το PS4 1 εκατομμύριο σε μια μέρα (σε μόνο μια χώρα). Κάτι πάει λάθος εδώ.

 

στο κάτω κάτω μπορεί κάποιος να πάρει 360 ή PS3 που έχουν ένα σορό παιχνίδια και έχουν περίπου τα ίδια τα specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει το υλικό με τις πωλήσεις..? Και τα NGC/ΧΒΟΧ έριχναν το PS2 σε δύναμη, πιο πούλησε πιο πολλά κομμάτια?

Ούτε το 3DS έχει τα γραφικά του Vita, γιατί σκίζει σε πωλήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει το υλικό με τις πωλήσεις..? Και τα NGC/ΧΒΟΧ έριχναν το PS2 σε δύναμη, πιο πούλησε πιο πολλά κομμάτια?

Ούτε το 3DS έχει τα γραφικά του Vita, γιατί σκίζει σε πωλήσεις?

 

συμπλήρωσα από κάτω, δυστυχώς για την Nintendo οι current gen κονσόλες και κυρίως το PS3 που θα υποστηρίξει μέχρι τα άκρα η SONY, είναι απόλυτο υποκατάστατο και με καλύτερα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κονσόλα ή σύστημα που να υποκαθιστά αυτά της Nintendo.

 

Απλά επιλέγεις να μην ασχοληθείς με αυτά που προσφέρει.

 

Οι πωλήσεις του Wii U έχουν άμεση σχέση με τα παιχνίδια του, ή καλύτερα την απουσία τους σε κρίσιμες χρονικές στιγμές.

 

Το μοναδικό κατα την ταπεινή μου άποψη πραγματικό next gen game αυτή τη στιγμή κυκλοφόρησε μόλις πρίν από λίγες μέρες, οπότε ευνόητο είναι να μήν έχει ακόμα αντίκρισμα σε πωλήσεις hardware. Και φυσικά μιλάω για το νέο Super Mario.

 

Αν ήταν launch τίτλος πρίν από ένα χρόνο, τα πράγματα πιθανόν να ήταν πολύ πολύ διαφορετικά.

 

Όπως και να έχει, όταν βλέπεις επαγγελματίες reviewers σε επώνυμα sites (και μάλιστα διευθύνοντες των reviews) να παίζουν και τα 2 παιχνίδια και να βάζουν 5 στον Marius και 10 στον Super Marius, εσύ τί λές? Τί είναι αυτό που κάνει ένα παιχνίδι next gen?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κονσόλα ή σύστημα που να υποκαθιστά αυτά της Nintendo.

 

 

 

Απλά επιλέγεις να μην ασχοληθείς με αυτά που προσφέρει.

 

 

 

Οι πωλήσεις του Wii U έχουν άμεση σχέση με τα παιχνίδια του, ή καλύτερα την απουσία τους σε κρίσιμες χρονικές στιγμές.

 

 

 

Το μοναδικό κατα την ταπεινή μου άποψη πραγματικό next gen game αυτή τη στιγμή κυκλοφόρησε μόλις πρίν από λίγες μέρες, οπότε ευνόητο είναι να μήν έχει ακόμα αντίκρισμα σε πωλήσεις hardware. Και φυσικά μιλάω για το νέο Super Mario.

 

 

 

Αν ήταν launch τίτλος πρίν από ένα χρόνο, τα πράγματα πιθανόν να ήταν πολύ πολύ διαφορετικά.

 

 

 

Όπως και να έχει, όταν βλέπεις επαγγελματίες reviewers σε επώνυμα sites (και μάλιστα διευθύνοντες των reviews) να παίζουν και τα 2 παιχνίδια και να βάζουν 5 στον Marius και 10 στον Super Marius, εσύ τί λές? Τί είναι αυτό που κάνει ένα παιχνίδι next gen?

 

Περασε ενας χρονος ομως για ενα ερθει το αριστουργημα...κατσε να περασει ενας χρονος και στους αλλους και θα δουμε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κονσόλα ή σύστημα που να υποκαθιστά αυτά της Nintendo.

 

Απλά επιλέγεις να μην ασχοληθείς με αυτά που προσφέρει.

 

Οι πωλήσεις του Wii U έχουν άμεση σχέση με τα παιχνίδια του, ή καλύτερα την απουσία τους σε κρίσιμες χρονικές στιγμές.

 

Το μοναδικό κατα την ταπεινή μου άποψη πραγματικό next gen game αυτή τη στιγμή κυκλοφόρησε μόλις πρίν από λίγες μέρες, οπότε ευνόητο είναι να μήν έχει ακόμα αντίκρισμα σε πωλήσεις hardware. Και φυσικά μιλάω για το νέο Super Mario.

 

Αν ήταν launch τίτλος πρίν από ένα χρόνο, τα πράγματα πιθανόν να ήταν πολύ πολύ διαφορετικά.

 

Όπως και να έχει, όταν βλέπεις επαγγελματίες reviewers σε επώνυμα sites (και μάλιστα διευθύνοντες των reviews) να παίζουν και τα 2 παιχνίδια και να βάζουν 5 στον Marius και 10 στον Super Marius, εσύ τί λές? Τί είναι αυτό που κάνει ένα παιχνίδι next gen?

 

Δεν θέλω να πω κάτι για το Mario, γιατί ένα μεγάλο respect το αξίζει και οι περισσότεροι θεωρώ κάπου εκεί αρχίσαμε το gaming.

Όμως και κατά την άποψη μου πάντα, πιστεύω έχει κουράσει λίγο αυτό το πράγμα να προσπαθώ να ξεζουμίζω τρία games για χρόνια ολόκληρα. Δυστυχώς, δεν προσπαθεί η Nintendo να μπει σε καινούριο δρόμο και κάπου παραμένει στάσιμη.

 

Μπράβο πάντως που είναι καλά παιχνίδια και συνεχίζουν να παίρνουν καλές βαθμολογίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...