Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μουφοtrailers είχε, αλλά με άλλον τρόπο μούφα, δές ένα σχετικό post μου στο VS topic.

 

Don't get me wrong, θα πάρω PS4 (όπως και τις άλλες δύο κονσόλες αν μπορέσω), απλά περίμενα κάτι παραπάνω. :)

 

Δεν ειναι το ιδιο αυτο που λες.Οι εικονες αυτες ειναι bullshots(οχι μεγαλες διαφορες).Παντα θα υπαρχουν αυτες.

Στην πρηγουμενη γενια ειχαμε τραγικα trailers.

 

 

To οτι περιμενες κατι παραπανω ειναι κατανοητο(αν και δεν καταλαβαινω πως μπορει καποιος να εχει μεγαλυτερες απαιτησεις απο ενα killzone στο launch), απλα προσωπικα βλεπω μεγαλο αλμα οπως παντα.Ισως και μεγαλυτερο.

Τωρα το κατα ποσο θα εξελιχθουν τα γραφικα στις κονσολες θα το δουμε στην πορεια απο τα μεγαλα studios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και συνεχίζω λίγο το ΟΤ ,εγώ πιστεύω πως για τα γραφικά αρκετοί σε κάποιο καιρό θα αναθεωρήσουν.Ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.Πάντα έτσι γινόταν στις κονσόλες,χλιαρά πράγματα στην αρχή (αν και δε ξέρω τι το χλιαρό έχουν Ryse,KZ από άποψης γραφικών ειδικά για launch τίτλοι) και με τον καιρό αισθητή βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πολυς λογος (και κακοπροαιερετη κριτικη) εχει γινει για το gameplay του ryse, παραθετω κατι ετσι για πλακα:
 


I have first place on almost all of the combat maps on Arkham City on PS3 and the top three on basically every map on 360 (with Batman, Robin and Catwoman, Nightwing is glitched so I gave up on him). I also had first place on most maps on Origins (PS3), but I haven't checked in a week. You can look for Tsukumo76 gt/sen id.
I think I'm qualified to say this game is Arkham City level of perfection in terms of fighting mechanics. It's also more challenging.
So there's that. If you like the Arkham games you have to have this game.

 

Αυτη ειναι η γνωμη του παιχτη που ειναι πρωτος σκορερ σε ps3 και 360 στο Batman: arkham city.

θα μπορουσε κανεις να πει, οτι ειναι ο πλεον ειδικος.

τσεκαρετε τον στα leaderboards της κονσολας σας...

 

το ryse ειναι το πιο τρελο double dragon που ειχατε φανταστει. απλα και ομορφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το double dragon ρε συ... το παλιο ηλεκτρονικο με το δεκαρικο...

 

 

το ryse ειναι old-school brawler με nextgen production values.

 

ισως να μην ειναι για ολους, αλλα αυτο που κανει το κανει καλα 8)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από όσα βίντεο που έχω δει (και είναι πολλά, δε μιλάω για 2λεπτα gameplay trailers), πάντως, έχω μείνει με την εντύπωση πως το combat του είναι πολύ μονότονο κι επαναλαμβανόμενο. Αυτό ίσως να μην ήταν τόσο ατόπημα αν το παιχνίδι είχε και κάτι άλλο πέρα από το combat να προσφέρει. Από τη στιγμή, όμως, που το παιχνίδι είναι, ουσιαστικά, αρένες και πας από τη μία στην άλλη μέσω στενών διαδρόμων, στις οποίες αντιμετωπίζεις κοπιπαστωμένους εχθρούς, και δεν κάνεις τίποτα άλλο, μια χαρά του αξίζουν οι κριτικές που έχει πάρει. Δεν πάει να λέει ό,τι θέλει οποιοσδήποτε καμένος με τα Batman :P

Κι αυτά αν ήταν μόνο οριζόντιο combat με 3 κοπιπαστωμένους εχθρούς και κανένα gadget το ίδιο μετριότητες θα ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει να λέει ό,τι θέλει οποιοσδήποτε καμένος με τα Batman

 

ok, ο καλυτερος παιχτης του batman και σε ps3 και σε 360,  ειναι "καμμενος" και οχι ικανος να μιλησει για το (παρομοιο) combat system του RYSE.

 

ας μιλανε λοιπον για το gameplay ολοι αυτοι που α) δεν εχουν παιξει ή/και δεν κοζαρουν, και β) δεν προκειται να παιξουν οχι μονο το ryse, αλλα ο,τιδηποτε xbone

 

εχει νοημα ;)

 

εγω προσωπικα μονο εβλεπα, νομιζα οτι αυτο που βλεπω εχει καλη μηχανικη, φυσικα δεν μπορουσα να ξερω παραπανω. εβλεπα και διαβαζα ομως τι γραφοταν γενικα (μουφα, θεατρο, παιζει μονο του, κλπ), με αποτελεσμα να μην ειμαι σιγουρος για αυτο που βλεπουν τα ματια μου (solid combat system)

και εκτος απο τον απο πανω, ειναι κι αλλοι πολλοι που παιζουν και εχουν την ιδια ακριβως αποψη.

με λιγη τυχη σημεραυριο ή, το αργοτερο τη δευτερα θα μπορω να συμφωνησω ή να διαφωνησω εμπρακτως πλεον.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΕΣ οι κονσολες τραβανε 60 fps για ολα τα παιχνιιδα τους ,αυτο δεν καταλαβαινεις.Και το ps3 και το 360 και το Ps2 και το xbox.

Απλα παντα επιλεγουν τα 30 για να δωσουν οσο γινεται πιο πλουσιο οπτικα παιχνιδι.

 

Τωρα για το αν ειναι next gen κονσολες αυτες περισσοτερο απο τις προηγουμενες.Ισως εισαι μικρος και δεν θυμασαι ποια ηταν τα πρωτα παιχνιδια των 360-ps3.

Ηταν και sub-hd και τα περισσοτερα κοντα στα ps2/xbox.

black ps2

 

4f6034b8ed273-full.jpg?1331697819

 

 

ps3 resistance

 

resistance-fall-of-man-20061019114909136

 

 

ps4

 

gaming-killzone-shadow-fall-screenshot-5

 

 

Θα με τρελανεις αν βλεπεις μεγαλυτερο αλμα απο Ps2 σε ps3,απο οτι απο Ps3 σε 4.

 

Oποτε επαναλαμβανω οτι ειτε εισαι μικρος και δεν θυμασαι καλα την αρχη των ps360,ειτε δεν εισαι παρατηρητικος.

Η ουσια ειναι οτι κανεις λαθος.

 

Εγω βλεπω στο launch μεγαλυτερο αλμα στην γενια που ερχεται και ειναι λογικο να ειναι.

Να συγκρινεις δικαια ομως.Οκ to resistance στο ps3[απο τους πρωτους τιτλους],ναι το παιχνιδι στο ps4[απο τους πρωτους τιτλου],αλλα το black στο ps2[απο τους τελευταιους τιτλους].Κανονικα θα επρεπεε να δειξεις το πρωτο fps game στο ps2,οχι το black.

 

Τεσπα δεν εχει δημασια,και εγω απο βιντεακια το ειδα μονοτονο..Δυσκολη η αποφαση,θα περιμενω καποια καλη προσφορα για αγορα και βλεπουμε[φυσικα και καποια παιχνιδια γιατι μεχρι στιγμης τιποτα δεν με κανει να παρω κονσολα].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συγκρινεις δικαια ομως.Οκ to resistance στο ps3[απο τους πρωτους τιτλους],ναι το παιχνιδι στο ps4[απο τους πρωτους τιτλου],αλλα το black στο ps2[απο τους τελευταιους τιτλους].Κανονικα θα επρεπεε να δειξεις το πρωτο fps game στο ps2,οχι το black.

 

Nαι εχεις δικιο.

Και παλι οι διαφορες ομως ειναι το ιδιο μεγαλες.

Mπορεις να βαλεις το timesplitters για το ps2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, ο καλυτερος παιχτης του batman και σε ps3 και σε 360,  ειναι "καμμενος" και οχι ικανος να μιλησει για το (παρομοιο) combat system του RYSE.

 

ας μιλανε λοιπον για το gameplay ολοι αυτοι που α) δεν εχουν παιξει ή/και δεν κοζαρουν, και β) δεν προκειται να παιξουν οχι μονο το ryse, αλλα ο,τιδηποτε xbone

 

εχει νοημα ;)

 

εγω προσωπικα μονο εβλεπα, νομιζα οτι αυτο που βλεπω εχει καλη μηχανικη, φυσικα δεν μπορουσα να ξερω παραπανω. εβλεπα και διαβαζα ομως τι γραφοταν γενικα (μουφα, θεατρο, παιζει μονο του, κλπ), με αποτελεσμα να μην ειμαι σιγουρος για αυτο που βλεπουν τα ματια μου (solid combat system)

και εκτος απο τον απο πανω, ειναι κι αλλοι πολλοι που παιζουν και εχουν την ιδια ακριβως αποψη.

με λιγη τυχη σημεραυριο ή, το αργοτερο τη δευτερα θα μπορω να συμφωνησω ή να διαφωνησω εμπρακτως πλεον.. :)

Κοίτα, για να έχει αυτές τις θέσεις στα leaderboards καμένος είναι λίγο, δεν είναι; :P

 

Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, το combat του μπορεί να είναι αξιοπρεπές (του Ryse), αλλά δεν αρκεί για να είναι καλό παιχνίδι τη στιγμή που το μόνο που έχει είναι 5 εχθροί και τίποτα άλλο πέρα από αυτό. Τα Batman έχουν ποικιλία στο gameplay τους, το Ryse δε φαίνεται να την έχει. Αν την έχει και δεν την έχω δει πουθενά ως τώρα (είδα και το Quick Look και το live stream του Giantbomb, και στα δύο έπαιξαν αρκετή ώρα, και στα δύο είπαν τα ίδια πράγματα για μονοτονία κι επανάληψη και τίποτα πέρα από αυτό, και στα δύο είδα πράγματα που επιβεβαίωσαν τις αρχικές μου εντυπώσεις από τα trailers) εδώ θα είμαστε να με διαψεύσεις ;)

 

Οσο για το τίνος εταιρείας τα fanboys αφορίζουν παιχνίδια χωρίς να τα έχουν δει, αν έχεις χρόνο για σκότωμα - επειδή φαντάζομαι ότι δεν παρακολουθούσες τα topics όσο καιρό δεν πόσταρες - και διαβάσεις καμιά 10αριά σελίδες από κάθε topic θα δεις ότι οι τάσεις είναι αντίστροφες από αυτές που ίσως νομίζεις. Για το υπόλοιπο ίντερνετ δεν ξέρω, αν αναφερόσουν αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Οσο για το τίνος εταιρείας τα fanboys αφορίζουν παιχνίδια χωρίς να τα έχουν δει, αν έχεις χρόνο για σκότωμα - επειδή φαντάζομαι ότι δεν παρακολουθούσες τα topics όσο καιρό δεν πόσταρες - και διαβάσεις καμιά 10αριά σελίδες από κάθε topic θα δεις ότι οι τάσεις είναι αντίστροφες από αυτές που ίσως νομίζεις. Για το υπόλοιπο ίντερνετ δεν ξέρω, αν αναφερόσουν αλλού.

μα δεν υπαρχει και κατι να αφορισουμε στο ps4...ενα killzone βλεπω μονο!

Επεξ/σία από HolyMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...