Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ερώτημα είναι γιατί να θαφτεί το Ryse. Τι λόγο έχουν να το θάψουν όλοι οι reviewers; 

περισσοτερο νοημα για μενα εχει να το παιξω, παρα να κατσω να βρω τι κανουν οι reviewers.

αλλωστε, δεν ειναι η πρωτη φορα και σιγουρα δεν ειναι η τελευταια που δεν συμφωνω με καποιον reviewer.. so what?

αλλωστε υπηρχαν και reviewers που ειδαν τα πραγματα λιγο-πολυ οπως εγω.

γενικα, οσοι μιλανε για ενα 7αρακι πολυ ευχαριστο gameplay με γραφικα 10αρι, δεν εχουν αδικο.

το βαθος στο scoring system ειναι εκει για αυτον που θελει παραπανω και κοζαρει, ενω ακομα και ο button-masher που απλα χαζευει γραφικα θα το τελειωσει πολυ ευχαριστα δυο φορες, και απο οτι διαβαζω στα ξενα φορα, το δευτερο playthrough ειναι στα καπακια για τους περισσοτερους..

 

αλλο αυτο λοιπον, και αλλο το 4αρακι και το 5αρακι που επεσε συννεφο... αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται, ή εχουν αντζεντες.

τι απο τα δυο συμβαινει, ειλικρινα δεν με νοιαζει καθολου...

και παραθετω:

gamespot: 4

eurogamer: 5

joystiq: 5

destructoid: 5

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

και μονο το λινκ απο τον νο1 παιχτη του batman σε ps3 & 360 που ποσταρα, αυτο θα επρεπε να ειναι αρκετο για να καταλαβεις

Σου ειπα και χθες "Φαντασου το Arkham City αλλα να εισαι καθηλωμενος στο εδαφος χωρις gadget και με μηδενικο stealth".Ε καποτε θα το βαριοσουνα ελλεινα και σιγουρα δεν θα ηθελες να παιξεις ng+ κτλ.Αρα μηδεν replay value.

 

Ισως η μαχη αυτη καθεαυτη να θυμιζει batman αλλα χωρις τα ιδιαιτερα στοιχεια που εχει ο batman σαν ...batman το παιχνιδι κατανταει μονοτονο και αυτο ειναι που το καταδικασε στα reviews.Χωρια το μετριο και προβλεψιμο στορυ.Επισης κατι που δεν ειδα ειναι μεγαλες μαχες.Οι περισσοτερες μαχες ειναι με 4-5 εχθρους

Στη  ουσια μονο για το οπτικο αποτελεσμα αποθεωνεται το παιχνιδι,ολα τα αλλα ειναι μετρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσοτερο νοημα για μενα εχει να το παιξω, παρα να κατσω να βρω τι κανουν οι reviewers.

αλλωστε, δεν ειναι η πρωτη φορα και σιγουρα δεν ειναι η τελευταια που δεν συμφωνω με καποιον reviewer.. so what?

αλλωστε υπηρχαν και reviewers που ειδαν τα πραγματα λιγο-πολυ οπως εγω.

γενικα, οσοι μιλανε για ενα 7αρακι πολυ ευχαριστο gameplay με γραφικα 10αρι, δεν εχουν αδικο.

το βαθος στο scoring system ειναι εκει για αυτον που θελει παραπανω και κοζαρει, ενω ακομα και ο button-masher που απλα χαζευει γραφικα θα το τελειωσει πολυ ευχαριστα δυο φορες, και απο οτι διαβαζω στα ξενα φορα, το δευτερο playthrough ειναι στα καπακια για τους περισσοτερους..

 

αλλο αυτο λοιπον, και αλλο το 4αρακι και το 5αρακι που επεσε συννεφο... αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται, ή εχουν αντζεντες.

τι απο τα δυο συμβαινει, ειλικρινα δεν με νοιαζει καθολου...

και παραθετω:

Ναι, αλλά όταν κάνεις μια υπόθεση τέτοια κάπου τη βασίζεις, γι' αυτό ρωτάω. Και εφόσον μια ατζέντα που θα περιοριζόταν στο συγκεκριμένο παιχνίδι φαίνεται ακραία χωρίς κάποια στοιχεία γι' αυτήν, ή έστω μια αληθοφανή θεωρία, μένει το ότι όλοι αυτοί οι reviewers δεν ξέρουν τι τους γίνεται, ενώ όλα τα Batman έχουν πάρει καλές κριτικές. Κάτι δε στέκει εδώ.

 

Οπως και να έχει, πες μας εντυπώσεις όταν το παίξεις. 

 

Μεταξύ μας, κι εγώ ελάχιστη εμπιστοσύνη έχω στους περισσότερους επαγγελματίες reviewers, αλλά με διαφορετικό τρόπο και για διαφορετικούς λόγους. Κι έχει να κάνει κυρίως με δυσπιστία ως προς αυτά που βαφτίζουν αριστουργήματα. Πολύ συχνότερα ένα μέτριο παιχνίδι εκθειάζεται, παρά ένα αξιοπρεπές παιχνίδι θάβεται μαζικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες δεν ξερω τι λετε πεθαμενο εσεις.

το ryse ειναι το φουλ project της crytek. δεν ειναι τιποτα που κανανε on the side.

αυτο απο μονο του εχει μεγαλο ενδιαφερον.

τωρα, το οτι ειναι exclusive δημιουργει καποια προβληματα, αλλα αν δεν ηταν, η υποδοχη του θα ηταν διαφορετικη.

εκτος κι αν ειστε τοσο συνθησμενοι εσεις και δεν σας κανουν αισθηση αυτα, οποτε παω πασσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετραν δεν βλεπω κανεναν να αποθεωνει το Κνακ επειδη ειναι exclusive:P

Απλα δεχονται ολοι οτι πατωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ryse είχε ξεκινήσει ως 360 Kinect game που πιθανότατα θα ήταν on rails, με ό,τι συνεπάγεται αυτό (έλλειψη άλλων δραστηριοτήτων, ποικιλίας, ιστορία κλπ). Κάποια στιγμή το γύρισαν σε αυτό που τελικά έβγαλαν. Το τι θα μπορούσε να ήταν το Ryse αν είχε ξεκινήσει ως κανονικό next-gen παιχνίδι θα το δούμε στο Ryse 2, νομίζω. 

 

Για την ιστορία, ο Μπραντ του GB λέει ότι έχει αξιοπρεπές combat, αλλά επειδή είναι το μόνο που έχει (πέρα από εντυπωσιακά γραφικά) και με μικρή ποικιλία εχθρών και set-pieces καταντά βαρετό κι επαναλαμβανόμενο, και του έχει βάλει 3/5 (κάτι που χοντρικά μεταφράζεται σε 6/10, άρα πάνω κάτω ίδια βαθμολογία με τους περισσότερους). 

Το συγκεκριμένο σάιτ κι ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν έχουν δείξει ποτέ biases απέναντι σε αποκλειστικά παιχνίδια, οπότε το να υποθέσουμε αυτό είναι αβάσιμο, κατά τη γνώμη μου.

 

Με άλλα λόγια, έχουμε κι από τις δύο πλευρές ό,τι έχουμε συνήθως στα console launches. Μέτρια παιχνίδια με όμορφο περιτύλιγμα για να επιδείξουν τις δυνάμεις των κονσολών στα γραφικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πετραν δεν βλεπω κανεναν να αποθεωνει το Κνακ επειδη ειναι exclusive:P

Απλα δεχονται ολοι οτι πατωσε...

τωρα παλι θα πουν οι μοντερατορες οτι τους φορτωνουμε δουλεια χωρις λογο, αλλα και για το knack ισχυει πανω-κατω και λιγο-πολυ το ιδιο...

 

τι εχει το knack που το κανει κατα 50% ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ απο τα ratchet & clank και jak & daxter και τα συναφη παπαρακια που σκοραρουν 9αρια και ψηλα 8αρια?

μην απαντησεις, γιατι δεν εχει σχεση με το θεμα, απλα σκεψου το μονος σου οταν θα παρεις το ps4 και θα το παιξεις...

 

 

To Ryse είχε ξεκινήσει ως 360 Kinect game που πιθανότατα θα ήταν on rails, με ό,τι συνεπάγεται αυτό (έλλειψη άλλων δραστηριοτήτων, ποικιλίας, ιστορία κλπ). Κάποια στιγμή το γύρισαν σε αυτό που τελικά έβγαλαν. Το τι θα μπορούσε να ήταν το Ryse αν είχε ξεκινήσει ως κανονικό next-gen παιχνίδι θα το δούμε στο Ryse 2, νομίζω. 

 

Για την ιστορία, ο Μπραντ του GB λέει ότι έχει αξιοπρεπές combat, αλλά επειδή είναι το μόνο που έχει (πέρα από εντυπωσιακά γραφικά) και με μικρή ποικιλία εχθρών και set-pieces καταντά βαρετό κι επαναλαμβανόμενο, και του έχει βάλει 3/5 (κάτι που χοντρικά μεταφράζεται σε 6/10, άρα πάνω κάτω ίδια βαθμολογία με τους περισσότερους). 

Το συγκεκριμένο σάιτ κι ο συγκεκριμένος άνθρωπος δεν έχουν δείξει ποτέ biases απέναντι σε αποκλειστικά παιχνίδια, οπότε το να υποθέσουμε αυτό είναι αβάσιμο, κατά τη γνώμη μου.

 

Με άλλα λόγια, έχουμε κι από τις δύο πλευρές ό,τι έχουμε συνήθως στα console launches. Μέτρια παιχνίδια με όμορφο περιτύλιγμα για να επιδείξουν τις δυνάμεις των κονσολών στα γραφικά.

υπαρχει στο internet ενα video απο το παιχνιδι της crytek που προοριζοταν για kinect-360 game.

ψαχτο και βρες το. Εαν βρεις εστω και ΕΝΑ σημειο που να σου θυμιζει αυτο που παρουσιανε στο xbone, ελα να μου το πεις κι εμενα.

 

ο καθε "brad" αν ειχε τα μυαλα του ανοιχτα, θα ξεκιναγε με το οτι ειναι οτι πιο ομορφο και εντυπωσιακο παιζει αυτη τη στιγμη, και μετα θα προχωρουσε στο οτι εχει απο πανω ΚΑΙ καλο gameplay, κλεινωντας με τα αρνητικα που ειναι η σχετικα μικρη γκαμα εχθρων, και το οτι το παιχνιδι δεν ειναι ουτε rpg ουτε adventure game, αλλα ενα high tech double dragon με τις πιο υψηλες προδιαγραφες, AN αυτο μπορει να θεωρηθει αρνητικο.

 

το σημαντικο ειναι οτι το gameplay ειναι σε καλα επιπεδα. το να ειχε 15 εχθρους παραπανω και να επαιζε σα μαλακια, αυτο θα ηταν οντως παιχνιδι για 5αρακι.

σε μια συνεντευξη τους oi developers "παρακαλαγανε" να παει καλα το παιχνιδι, ωστε να τους δωθει χρονος να προσθεσουν πραγματα που θελανε και δεν προλαβανε στο ΙΔΙΟ, οχι στο ryse 2. κατι λεγανε για λιονταρια στις αρενες, νεους εχθρους, νεα contraptions με την νεα τεχνολογια που εχουνε και διαφορα αλλα.

αν πουλησει λοιπον καλα, μην ξεγραφεις προσθηκες σε αυτο και τις περνας κατευθειαν για το επομενο ryse.. ;)

Επεξ/σία από p3tran
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω παιξει.Τα ratchet μου αρεσουν παντως.Μονο αυτο λεω για να μην χαλαω το θεμα.

 

Το ryse δειχνει εντυπωσιακο,απλα κατι δεν θα κανει καλα.Γενικα δεν νομιζω οτι μπορουμε να εχουμε και τρελες απαιτησεις απο παιχνιδια πρωτης μερας.

Οπως λεει και ο vole σε καποια φαση μακαρι να βγει και δευτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σάπιο τελείως το Ryse.

 

http://www.gamerankings.com/xboxone/632870-ryse-son-of-rome/index.html

 

κρίμα για την κονσόλα. και ευτυχως για εμένα, γιατί ήταν το μοναδικό exclusive που θα με έκανε να πάρω μια κονσόλα απο την νέα γενιά άμεσα.

 

οπότε παιχνδιάρες δε βγάλανε, προβλήματα στο hardware και οι 2 πάνε καλά. υψηλή τιμή..

 

δεν έχω κανενα λόγο να βιαστώ να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, η αρχή είναι. Τα καλύτερα και για τις 2 κονσόλες θα έρθουν στην πορεία.

 

Απλά μήν παρασύρεστε από το hype και όλα θα πάνε καλά.

 

Και την επόμενη φορά που θα ακούσετε για παιχνίδι από την Crytek, θα κρατάτε μικρό καλάθι, όπως έμαθαν αρχικά οι PC gamers....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως το πρωτο crysis μου αρεσε φετος που το επαιξα πρωτη φορα ειδικα το gameplay του.Απλα δεν με τραβηξε η ιστορια του για να παιξω και τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...