Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιθανολογω οτι ο upscaler της AMD, κανει μια χαρα την δουλεια του, αλλα φυσικο ειναι να αποδιδει ποιο blured εικονα απ'οτι να ειχες Native 1080, οποτε τα τζιμανια στην MS βλεποντας οτι τελικα το 720 και το 900 θα ειναι οι αναλυσεις που θα εχουν πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, βρηκαν το κολπο με το sharpening για να μην φαινεται στον καταλωτη τοση μεγαλη η διαφορα αναλυσης.

Ειμαι βεβαιος οτι ενα κομματι απο το 10% της GPU που ειναι system reserved ειναι για να κανει το sharpening.

πουλια στον αερα πιανεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά δεν ξέρω τι λένε οι reviewers αλλά εμένα μου αρέσει αυτό το game. Το game play όπως και τα finishing moves είναι αρκετά ικανοποιητικά με αρκετή ποικιλία μάλιστα. Στο το τομέα των γραφικών , το παιχνίδι πραγματικά είναι χάρμα οφθαλμών,  καλύτερο και από ότι φαίνεται  στα video.

 

Είμαι πολύ αρχή βέβαια και γιαυτό να μην έχω δει στραβά πράγματα, αλλά είμαι σίγουρος ότι το game είναι playable και σίγουρα δεν αξίζει τόσο χαμηλές βαθμολογίες που του έδωσαν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρέσει το παιχνίδι, κανένας δεν μπορεί και δεν πρέπει να σε πείσει για το αντίθετο.

 

Το μόνο πράγμα που μπορούμε να δούμε πραγματικά αντικειμενικά, είναι τα τεχνολογικά χαρακτηριστικά του παιχνιδιού και τα στοιχεία του gameplay του.

 

Από τεχνολογικής απόψεως είναι ένα καλοφτιαγμένο παιχνίδι, όχι όμως το παιχνίδι με τα σούπερ ουάο γραφικά όλων των εποχών που ήθελαν να πιστεύουν κάποιοι, οι οποίοι μέθυσαν από το hype της κυκλοφορίας των νέων κονσολών. Αρχίζουμε σιγά σιγά και προσγειωνόμαστε στην πραγματικότητα.

 

Επιπρόσθετα, είναι ένα πολύ χαρακτηριστικό παιχνίδι, μας δείχνει ποιοί είναι οι κύριοι περιορισμοί του hardware του XBOX ONE, διότι η τελευταία CryEngine είναι μιά εξαιρετική μηχανή γραφικών, τρομερά ευέλικτη, η οποία μπορεί να εκμεταλευτεί άριστα το hardware που της δίνεις.

 

Η τεχνολογική ανάλυση του Digital Foundry που είδαμε πιό πρίν δείχνει ακριβώς τα παραπάνω και καταλήγει ότι θα μπορούσαμε να δούμε στο XBOX ONE την τριλογία του Crysis, χωρίς πολλούς περιορισμούς.

 

Όταν βλέπαμε πέρσι την Ε3 και άρχισε ο κόσμος να ξερογλύφεται με το Ryse και με κάτι tech-demos με παππούδες, εγώ εξ'αρχής είχα διαφωνήσει για το ποιό παιχνίδι πραγματικά έκλεψε την παράσταση.

 

Και αυτό ήταν το Witcher 3. Αυτό είναι το παιχνίδι που πρέπει να προσμένουν οι κάτοχοι του XBOX One, διότι αυτό είναι το παιχνίδι που θα έχει το φούλ πακέτο: Τεχνολογία - Ιστορία - gameplay- gameplay length. Θα δώσετε 60 ευρώ για 100 ώρες ιστορία, όχι το 6-ωράκι του Ryse.

 

Δείτε τί κατάφεραν στο Witcher 2 στο XBOX360 και τώρα μπορείτε να αρχίσετε πραγματικά να ξερογλύφεστε με το τί θα δείτε στο XBOX One.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα σήμερα το παιχνίδι , don't believe the hate.

To παιχνίδι μπορεί να μην είναι αριστούργημα αλλά είναι αρκετά καλό και η ιστορία είναι πολύ OK, και στα επίπεδα άλλων υπερεκτιμημένων games. :-)

 

Κάποια μείον που πρόσεξα, όντως το παιχνίδι είναί λίγο επαναλαμβανόμενο και δεύτερο ότι δεν υπάρχει καθόλου μεγάλη ποικιλία στα εχθρικούς χαρακτήρες.

 

Εύχομαι η Crytek να μην πτοηθεί και να βγάλει τη συνέχεια του RYSE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το arkham origins το εθαψαν αλλα για μενα ειναι παιχνιδαρα, μην ακουτε τους reviewers πανε με την "ταση" που επικρατει και σπανια δεν φοβουνται να πουν τη γνωμη τους.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το arkham origins το εθαψαν αλλα για μενα ειναι παιχνιδαρα, μην ακουτε τους reviewers πανε με την "ταση" που επικρατει και σπανια δεν φοβουνται να πουν τη γνωμη τους.. 

 

Sorry αλλά για μένα το origins είναι ο ορισμός του DLC..... και δεν θα είχα κανένα πρόβλημα αν ήταν καλοδουλεμένο να συνεχίζω να το παίζω αλλά ήταν τέρμα βαρετές οι αποστολές. Μπουνίδια χωρίς τελειωμό.... αν εξαιρέσουμε τις μάχες με τους αρχηγούς δεν βρίσκω κανένα λόγο αν κάποιος δεν είναι fan του batman για να το παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα προηγουμενα ιδιας ποιότητας ηταν, μπουνιδια και ιστορια τιποτα παραπανω, το origin ειχε τα ιδια μπουνιδια και μια πολυ καλη ιστορια.. Τεσπα offtopic οντως.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως φίλε κάνεις λάθος, τo RYSE είναι καλό παιχνίδι . Παιχνίδια που πείρα το τελευταίο δίμηνο, όπως GTAV και HALO4 δεν τα έχω τελειώσει ακόμη και το RYSE το τέλειωσα σε τρεις μέρες, πολύ μεγάλη πόρωση για να δεις την συνέχεια. Έχω αναφέρει κάποια προβλήματα και ελλείψεις, αλλά δεν είναι σε καμιά περίπτωση ικανά να χαλάσουν την συνολική εμπειρία. Ακόμη να καταλάβω, γιατί το internet είναι τόσο biased εναντίον του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο...απλα χρειαζοταν περισσοτερη ποικιλια στα combo...και οσο για τα QTE υπαρχουν για οποια στιγμη χρειαζεσαι health exp focus gain αναλογα σε τι κατασταση βρισκεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια καλη και επικαιρη συγκριση, για να καταλαβουν οσοι δεν εχουν παιξει, ειναι με το επισης ολοκαινουργιο assassin's creed 4.

 

ολοι μα ολοι συμφωνουν οτι το swordplay στο ryse ειναι κατα πολυ καλυτερο, ακριβεστερο και γρηγοροτερο απο το swordplay του ac4,που συγκριτικα μοιαζει να ειναι on-rails και "στο περιπου".

 

αυτα για το gameplay του ryse, συγκρινομενο με το μεγαλυτερο ισως franchise που ξεπηδησε την προηγουμενη γενια, το οποιο βασιζεται στο ..swordplay ;)

 

το παραπανω νομιζω βοηθαει να καταλαβουν μερικοι για το πως τελικα παιζει αυτο το παιχνιδι... (hint: παιζει γαμάτα!)

 

 

επισης, το να λεμε οτι το παιχνιδι δεν ειναι το σουπερ-γουαου των γραφικων, αν δεν μου δειξει καποιος ενα παιχνιδι που να εχει καλυτερα γραφικα, δεν πολυ-στεκει ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...