Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επισης, το να λεμε οτι το παιχνιδι δεν ειναι το σουπερ-γουαου των γραφικων, αν δεν μου δειξει καποιος ενα παιχνιδι που να εχει καλυτερα γραφικα, δεν πολυ-στεκει ;)

 

 

Φεβρουάριος 13:

 

Crytek boss Cevat Yerli, restricted by non-disclosure agreements with both Microsoft and Sony, told Eurogamer Crysis 3 running on a powerful PC looks better than next-generation games due to be announced. Indeed, he said it is "impossible" for consoles to match gaming PCs

 

http://www.eurogamer.net/articles/2013-02-18-crysis-3-developer-crytek-on-why-its-impossible-for-next-gen-consoles-to-match-the-power-of-gaming-pcs

 

Με τις υγείες μας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδι που πρεπει να βγει και σε προηγουμενες κονσολες δυσκολα φτανει παιχνιδι που ειναι dedicated σε καινουριες.

Aυτος της crytec καπου τα ιδια πρεπει να ειπε για το ryse αν θυμαμαι σωστα.

Aναλογα παντα πιο θελει να σπρωξει την δεδομενη στιγμη, κανει και τα αναλογα σχολια.

 

Το crysis3 μπορει να ειναι το καλυτερο pc game οπτικα, αλλα ειναι αδυνατον να μην το κρατανε πισω σε ενα βαθμο οι εκδοσεις των ps360.To Ryse απο την αλλη ηταν ελευθερο να αναπτυχθει σε καινουριο hardware.Και μαλιστα μιλαμε για launch game.Παρ'ολα αυτα στους περισσοτερους τομεις μου φαινεται πιο εντυπωσιακο.

 

Eχουμε να δουμε πολυ δυνατα πραγματα απο τις νεες κονσολες με το δεδομενο ,οτι πλεον τα γραφικα εχουν φτασει σε σημειο που μετραει περισσοτερο το art direction απο τις ιδιες τις δυνατοτητες(οτι και να βγει δειχνει σχεδον παντα ομορφο και οι διαφορες απο γενια σε γενια θα ειναι μικροτερες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ryse η Crytek το έκανε developing από το 2010.

 

Η παραπάνω δήλωση για την ανωτερότητα του Crysis 3 στα PC ήταν 3 μήνες πρίν παρουσιάσουν το Ryse, και λέει ο άνθρωπος απλά τα αυτονόητα.

 

Λέει και άλλα:

 

"If you predict how hardware evolves at the current speed of evolution, and then take consumer pricing evolution, already two years ago you could see, whatever launches in 2013 or 2014 or 2015, will never beat a PC again.

 

Αυτά τα είπε το αφεντικό της Crytek, ενώ τελειοποιούσαν το Ryse....

 

Με τις υγείες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και η epic ειχε πει οτι κανενα pc game δεν θα ξεπερασει ποτε το gears of war1.

Mην τρελαινεσαι. :)

 

Mε τις υγειες μας και εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ryse η Crytek το έκανε developing από το 2010.

 

Η παραπάνω δήλωση για την ανωτερότητα του Crysis 3 στα PC ήταν 3 μήνες πρίν παρουσιάσουν το Ryse, και λέει ο άνθρωπος απλά τα αυτονόητα.

 

Λέει και άλλα:

 

 

Αυτά τα είπε το αφεντικό της Crytek, ενώ τελειοποιούσαν το Ryse....

 

Με τις υγείες μας.

μα κανενας δεν μιλησε για ανωτεροτητα σε σχεση με το pc. ξεθαψες κατι που ειπανε πριν σχεδον ενα χρονο για ποιο λογο ακομη να καταλαβω.

 

Με τις υγειες μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις υγείες μας.

ok, οοοοοοοταν ΘΑ το παιζεις στο pc σου το RYSE, τοτε αυτο που λες θα εχει νοημα.

μεχρι τοτε ομως, τρεχα κανα benchmark να περναει η ωρα ευχαριστα ;PPPpppPPp

 

να βλεπεις ρε παιδακι μου ποσο καλυτερα ΘΑ σου επαιζε το ryse, AN υπηρχε :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε λες "παλι καλα" που τωρα, που απο την κωλοπρεμουρα της η microsoft  να κλειδωσει με μπαρες το titanfall στις πλατφορμες της, εκανε την ΥΠΕΡΒΑΣΗ και το πρωτο titanfall θα βγει και για windows/origin, ωστε να πεσουν οι τζιφρες με τηνΕΑ και να τελειωνει μια ωρα αρχιτερα με αυτο το θεμα?

γιατι ΑΝ δεν εβγαινε ΟΥΤΕ αυτο σε pc , τοτε περναγαμε σε αλλη κατηγορια benchmarking, πιο ..nextgen :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα κανενας δεν μιλησε για ανωτεροτητα σε σχεση με το pc. ξεθαψες κατι που ειπανε πριν σχεδον ενα χρονο για ποιο λογο ακομη να καταλαβω.

 

Με τις υγειες μας.

 

Φίλε μου προφανώς και το πόστ μου δεν απευθύνεται σε εσένα.

 

Συμφορουμίτες μας διατυμπάνιζαν ότι το Ryse είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε γραφικά ανεξαρτήτως συστήματος, συμπεριλαμβανομένου του PC.

 

Μάλιστα κάποιοι ζητούσαν και αποδείξεις για το αντίθετο, στην προηγούμενη κιόλας σελίδα.

 

Οπότε νομίζω τα λόγια των ίδιων των δημιουργών του παιχνιδιού είναι ότι καλύτερο για να απαλλαχθούν κάποιοι από τις αυταπάτες τους.

 

Και βλέπεις τώρα ότι κάποιοι έσκασαν από το κακό τους :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-Συμφορουμίτες μας διατυμπάνιζαν ότι το Ryse είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε γραφικά ανεξαρτήτως συστήματος, συμπεριλαμβανομένου του PC.

 

2-Και βλέπεις τώρα ότι κάποιοι έσκασαν από το κακό τους :P

 

 

 

-----------------------

Iσχυει το πρωτο, και με το παραπανω.

ειναι σα να μιλαμε για τα αμαξια μας, και να λεμε:

-τι αμαξι εχεις ρε?

-α, εχω ενα γκολφακι ψιλοφτιαγμενο, 300 αλογακια

και να γυρισει ο αλλος να σου πει:

-ε, κλασε μας μια μαντρα αρχιδια!! το γκαραζ στη γειτονια του παπου μου εχει φτιαξει κατα καιρους αλλα αμαξια με 350 αλογα.

 

στεκει οταν συγκρινουμε τα αυτοκινητα μας? δε στεκει.

 

 

οσο για το δευτερο, ελπιζω κακομοιρη μου να μην εννοεις εμενα!! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Με κάλυψε ο δημιουργός του Ryse.

 

Αν αναρωτιέσαι τί έχει καλύτερα γραφικά από το Ryse, έλα σπίτι μου να φάμε πίτσα και να παίξουμε Crysis 3 στο PC μου.

 

Πάντως δεν είναι όλα black n white.

 

Το Ryse έχει character models με περισσότερα πολύγωνα, όπως και καταπληκτικά facial animations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναρωταω,σε ειχε καλυψει ο τυπος της epic για αυτα που ελεγε για το GeoW?

Η επιλεκτικα μας καλυπτει καθε φορα οποιος θελουμε?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p3tran, δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Με κάλυψε ο δημιουργός του Ryse.

 

Αν αναρωτιέσαι τί έχει καλύτερα γραφικά από το Ryse, έλα σπίτι μου να φάμε πίτσα και να παίξουμε Crysis 3 στο PC μου.

 

Πάντως δεν είναι όλα black n white.

 

Το Ryse έχει character models με περισσότερα πολύγωνα, όπως και καταπληκτικά facial animations.

θα'ρθω, και θα φερω και καμια καρτα γραφικων μαζι μπας και μου δειξεις κανα γραφικο που δεν εχω δει :P

 

το θεμα με το ryse ειναι οτι ρε παιδι μου παιρνει ο,τι εχουνε κανει ηδη, τα ανακατευει μαζι με αυτα που κανανε τωρα, τα καινουργια, 

και σου σερβιρει ενα next gen double dragon το οποιο ΣΥ-ΝΟ-ΛΙ-ΚΑ ειναι μπουγιο στο ματι και παιζει και καλα.

εγω τσαντιζομαι με ολους που ειναι ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι το παιχνιδι δεν παιζει καλα "ως συνηθως".

 

απο τεχνικης σκοπιας, ποτε δεν ειπα οτι πχ το ryse εχει τα πιο υψηλης αναλυσης textures που εχουν κατασκευαστει ποτε κλπ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ, ειπα και εγραψα οτι ειναι πολυ κουφο το οτι το παιχνιδι τρεχει μολις σε 1600χ900, και εχει και πλουσια εικονα και δεν βλεπεις jaggies πουθενα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...