Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακριβως για να μη μακρυγορουμε, και επειδη αυτο που λεω δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με στατιστικη, μια φωτο= 1000 λεξεις:

 

jsMBVrHB858aO.jpg

 

πονεμενα fanboys != legit reviewers

τελεια και παυλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

90 ratings ρε p3tran, μα σοβαρά τώρα???

 

Kαι για παιχνίδι που κυκλοφόρησε επίσημα σήμερα?

 

Περίμενα καλύτερο αντίλογο.

 

Αν δεν καταλαβαίνετε απο στατιστική και στατιστικά εργαλεία, δεν μπορώ να σας τα μάθω, και ούτε είναι αυτός ο σκόπός του τόπικ.

 

Προφανώς για το Ryse, τόσο ο μέσος όρος από 73 επαγγελματίες reviewers, όσο και ο μέσος όρος από 878 χρήστες σε βάθος χρόνου 5 μηνών δεν χρίζει αξιοπιστίας, διότι δεν συμφωνεί με τη δική σας ατομική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τιθεται θεμα διαλογου-αντιλογου οταν τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα..

σου φαινονται ΛΙΓΑ τα 90 "reviews" απο πονεμενους σε λιγες ωρες?

εμενα μου φαινονται πολυ πιο λιγα τα 900 "reviews" απο τους ιδιους πονεμενους μεσα σε 4 μηνες για το ryse. ;)

 

 

ειπαμε, οταν ο καθενας μπορει να ανοιξει εκει και να γραψει ο,τι θελει, και μιλαμε για exclusive game, αρα και πολωτικο game, μονο ενας νεοπας θα παει εκει να κοιταξει τα ...user reviews για να ...μορφωθει. :D

 

ο μονος αντιλογος που θα εχεις, ειναι με τον εαυτο σου οταν το παιξεις.

βεβαια, αμα το παιξεις τελικα το ...2018, ισως και να μην φαινεται πλεον τοσο εντυπωσιακο και καινοτομο οσο τον περασμενο νοεμβριο που γβηκε...

 

 

και για να μην επιμενεις αλλο στο οτι και καλα ειναι ΔΙΚΑΙΟ το 60 στο ryse, σε παραπεμπω και σε ενα προσφατο review, οπου το πουθενατο stryder πηρε ...76 (http://www.metacritic.com/game/xbox-one/strider)

εαν δεν το εχεις παιξει, να σου πω απλα οτι εαν το ryse ειναι για 60, το stryder ειναι στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ για -10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βσκ πιστευω για το Ryse ισχυει το εξης.

 

1.Εχει τα καλυτερα γραφικα στο ειδος του ανεξαρτητως πλατφορμας.Ευκολα.

2.Ειναι ενα ευχαριστο παιχνιδι του 6/10.Πολλα 6/10 παιχνιδια ειναι ευχαριστα,oυτε το πρωτο ουτε το τελευταιο ειναι.Και ειναι και υποκειμενικο το αν θα αρεσει στον καθενα.

 

 

Τι δεν ισχυει.

1.Οι μουφες δηλωσεις των εταιριων πριν απο κυκλοφοριες παιχνιδιων(crytec) που γινονται Ευαγγελιο.

2.Οτι ειναι σουπερ παιχνιδι ή GOTY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα p3tran, δεν μπορώ να σου μάθω περι στατιστικής και στατιστικών εργαλείων και προφανώς δεν έχεις διάθεση να ενημερωθείς σωστά.

 

Και μου χρησιμοποιείς για παράδειγμα παιχνίδι που βγήκε σήμερα, όπου τώρα πέφτουν με τα μούτρα οι fans και οι haters να βάλουν rating, όχι review. Προφανώς έχεις μπερδέψει καί αυτά πέρα από τα στατιστικά.

 

Την ώρα που το πόσταρες, είχες 90 ratings, με σκόρ 4,3 και τώρα έχεις 317 με σκόρ 5.3, που σημαίνει ότι έπεσαν βροχή τα 10-άρια για να διορθώσουν τον μέσο όρο, ο οποίος θα ανεβοκατεβαίνει για κάμποσο καιρό.

 

Δεν πρόκειται να συζητήσω άλλο για πράγματα που δεν θέλεις να κατανοήσεις και τα οποία είναι offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RYSE αποκλειστικότητα, Τitanfall PC/XONE οπότε δεν είναι exclusive.

ακομα κι ετσι τσουζει.

 

Βγαινετε offtopic γιατι πεταγεται ο καθένας που ΔΕΝ εχει παιξει το παιχνιδι και αμολάει την θεωρία του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ρε πανθηρα, μη μου μαθεις εμενα τιποτα, απλα κανε μια μινι-στατιστικη αναλυση απο 5-6 εδω μεσα που εχουνε το παιχνιδι και βασισου καλυτερα στα δικα τους λογια.

αυτο λεω.

 

και pds, εαν εξαιρεσεις γραφικα/παρουσιαση, για βαθμολογησε μου σε παρακαλω το last of us, γιατι βλεπω πηρες κι εσυ φορα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 6 άτομα δεν βγαίνουν στατιστικές όσο και να το θέλεις.

 

Και το σκόρ του Titanfall θα διορθωθεί σε βάθος χρόνου και θα έρθει εκεί που πρέπει.

 

Θα έχεις και το PC σκόρ και το XBOX360 σκόρ για σύγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

και pds, εαν εξαιρεσεις γραφικα/παρουσιαση, για βαθμολογησε μου σε παρακαλω το last of us, γιατι βλεπω πηρες κι εσυ φορα :D

Ειναι ο ορισμος του 10.

ξεκαθαρα πραγματα.

 

Αν σκεφτουμε οτι ειναι sony exclusive βεβαια, μιλαμε για 5/10:P

Μην μιλησουμε για το καλυτερο παιχνιδι της γενιας εδω ομως και χαλασουμε το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα user ratings δεν είναι να τα κοιτάς καθόλου, υπάρχουν πολλά troll/άσχετοι που βάζουν 0/10 γιατί δεν τους έκανε εγκατάσταση το παιχνίδι ξέρω 'γω ή γιατί απλά είδα ένα βιντεάκι και μου φάνηκε μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα user ratings δεν είναι να τα κοιτάς καθόλου, υπάρχουν πολλά troll/άσχετοι που βάζουν 0/10 γιατί δεν τους έκανε εγκατάσταση το παιχνίδι ξέρω 'γω ή γιατί απλά είδα ένα βιντεάκι και μου φάνηκε μάπα.

Γενικοτερα στις ταινιες νομιζω οτι μετραει περισσοτερο.Στο gaming παιζουν fanboys και αυτα που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου και να σαι έρχεται ο praetorian να καθαρίσει έτσι που πάει η κουβέντα.....

 

Το τόπικ είναι για το Ryse, που δικαίως έχει τους μέσους όρους που έχει, διότι πέρα από τα πολλά πολύγωνα στους χαρακτήρες του, δεν έχει να επιδείξει κάτι άλλο, που να το ξεχωρίζει πραγματικά από το σύνολο.

 

Όταν το Xbone θα φτάνει στο τέλος του κύκλου του, το Ryse θα το λέτε ότι ήταν ένας καλούτσικος launch τίτλος και τίποτα περισσότερο. Δεν πρόκειται να ανήκει σε καμία τοπ 10 λίστα.

 

Βάλτε τώρα την 60-άρα για το Ryse, που τελειώνει σε 6 ωρίτσες, δίπλα από την 60-άρα του Dark Souls 2 και πείτε ότι το Ryse αξίζει να έχει μικρότερη των 3 μονάδων βαθμολογική διαφορά από το Dark Souls 2.

 

Όσο για τη καραμέλα πολλών ότι "αν δεν το έχεις παίξει δεν μπορείς να έχεις άποψη", από πού να αρχίσει κανείς και πού να τελειώσει.

 

Η απάντηση εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, δηλαδη στο λινκ σου φερνεις ο ιδιος παραδειγμα απο το πως δουλεουν τα reviews, αλλα ταυτοχρονα αποδεχεσαι και το στατιστικο μεσο ορο αυτων ακριβως των reviews ως αλανθαστο.

εχει νοημα :D

 

οσο για το dark souls, βαλε απο την αλλη οτι οσο θα σου πεσει το σαγωνι κατω σε μια ωρα απο το ryse, δεν θα σου πεσει απο το dark souls σε 3 χρονια. ποσες μοναδες το κοστολογεις αυτο, εσυ που εισαι και graphics whore?

και σε ενα μηχανημα που μολις αγορασες, για να μην ξεχνιομαστε κιολας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...