Προς το περιεχόμενο

Apple: Παρουσιάζει τα νέα MacBook Air με επεξεργαστές Intel Haswell


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλώς για να μην ξεχνιόμαστε.

 

Τα top rated laptop του amazon. Ψάχτες για τον 10ο και βάλε.

http://www.amazon.com/gp/top-rated/pc/565108/?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&linkCode=ur2&tag=thepartim-20

Καλα αυτοί δίνουν κ το DV 7 στα πρώτα win based.. :P

 

Με 5 χρόνια εγγύηση μια χαρα αγορά θα ήταν το air..  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η κλασσικη Apple....

 

13ιντσο λαπτοπ με ιντελ 5000

 

(με εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης, αριστουργηματικο design, κορυφαιο integration software-hardware, απολυτη εμπειρια χρησης κτλ κτλ...)

 

και αυτα για 1100$ 

 

(σημειωτεον οτι το μεσο κατα κεφαλην εισοδημα του μισθωτου στην Αμερικη και τη Δυτικη Ευρωπη ξεπερνα τα 70.000$...)

 

= EPIC FAIL!!!!!

 

Παλι καλα που εμεις οι "εξυπνοι" αγοραζουμε δυο δυο τα κινεζικα dual core ταμπλετακια απο τα καλαθια... 

Το εχεις αντιληφθει οτι μιλαμε για ultraportable ετσι? Τι ηθελες να σου βαλουν εκει μεσα, titan σε sli? Ρε μαγκες, συγκεντρωθειτε λιγο σας παρακαλω. Ναι, αν κρινεις βαση τιμης / specs , ειναι ακριβο. Οπως και ΟΛΑ τα ultraportable ανεξαρτητως εταιριας (οκ, της apple ειναι ακριβοτερα απο ακριβα). Το μεγεθος πληρωνεις

 

Καλο κ χρυσο το air, αλλα αυτο το πραγμα με την ram που ειναι soldered δεν το χωνεψα ποτε, δεν αγοραζουμε pc καθε 2 χρονια (εγω τουλαχιστον).

Ασχετα με αυτο παντως, μια χαρα value for money ειναι imho, συγκρινε το με αντιστοιχα συστηματα, οχι με lenovo των 350ε (κ σκεψου οτι ξεχνας κ format κ reset κ ενα σωρο αλλα, αλλα ας μην το κανουμε flame παλι).

Ναι, ενω οι υπολοιπο ολη μερα με το format και το reset στο δαχτυλο ειμαστε  :D

 

Ποιος είναι ο ανταγωνισμός της hd 4000;

H hd 3000. Ελπιζω να μην πει τπτ αλλο και εχουμε μαζικες αυτοκτονιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο ανταγωνισμός της hd 4000;

κατι αλλες ενσωματωμενες καρτες

 

ειναι πιο δυνατη ακομα και απο πολλες ati Και nvidia που υποτιθεται ειναι και "αυτονομες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως είναι αστείο αν σκεφτείς πως κράζατε μερικοί την 4000 όταν κυκλοφόρησαν τα mb και παραβλεπατε το γεγονός πως το 80% των άλλων laptop είχαν την ίδια κάρτα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η 4000 με τη 3000 εχουν τεραστια διαφορα.

 

Ε προφανώς! Όπως και η 5000 από την 4000.

 

Δεν είμαι φανατικός των games (και ειδικά στο mac) για να έχω πλήρη εικόνα επιδόσεων αλλά 7 μήνες σχεδόν με το mbr retina 13" και την 4000, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα με τις καθημερινές μου εργασίες. Και αρκετές φορές χρησιμοποιώ και το photoshop cs6 για αλλαγές της τελευταίας στιγμής (στο πόδι) σε graphics για τη δουλειά.

 

Την 5000 θα την ήθελα κυρίως λόγω της καλύτερης κατανάλωσης, που θα μου έδινε επιπλέον ώρες αυτονομίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλες ενσωματωμενες καρτες

 

ειναι πιο δυνατη ακομα και απο πολλες ati Και nvidia που υποτιθεται ειναι και "αυτονομες"

Ανάλογα για το τι θες το μηχάνημά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...