Προς το περιεχόμενο

US 110AC to Greek 220 volt


headbanger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες. 

 

Σκέφτομαι όταν έρθω να κάνω δώρο στους δικούς μου από ένα λαπτοπ. Link.png Site: http://configure.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=ni15ov_ft_b004e&model_id=inspiron-15-3521&c=ca&l=en&s=dhs&cs=cappp1">Αυτό συγκεκριμένα

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι η υποδοχή στα ρεύματα. με το κατάλληλο "τσουτσούνι" ώστε να ταιριάζει το φις στις ελληνικές μπρίζες θα παίζει ηα θα έχουμε μπουρλώτο; Χρειάζεται να πάρω και Ευρωπαικούς μετασχηματιστές (bricks)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες απευθείας από την σελίδα της dell αν μπορείς να επιλέξεις κάποιο traveling pack ή κάτι αντίστοιχο,αναλόγως μπορεί πρέπει να αλλάζει μόνο το καλώδιο που πάει από τον τοίχο στο brick.

Αφού αν δεις τα brick όλα λένε input:100-220V.

 

Αν και θα σε κωλοπιάσουν λογικά,πάνε από κάνα μαγαζί να δεις ότι λέει αυτό με το input και δες τι είσοδο έχει,λογικά το κλασσικό οχταράκι καλώδιο έχουν,απλά για να μην σε πάρω στον λαιμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το link δεν οδηγεί σε συγκεκριμένο laptop, νομίζω ότι γνωρίζεις ότι τα σύγχρονα έχουν τροφοδοσία 110-220V και διαφέρουν μόνο στο φις τροφοδοσίας.Εάν θα τα φέρεις από Αμερική, προσπάθησε να βρεις αν υπάρχει έκδοση με φις σούκο και αν όχι, μην ανησυχείς, είναι πολύ εύκολο να αγοράσεις εδώ ένα μετατροπέα ή, καλλίτερα, κατά τη γνώμη μου, να κόψεις τα καλώδια πριν από το φις και να βάλεις φις σούκο, ώστε να αποφύγεις τα διπλά φις.

 

Εάν τα φέρεις από Αμερική, πρέπει να αντιμετωπίσεις, επί πλέον, και το θέμα της εισαγωγής τους στην Ελλάδα.

Πολλές πληροφορίες και εμπειρίες συμφορουμιτών έχουν καταγραφεί στον οδηγό της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να τα φέρω είναι το εύκολο :) ιnspiron 15 είναι το μοντέλο στα 390 CAD προσφορά μέσω MPP για αυτό το λιγουρεύομαι. 

 

λόγο επαγγέλματος Α και Β έρχομαι με την κοπέλα μου οπώτε άνετα περνάω 4-5 (θα τα έχω εκτός συσκευασίας σαν laptop εργασίας δεν θα τα φέρω με το χάρτινο κουτί)

 

Ευχαριστώ για το input Παιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λόγο επαγγέλματος Α και Β έρχομαι με την κοπέλα μου οπώτε άνετα περνάω 4-5 (θα τα έχω εκτός συσκευασίας σαν laptop εργασίας δεν θα τα φέρω με το χάρτινο κουτί)

Θα τα έχεις και με επαγγελματικά προγράμματα περασμένα μέσα για να μην φαίνονται «του κουτιού;;(όπου θα σε κυνηγάνε και για πειρατεία ίσως;; ) 

Θα τα περάσεις και με τιμολόγιο στην εταιρία για να σε κυνηγάει η εφορία;;; 

 

Να είσαι σίγουρος ότι αν ψιλιαστεί κάτι ο ελεγκτής μπορεί να ελέγξει τα serial number και να δει ότι είναι καινούργια,όπου αυτομάτως θα την ψάξει παρά πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μέσω mpp της εταιρείας μου θα τα παραγγείλω. δεν παίζει θέμα.  τιμολόγια δεν μπορεί να ζητήσει αφού είναι δικά μου εργαλεία. 

 

Πέρα από το citrix Και το vpn client δεν χρειάζεται να αποδείξεις κάτι άλλο ότι το χρησιμοποιείς για remote access. μέχρι και RSA key fob έχω πάντα μαζί μου. τα μηχανάκια θα είναι χτισμένα επάνω σε συγκεκριμένο domain. 

 

Απλά θα γίνουν refresh για να παραδωθούν σαν δώρα όταν φτάσω Ελλάδα. 

 

 

Αυτό σαν συμβουλές για το μέλλον.  όχι ότι ο Έλληνας ελεγκτής έχει τέτοιες γνώσεις που αναφέρεις. μακάρι, αλλά ΠΟΛΥ αμφιβάλλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...