Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση windows 7


Simos805

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τα windows 7 32-bit από αυθεντικό DVD αγορασμένο, σε ένα laptop IBM σχετικά παλιό του 2000. Φτάνει μέχρι το σημείο που λέει επέκταση των αρχείων των windows και γύρο στο 40% βγάζει πάντα αυτό το error: 0x80070570. Τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αυτό που λέει να πατήσω οκ και μετά χωρίς reboot να κάνω εγκατάσταση δεν πέτυχε. Δεν έχω τίποτα συνδεδεμένο και η μνήμη ram είναι 1GB οπότε δεν έχω επιλογή να αφαιρέσω μνήμη που λέει. Επίσης πριν λίγες μέρες είχα κάνει εγκατάσταση των windows και έγινε μια χαρά από cracked που είχα κατεβάσει και γράψει σε DVD. Τι άλλο μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε το speccy,περίμενε να βγάλει της πληροφορίες,τα βγάζει σαν κείμενο οπότε επέλεξε τα όλα  και κάνε αντιγραφή επικόλληση εδώ να δούμε τι H/Y έχεις.

 

Γενικά ή κάποιο από τα μέσα έχει πρόβλημα(dvd δίσκος) ή η μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DVD ή δίσκος αποκλείεται είναι τσεκαρισμένο, άρα μάλλον η μνήμη κάνω τώρα μαι τελευταία προσπάθεια και αμα είναι θα στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τα έβαλα τα 7 τελικά αποσύνδεσα και την θέση της δισκέτας και μπήκαν όμως δεν μπορώ να βρω drivers πουθενά επειδή είναι παλιό. Τι μπορώ να κάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφέ τι μπορείς να κάνεις;;;

Μπορείς να μας πεις το μοντέλο του laptop;;;Μπορεί κάποιος να ξέρει ή να βρει κάτι. 

Μπορείς να του περάσεις τα xp;;; Η/Υ του 2000 για τέτοια είναι (το πολύ)

Σίγουρα μπορείς να του περάσεις μια ελαφριά έκδοση linux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το IBM Thinkpad R51.

Όταν το πήρα (μου το έδωσε ένας φίλος) είχε κανονικά τα windows7 με drivers και απ' όλα άρα γίνεται να βρω drivers αλλά δεν ξέρω που... Μέχρι xp έχω βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...