Προς το περιεχόμενο

Kingdom Hearts 3 [PS4][Xbox One]


theo58

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ισως θα μειωθει αυτο οντως,αλλα και παλι απο ολες τις αποψεις,τα συστηματα εχουν τα + και τα - τους.

Παντα ισχυε αυτο.

Στα multiplatform προσπαθουν να βρουν μια μεση λυση και δεν δουλευουν μονο πανω στα +.

Εγω ειμαι υπερ των exclusives,απλα οποιο εχει τα καλυτερα για μενα το αγοραζω.Αν μπορουσαν να ειναι ολα ,ακομα καλυτερα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να ειμαι και ειλικρινης,το KH για μενα σταματησε στο 1.Ηταν το πρωτο μου παιχνιδι για PS2 και ειλικρινα ειχα ενθουιαστει

παρα πολυ.Gameplay,storyline,soundtracks,αρκετα μυστικα και εξτρα δραστηριοτητες...γενικα θυμαμαι το θεωρω απο τα top ολων

των εποχων.Μετα ολα τα αλλα ηταν μουφες και spin-off μουφες και η μεταφορα του στις κονσολες της Nintendo το κανε ακομα χειροτερο.

ας κανουν το KH3 τουλαχιστον ιδιο σε Gameplay με το 1 (οποιος εχει παιξει το 2 καταλαβαινει τι εννοω) και αν μπορουσαν να το βγαλουν και για Vita( πανω απο ολα το συμφερον) θα ημουν χαρουμενος!!!

Επεξ/σία από ShadowSpectre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσέκαρα πως θα βγάλουν το 3 στο Xbone αλλά δεν θα βγάλουν καθόλου τα 1 & 2 HD ?!

 

Δεν είναι Final Fantasy αυτά, η ιστορία είναι μεγάλη και πολύπλοκη και συνεχίζεται, εγώ και σήμερα να έβγαινε το 3 θα ξαναέπαιζα πρώτα τα προηγούμενα.

 

Αυτός ο καρανουμπάς της MS που έδωσε το τσεκ στην Square δεν είχε ιδέα τι αγοράζει ? Έλεοc !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι οποιος δεν εχει PS2 ή PS3 θα χει θεμα με το KH3 (Βασικα δεν μπορει να το παιξει γτ δεν θα καταλαβει τπτ).

Παντως, βγαινει το KH1.5 HD  το Σεπτεμβρη με KH: Final Mix, KH: Re COM και το 358/2 σε ταινια στο δισκακι πανω, με την λογικη να λεει οτι θα ακολουθησει και ενα KH2.5 με ΚΗ2 FM, KH: BBS και το Re: Coded σε ταινια. Οποτε, οι κατοχοι PS3 θα ''φρεσκαρουμε'' την μνημη μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nomura είναι αυτός. Βλέπω το παιχνίδι να έρχεται σε 1-2 χρονάκια. :P

Τουλάχιστον φαίνεται να πήραν λίγο μπροστά τα πράγματα, καιρός ήταν.

Πράγματι, το story έχει γίνει ιδιαίτερα περίπλοκο πλέον, και αυτό είναι που μου αρέσει και έτσι το παιχνίδι έχει την διαφορετικότητα του, συγκριτικά με το πλέον ξεπεσμένο FF. 

Άντε να δούμε, και μετά την έκδοση του 3DS περιμένω πολλά. Και εντάξει ρε παιδιά, 2 fillers/spin-offs βγήκαν για το KH και αυτά στο DS. Αυτά που βγήκαν στο PSP και 3DS ήταν μια χαρούλα. Το Birth By Sleep ήταν prequel του 1 ενώ το Dream Drop Distance ήταν sequel του 2 (και του coded), προετοιμασία για το 3. Και btw, αυτά είχαν και το καλύτερο gameplay, όχι το 1 και το 2 στο PS2. :P

 

ΜΑΚΑΡΙ να βγει σε PC έκδοση, γιατί άμα βγει σε PS4... ζήσε Μάϊ μου... κώλοXBOX. xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 8 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Kingdom Hearts 3 is now using Unreal Engine 4

 

In the full interview about KH 2.5 HD Remix, Famitsu asked Nomura for a status update on the development of KH3. Nomura says that development is proceeding as planned based on the schedule, but that they have switched to Unreal Engine 4 for "various reasons". He goes on to say that because of the engine switch they're having some rendering issues at the moment, but that Epic Games is working closely with them to resolve any issues.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, ο Nomura αφησε το FFXV (πρωην Versus) για να αφοσιωθει πληρως στο KH3. Μονο καλο μπορει να θεωρηθει αυτο το νεο για το ποτε μπορουμε να περιμενουμε το παιχνιδι. Παντως, το μονο σιγουρο (θελω να πιστευω γιατι με την Square ολα να τα περιμενεις) ειναι οτι θα εχουμε κατι παραπανω απο ενα teaser στην επομενη E3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Μόνο σε μένα τη σπάει που το kh3 έκανε τόσα χρόνια να βγει; Δηλαδή γιατί τόσο χάσμα μεταξύ του 2; Το θεωρώ έλλειψη σεβασμού προς το κοινό. Λες και δε θα βγάλουν λεφτά το καθυστερούν. Γιατί άμα είναι να βγαίνει ένα παιχνίδι για κάθε γενιά του PS4 όταν βγει το 4 θα χουμε βγει εμείς στη σύνταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...