Προς το περιεχόμενο

Kingdom Hearts 3 [PS4][Xbox One]


theo58

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Τα σημάδια είναι ολοφάνερα, τα γεγονότα τρέχουν με τέτοια ταχύτητα που ούτε τα ειδησεογραφικά πρακτορεία δεν τα προλαβαίνουν

  Απόκρυψη περιεχομένων

fVORRZk.jpg

😂😂😂

Πήρα το ρίσκο και το είδα. Πολύ μεγάλο παλικάρι η τύπισσα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Τα σημάδια είναι ολοφάνερα, τα γεγονότα τρέχουν με τέτοια ταχύτητα που ούτε τα ειδησεογραφικά πρακτορεία δεν τα προλαβαίνουν

  Απόκρυψη περιεχομένων

fVORRZk.jpg

😂😂😂

Μετα από αυτό(είμαι σιγουρος πια ότι μας ψεκαζουν)

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανε τρομερή διαφήμιση, δεν μπήκε σε πακέτα κόνσολών, ήδη όμως έχει πουλήσει πάνω από 5εκ. κόπιες, ξεπερνώντας τα προηγούμενα της σειράς.
Νομίζω ότι την κλείνει ιδανικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εσυ με 5m πωλησεις, νομιζεις οτι θα κλεισουν τη σειρα; 😕

το μονο σιγουρο ειναι οτι η επιτυχια αυτη αποστομωνει για μια ακομη φορα, οσους βιαστηκαν να κηρυξουν τον θανατο του single player..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τέλος από εδώ, overall προσωπικά με ψιλό-απογοήτευσε θα έλεγα, χωρίς να το πω και κακό παιχνίδι από την άλλη... φταίει που μεγάλωσα σίγουρα λίγο, αλλά κι αν αφήσω έξω το κομμάτι που το παιχνίδι είναι παιδικό σε βαθμό σαχλαμάρας, το gameplay ήταν υπερβολικά επαναλαμβανόμενο και αν δεν βάλει κάποιος το επίπεδο δυσκολίας στο μέγιστο, δεν θα το ευχαριστηθεί....

η ιστορία κλείνει, οκ, αλλά ακόμα και να παρακολουθήσει κάποιος με λεπτομέρεια το storyline (έχω λιώσει τα 1+2 πιο μικρός + τα ξανατερμάτισα πέρυσι με την έκδοση για πσ4 + το birth by sleep στο πσπ), η μπάλα έχει χαθεί προ πολλού και λίγο πολύ η ιστορία έχει κουράσει υπερβολικά...δεν ένιωσα σχεδόν τίποτα (ή έστω λίγα πράματα) συγκριτικά με αυτά που ένιωθα στους παλαιότερους τίτλους αλλά ίσως έχει να κάνει ρόλο η ηλικία και ότι το πήρα λίγο στραβά από την αρχή οπότε πάσο, δεν νομίζω ότι είμαι τόσο αντικειμενικός σε αυτό το κομμάτι... σαν φαν όμως που δεν το κρίνει σαν τον οποιοδήποτε τίτλο, ναι, δεν με κέρδισε όσο περίμενα...

δεν λέω ότι δεν είχε στιγμές που σε αγγίζουν -ειδικά αν είσαι παλιός φαν- και ότι το φινάλε δεν ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να είναι δεδομένου εδώ που φτάσαμε ή σε τεχνικό κομμάτι είναι αλλού, αλλά overall σχεδόν το αγγάρεψα από ένα σημείο και μετά...

πιο αναλυτικά για gameplay κτλ επόμενες μέρες, να το τερματίσει και κανείς άλλος...

 

υγ. Ρε ρετάλια, FF δηλαδή, έλεος, πόση Disney να φάμε στη μάπα πια

Επεξ/σία από snake_plissken2112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω το νήμα γιατί αγόρασα Xbox και ήταν το πρώτο παιχνίδι που τερμάτισα σε αυτό. Έχω  παίξει τα final mix του 1 και 2 και του bbs. Η σειρά είναι η αγαπημένη μου.  Δυστυχώς το κh3 σε μεγάλο βαθμό με απογοήτευσε.

Οι  κόσμοι ήταν τεράστιοι, γεγονός που μου άρεσε αλλά με μερικές εξαιρέσεις είχαν μια αίσθηση ότι ήτα άψυχοι. Τα  γραφικά φοβερά βέβαια. Επίσης οι κόσμοι ήταν λίγοι. Ουτε destiny islands, ουτε hollow bastion, ουτε disney castle, ούτε traverse town, ουτε ο πύργος του Yen Sid. Ένιωθα πως δεν υπήρχε κόσμος που να ήταν το ορμητήριο (όπως traverse town στο 1 και radiant garden στο 2). Επίσης η twilight town τι φάση; Ούτε στην έπαυλη σε άφηνε να μπεις, ούτε υπόθεση γενικά είχε.

Η μάχη ήταν περίεργη. Πολύ flashy αλλά χωρίς ουσία, δεν ένιωθα ότι έλεγχες απολύτως τις κινήσεις. Τα ξόρκια περιορισμένα. Δεν είχα 1 ρημαδί reflect. To water πολύ μου άρεσε όμως. Τα boss μέχρι το graveyard ήταν αδιάφορα, απρόσωπα. Εκτός από τον Xehanort, που η μάχη ήταν απογοητευτική, όλα ήταν πανεύκολα. Και ο Xehanort δεν ήταν δύσκολος απλά ήμουν κάτω από 40lv. Μάρεσε όμως ότι πολεμούσαμε πολύ μαζί, δεν ήταν άψυχοι ένιωθα πως κανανε δουλειά και αυτοί.

Η υπόθεση μέχρι το graveyard ανύπαρκτη. Τη Ναμινε πραγματικά την ξεχάσαμε όλοι μέχρι που τη θυμηθήκαμε στο τέλος. H Kairi πόσο πιο άχρηστη και χωρίς προσωπικότητα μπορεί να είναι; O Ντοναλτ μετά το zetaflare απλά θεός. Και ο Mickey με το ultiima.

Τέλος, πόσο μα πόσο μικρό είναι σε διάρκεια; Tα cutscenes κάποια στιγμή με κούρασαν. Η orgXIII εμφανιζόταν έλεγε μια μαλακία και έφευγε. Οι κόσμοι δεν είχαν 2 περάσματα οπως στο kh2. Μουσικά είχε ενδιαφέρουσες στιγμές αλλά δεν είπε και τόσα όσο τα προηγούμενα παιχνίδια.ιι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Gingerbread είπε

Ξεθάβω το νήμα γιατί αγόρασα Xbox και ήταν το πρώτο παιχνίδι που τερμάτισα σε αυτό. Έχω  παίξει τα final mix του 1 και 2 και του bbs. Η σειρά είναι η αγαπημένη μου.  Δυστυχώς το κh3 σε μεγάλο βαθμό με απογοήτευσε.

Οι  κόσμοι ήταν τεράστιοι, γεγονός που μου άρεσε αλλά με μερικές εξαιρέσεις είχαν μια αίσθηση ότι ήτα άψυχοι. Τα  γραφικά φοβερά βέβαια. Επίσης οι κόσμοι ήταν λίγοι. Ουτε destiny islands, ουτε hollow bastion, ουτε disney castle, ούτε traverse town, ουτε ο πύργος του Yen Sid. Ένιωθα πως δεν υπήρχε κόσμος που να ήταν το ορμητήριο (όπως traverse town στο 1 και radiant garden στο 2). Επίσης η twilight town τι φάση; Ούτε στην έπαυλη σε άφηνε να μπεις, ούτε υπόθεση γενικά είχε.

Η μάχη ήταν περίεργη. Πολύ flashy αλλά χωρίς ουσία, δεν ένιωθα ότι έλεγχες απολύτως τις κινήσεις. Τα ξόρκια περιορισμένα. Δεν είχα 1 ρημαδί reflect. To water πολύ μου άρεσε όμως. Τα boss μέχρι το graveyard ήταν αδιάφορα, απρόσωπα. Εκτός από τον Xehanort, που η μάχη ήταν απογοητευτική, όλα ήταν πανεύκολα. Και ο Xehanort δεν ήταν δύσκολος απλά ήμουν κάτω από 40lv. Μάρεσε όμως ότι πολεμούσαμε πολύ μαζί, δεν ήταν άψυχοι ένιωθα πως κανανε δουλειά και αυτοί.

Η υπόθεση μέχρι το graveyard ανύπαρκτη. Τη Ναμινε πραγματικά την ξεχάσαμε όλοι μέχρι που τη θυμηθήκαμε στο τέλος. H Kairi πόσο πιο άχρηστη και χωρίς προσωπικότητα μπορεί να είναι; O Ντοναλτ μετά το zetaflare απλά θεός. Και ο Mickey με το ultiima.

Τέλος, πόσο μα πόσο μικρό είναι σε διάρκεια; Tα cutscenes κάποια στιγμή με κούρασαν. Η orgXIII εμφανιζόταν έλεγε μια μαλακία και έφευγε. Οι κόσμοι δεν είχαν 2 περάσματα οπως στο kh2. Μουσικά είχε ενδιαφέρουσες στιγμές αλλά δεν είπε και τόσα όσο τα προηγούμενα παιχνίδια.ιι

Φάνηκε και από το τέλος ότι ήθελαν απλά να το ξεπετάξουν ώστε να τελειώσουν με το Dark Seeker Saga.

Αν βρεις το dlc σε προσφορά (π.χ 10€) να μόνο για τα data battles / secrer boss. Καθαρά και μόνο από δυσκολία δηλαδή, ειδικά το secret boss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Φάνηκε και από το τέλος ότι ήθελαν απλά να το ξεπετάξουν ώστε να τελειώσουν με το Dark Seeker Saga.

Αν βρεις το dlc σε προσφορά (π.χ 10€) να μόνο για τα data battles / secrer boss. Καθαρά και μόνο από δυσκολία δηλαδή, ειδικά το secret boss.

Το είδα το εχω στο προγραμμα (τωρα αγόρασα το ffxv έχω μείνει λίγο πίσω). Είχαν τόσα μα τόσα να πουν στο kh3 και το έκαναν χάλια. Το πιο γειωτικό είναι ότι το να φτάσεις max stats δεν έχει νόημα. Στο kh2 μπορούσες να πολεμήσεις Sephiroth και ολη την 13, στο 1 ειχες το φαντομ, εκείνοσ τον Αλαντιν και όλα αυτά στον Ηρακλή. Στο 3 έχεις μια μαλακία μόνο και κάτι χαζομάχες σκορπισμένες στις σφαίρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2021 στις 2:42 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Φάνηκε και από το τέλος ότι ήθελαν απλά να το ξεπετάξουν ώστε να τελειώσουν με το Dark Seeker Saga.

Αν βρεις το dlc σε προσφορά (π.χ 10€) να μόνο για τα data battles / secrer boss. Καθαρά και μόνο από δυσκολία δηλαδή, ειδικά το secret boss.

Ρε συ δε μπορώ να το βρω πουθενά στο store ενώ διαβάζω ότι υπάρχει για xbox. Το μόνο που έχω είναι το kh3 απο το game pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gingerbread είπε

Ρε συ δε μπορώ να το βρω πουθενά στο store ενώ διαβάζω ότι υπάρχει για xbox. Το μόνο που έχω είναι το kh3 απο το game pass

Χρόνια Πολλά.

Αυτό εδώ είναι. https://www.xbox.com/en-US/games/store/kingdom-hearts-re-mind/9p5b4ktphjjv

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grim Ripper είπε

Χρόνια Πολλά.

Αυτό εδώ είναι. https://www.xbox.com/en-US/games/store/kingdom-hearts-re-mind/9p5b4ktphjjv

Καλή χρονιά! Το είχα βρει και εγώ πριν αλλά όταν πάω να το αγοράσω δεν φορτώνει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Gingerbread είπε

Καλή χρονιά! Το είχα βρει και εγώ πριν αλλά όταν πάω να το αγοράσω δεν φορτώνει τιποτα.

Χμμ τότε δυστυχώς δεν γνωρίζω τι γίνεται.

Από το store στη κονσόλα δεν σου βγάζει τίποτα; Μήπως καλύτερα να το αγοράσεις από το pc και μετά να το κατεβάσεις στη κονσόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grim Ripper είπε

Χμμ τότε δυστυχώς δεν γνωρίζω τι γίνεται.

Από το store στη κονσόλα δεν σου βγάζει τίποτα; Μήπως καλύτερα να το αγοράσεις από το pc και μετά να το κατεβάσεις στη κονσόλα;

Κάπως έτσι το σκέφτηκα. Στο search του store μου βγάζει melody of memory, 3, 1.5,2.5, 2.8 αλλά αυτο τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...