Προς το περιεχόμενο

Πιθανή τελικά και η παρουσία περιορισμών στα μεταχειρισμένα videogames του PlayStation 4 (ενημέρωση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά προβλέπω κωλοτούμπες και απο τους 2 σχετικά με το DRM. Δεν μπορεί να μη γνωρίζουν για τη δυσαρέσκεια του κόσμου. Στην περίπτωση όμως που μας γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους, θα βρούμε κι εμείς ενα κατάλληλο μέρος. Gaming laptop και μαύρο σε Sony και Microsoft. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν μούσμουλα. Κανένας π... δε θα με αναγκάσει να έχω σύνδεση στο κατσικοχώρι μου που πάω τα καλοκαίρια, πόσο μάλλον να μου απαγορέψει να δανειστώ ενα παιχνίδι απο τον κολλητό μου.

 

ΡΕ ΟΥΣΤ ! ! !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχτές είδαμε όλοι τι γραφικά έχει το one. Είδαμε και το ps4.

 

 

Εγω είδα καλύτερα γραφικά στο one.

 

Ελεος! Μπορει να ηταν το συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα μη λεμε ανακριβειες, το PS4 Υπερεχει σε Δυνατοτητες με διαφορα απο το ONE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Προσωπικά προβλέπω κωλοτούμπες και απο τους 2 σχετικά με το DRM. Δεν μπορεί να μη γνωρίζουν για τη δυσαρέσκεια του κόσμου. Στην περίπτωση όμως που μας γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους, θα βρούμε κι εμείς ενα κατάλληλο μέρος. Gaming laptop και μαύρο σε Sony και Microsoft. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν μούσμουλα. Κανένας π... δε θα με αναγκάσει να έχω σύνδεση στο κατσικοχώρι μου που πάω τα καλοκαίρια, πόσο μάλλον να μου απαγορέψει να δανειστώ ενα παιχνίδι απο τον κολλητό μου.</p>

<p> </p>

<p>ΡΕ ΟΥΣΤ ! ! !</p>

 

Έχω gaining pc. Αλλά αυτό δε μπορείςνα το κάνεις ούτε εκεί. Εκτός αν μιλάμε για πειρατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών έχουν ίδια ο επεξεργαστής αλλάζει (νομίζω), το ps4 έχει καλύτερο.

Νομιζεις λαθος και στο λεω φιλικα.

Εχουν ιδιο επεξεργαστη αλλα το PS4 εχει καλυτερη καρτα γραφικων και Μνημη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι κάνανε και βιντεο οι γελοίοι..

 

 μηδέν σοβαρότητα! 

 

Το βιντεο εχει να κανει με το Δανεισμα των παιχνιδιων σε φυσικη μορφη και ειναι ακριβες.

Οπισθοχωρηση εχουμε στη παρουσια συνδεσης στο Ιντερνετ και στο δανεισμο παιχνιδιων σε ψηφιακη μορφη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τ θεμα δν ειναι sony ή microsoft , οι εταιριες παραγωγης παιχνιδιων την ειδαν νταβαντζιδες ξαφνικα...

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως το θέμα δεν είναι μόνο της sony και της m$ αλλά και/κυρίως των εταιρειών που παράγουν τα παιχνίδια, οι οποίοι είναι οι κύριοι μοχλοί πίεσης προς της δύο εταιρείες για τέτοιου είδους περιορισμούς, με μπροστάρη την EA.

 

Εκτός λοιπόν από το μαύρο στην κονσόλα που υιοθετεί πρακτικές ΕΝΑΝΤΙΟΝ των συμφερόντων του χρήστη, μαύρο ΚΑΙ στα παιχνίδια των εταιρειών που πιέζουν για τέτοιου είδους περιορισμούς.

 

Αν και όταν με το καλό βγάλουν παιχνίδι που ΑΠΑΙΤΕΙ τέτοιου είδους πράγματα να φροντίσουμε να μείνει στο ράφι. Δεν μπορούν μόνο οι εταιρείες να επιβάλουν περιορισμούς. Αντίστοιχες δυνατότητες έχουν ΚΑΙ οι χρήστες.

 

Επιβάλλουμε και τους δικούς μας περιορισμούς.

Μαύρο στα παιχνίδια που δεν μπορούν να μεταπωληθούν/ανταλλαχθούν και που θέλουν απαραίτητα σύνδεση στο δίκτυο χωρίς αυτή να χρειάζεται για το ίδιο το παιχνίδι και χωρίς να το απαιτεί η κονσόλα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά προβλέπω κωλοτούμπες και απο τους 2 σχετικά με το DRM. Δεν μπορεί να μη γνωρίζουν για τη δυσαρέσκεια του κόσμου. Στην περίπτωση όμως που μας γράψουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους, θα βρούμε κι εμείς ενα κατάλληλο μέρος. Gaming laptop και μαύρο σε Sony και Microsoft. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν μούσμουλα. Κανένας π... δε θα με αναγκάσει να έχω σύνδεση στο κατσικοχώρι μου που πάω τα καλοκαίρια, πόσο μάλλον να μου απαγορέψει να δανειστώ ενα παιχνίδι απο τον κολλητό μου.

 

ΡΕ ΟΥΣΤ ! ! !

 

Συμφωνω με την αγανακτιση σου αλλα εταιριες οπως η EA μας εχει ηδη γραψει και οταν ενα παιχνιδι PC ενεργοποιηθει "Δενεται" με ενα email και δε μπορει να μεταπωληθει. Εντουτις ολα Best Seller γινονται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Επομένως το θέμα δεν είναι μόνο της sony και της m$ αλλά και/κυρίως των εταιρειών που παράγουν τα παιχνίδια, οι οποίοι είναι οι κύριοι μοχλοί πίεσης προς της δύο εταιρείες για τέτοιου είδους περιορισμούς, με μπροστάρη την EA.</p>

<p> </p>

<p>Εκτός λοιπόν από το μαύρο στην κονσόλα που υιοθετεί πρακτικές ΕΝΑΝΤΙΟΝ των συμφερόντων του χρήστη, μαύρο ΚΑΙ στα παιχνίδια των εταιρειών που πιέζουν για τέτοιου είδους περιορισμούς.</p>

<p> </p>

<p>Αν και όταν με το καλό βγάλουν παιχνίδι που ΑΠΑΙΤΕΙ τέτοιου είδους πράγματα να φροντίσουμε να μείνει στο ράφι. Δεν μπορούν μόνο οι εταιρείες να επιβάλουν περιορισμούς. Αντίστοιχες δυνατότητες έχουν ΚΑΙ οι χρήστες.</p>

<p> </p>

<p>Επιβάλλουμε και τους δικούς μας περιορισμούς.</p>

<p>Μαύρο στα παιχνίδια που δεν μπορούν να μεταπωληθούν/ανταλλαχθούν και που θέλουν απαραίτητα σύνδεση στο δίκτυο χωρίς αυτή να χρειάζεται για το ίδιο το παιχνίδι και χωρίς να το απαιτεί η κονσόλα.</p>

 

Σωστος, εμεις πληρωνουμε το κερατο μου μεσα... Αρκετους νταβαδες εχουμε, οχι κ οταν παμε ν χαλαρωσουμε... Εμπαργκο μπας κ ξυπνησουν γτ πολυ αερα πηραν ΕΑ κ λοιποι... Κ αν δν παιξω τ καινουρια game δν θ πεθανω κιολας... Εχουμε φωνη κ οι πραξεις μας μετρανε.. Κ οχι μονο στ παιχνιδια αλλα κ σ ολα τ αλλα

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως το θέμα δεν είναι μόνο της sony και της m$ αλλά και/κυρίως των εταιρειών που παράγουν τα παιχνίδια, οι οποίοι είναι οι κύριοι μοχλοί πίεσης προς της δύο εταιρείες για τέτοιου είδους περιορισμούς, με μπροστάρη την EA.

 

Εκτός λοιπόν από το μαύρο στην κονσόλα που υιοθετεί πρακτικές ΕΝΑΝΤΙΟΝ των συμφερόντων του χρήστη, μαύρο ΚΑΙ στα παιχνίδια των εταιρειών που πιέζουν για τέτοιου είδους περιορισμούς.

 

Αν και όταν με το καλό βγάλουν παιχνίδι που ΑΠΑΙΤΕΙ τέτοιου είδους πράγματα να φροντίσουμε να μείνει στο ράφι. Δεν μπορούν μόνο οι εταιρείες να επιβάλουν περιορισμούς. Αντίστοιχες δυνατότητες έχουν ΚΑΙ οι χρήστες.

 

Επιβάλλουμε και τους δικούς μας περιορισμούς.

Μαύρο στα παιχνίδια που δεν μπορούν να μεταπωληθούν/ανταλλαχθούν και που θέλουν απαραίτητα σύνδεση στο δίκτυο χωρίς αυτή να χρειάζεται για το ίδιο το παιχνίδι και χωρίς να το απαιτεί η κονσόλα.

 

Καλως ηρθες στο μαυρο κοσμο τοτε, γιατι μας εχουν γραψει προ πολλου ολα τα καινουργια παιχνιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλο ειναι.. εμπαργκο στους παπαρες οπως EA και το συναφη τους που θελουν drm.

 

μολις πιασουν πατο με της πωλησεις τους θα σου πω εγω κολοτουμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος, εμεις πληρωνουμε το κερατο μου μεσα... Αρκετους νταβαδες εχουμε, οχι κ οταν παμε ν χαλαρωσουμε... Εμπαργκο μπας κ ξυπνησουν γτ πολυ αερα πηραν ΕΑ κ λοιποι... Κ αν δν παιξω τ καινουρια game δν θ πεθανω κιολας... Εχουμε φωνη κ οι πραξεις μας μετρανε.. Κ οχι μονο στ παιχνιδια αλλα κ σ ολα τ αλλα

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

 

Ναι και εμεις που αντιδραμε εχουμε και ΛΑΟ!!

Πανω απο το 5% (εκτιμηση) των συνολικων Gamers..........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιντεο εχει να κανει με το Δανεισμα των παιχνιδιων σε φυσικη μορφη και ειναι ακριβες.

Οπισθοχωρηση εχουμε στη παρουσια συνδεσης στο Ιντερνετ και στο δανεισμο παιχνιδιων σε ψηφιακη μορφη!

 

Καθόλου ακριβές δεν είναι αν αφορά 3rd party τίτλο από εταιρεία που αποφάσισε να χρεώσει. Επίσης πουθενά δεν αναφέρεται διαχωρισμός ψηφιακών με φυσικών μέσων στο παιχνίδι, κάτι που αναφέρεται και στην είδηση. Άλλωστε αν δεις την παρουσίαση, ο πρόεδρος της Sony αναφέρει ρητά "disc παιχνίδια" που ο κάτοχος τους μπορεί να τα πουλήσει σε καταστήματα κ.ο.κ

 

 (1.58.01)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζεις λαθος και στο λεω φιλικα.

Εχουν ιδιο επεξεργαστη αλλα το PS4 εχει καλυτερη καρτα γραφικων και Μνημη!

Ακριβώς όπως τα λέει ο MikeGR7.

 

Για την GPU δείτε την ανάλυση του Digitalfoundry: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-sony-details-final-ps4-spec

 

The GPU (οf PS4) features 18 compute units running at 800MHz. While 12 compute units are basically confirmed for Xbox One.

 

Συνεπώς 50% ισχυρότερη, άλλο αν στην πραγματικότητα ίσως να μην είναι η διαφορά τόσο μεγάλη.

 

Όσο για τον επεξεργαστή του XBOX ONE, υπάρχουν αρκετές φήμες για underclock. https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&ie=UTF-8#sclient=psy-ab&q=microsoft+could+under+clock+xbox+one&oq=microsoft+could+under+clock+xbox+one&gs_l=hp.3..33i21.472026.481637.0.481775.29.28.0.0.0.2.233.4343.0j24j3.27.0...0.0.0..1c.1.16.psy-ab._z03NUuZ-Ug&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47534661,d.bGE&fp=8d4dcf05346ecfeb&ion=1&biw=1366&bih=681

 

Κλείνοντας να πω, ανοίξτε τα μάτια σας, μην είστε οπαδοί. "Φιλάθλους" χρειάζεται ο κόσμος.

 

 

Ένας xboxάκιας με 25.000 gamerscore.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...