Προς το περιεχόμενο

AMD: Παρουσιάζει το νέο επεξεργαστή FX-9590 με συχνότητα 5GHz


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι απλα ενας κλοκαρισμενος 8350 στα 4.7 , αν κλοκαρεις τον 8350 στα 4.7 το ιδιο tdp θα εχει

Αυτο το ηξερα, αλλα αλλο ρωτησα.

Σε καθε περιπτωση, αν προσφερθει σε bundle με υδροψυξη οπως ο bulldozer, και καλη τιμη, θα ειναι ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ηξερα, αλλα αλλο ρωτησα.

Σε καθε περιπτωση, αν προσφερθει σε bundle με υδροψυξη οπως ο bulldozer, και καλη τιμη, θα ειναι ενδιαφερον.

δεν θυμαμαι τοσο μεγαλο tdp σε επεξεργαστη , μια καλη ψυκτρα νομιζω θα μπορει να το ψυξει επιδοσεων noctua,true black

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.watercoolinguk.co.uk/p/Phobya-G-Silent-12-1800rpm-Edition-Slim-120x120x15mm_37589.html

http://www.eworld.com.gr/products/details/2638/Phobya-G-Silent-12-Slim-Edition-1800rpm-System-Fan-120mm

 

ωραιοι και δεν κανουν και πολυ φασαρια , εχει το eworld αλλα πρεπι να πας σε μαγαζι με υδραυλικα να βρεις πιο κοντες βιδες 

Πολλές στροφές, οπότε θόρυβος. Μάλιστα με το χαμήλωμα των στροφών, υπάρχει κίνδυνος να ακούγονται τα πηνία τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@f1vettel για ivy εγω το εχω πει υπαρχουν οντως πολυ υψηλες θερμοκρασιες αλλα για τους φυσικους πυρηνες για τα ghz που προσφερουν αποδιδουν και αναλογα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές στροφές, οπότε θόρυβος. Μάλιστα με το χαμήλωμα των στροφών, υπάρχει κίνδυνος να ακούγονται τα πηνία τους. 

εγω αντεχω στο θορυβο χα χα χα , παντως αυτοι δεν ακουγονται , δες κα ικανα βιντεο μπας και καταλαβεις καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η amd μια χαρά πάει μάλιστα μετά τους fail haswell της intel http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_4770k_review,14.html

Mετά απο ένα χρόνο κατάφερε να βγάλει ίδιας απόδοσης αλλά πιο ζεστούς επεξεργαστές. Οι amd cpus σε σχέση με την απόδοση τιμή σχίζουν, απλά είναι μια έξυπνη αγορά τώρα αν κάποιος έχει λεφτά για πέταμα ας πάρει 4670Κ, το μέλλον είναι στα 8core και μάλιστα μπροστά μας, η επόμενης γενιάς κονσόλες σε λίγο είναι έξω με 8core support τέλος το 3core του ps3/xbox 360. Όσο για την νέα cpu της amd για εμένα μου αρέσει αν μάλιστα δεν ξεπερνά και σε τιμή αυτή του 4770 ακόμα καλύτερα. Πάντως το 220TDP μην σας ξεγελά .....οι ivy/ haswell oced στα 5 (αν και δύσκολα πάνε :P) απλά ΚΑΙΝΕ και έχουν 4cores αν ηταν και 8cores θα θέλαν και πάνω απο 300W μη πω 400+. Αυτο για τα θύματα του Μαρκετινκ που με τα ποστ τους προσφέρουν γέλιο :D

Πες κι άλλα! Είσαι γίγαντας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω άτομα με τέτοιους επεξεργαστες να κοτσάρουν κανα ψυγείο με βεντιλατέρ απο αμάξι πάνω σε σύστημα υδρόψυξης για να μην γίνει αυτό

img_00361.jpg?w=300

οι 3570κ, 3770κ και 4670κ ,4770κ στα 4.7 [αν πανε τοσο] ειναι πολυ πιο ζεστοι απο τον amd των 220w 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, αν οντως επαληθευτει το 220w TDP...Εχει ξαναυπαρξει αναλογο σε desktop cpu?Γιατι μεχρι τα 130w TDP θυμαμαι απο ανεκαθεν.

140w θυμαμαι phenom 9950 που ειχα

και θυμαμαι ειχα κανει ταρζανια και τον ειχα βαλει σε μητρικη που δεν τον υποστηριζε (λογο watt)και δε τη παλευε

και επειδη ημουν και ταρζαν,τον εκανα overclocking και εκαψα ολο το συστημα τροφοδοσιας της μητρικης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο παντως για τον δικο μ Α10 θ τσιμπισω μια υδροψυξη.. Αν κ idle ειναι σταθερα 29 C... Οπως κ ν χει πιο πολυ για τις εντυπωσεις παει παρα γ κατι αλλο...

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

 

 

η υδροψυξη περα απο καλυτερη επαγωγη θερμοτητας προσφερει και χαμηλοτερα επιπεδα θορυβου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες η intel έχει πιό καλούς επεξεργαστές άσχετα αμα είναι πιο ακριβοί,αυτο το ξέρουν πλέον όλοι,ακόμα και οι πακιστανοί στα φανάρια το ξέρουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες η intel έχει πιό καλούς επεξεργαστές άσχετα αμα είναι πιο ακριβοί,αυτο το ξέρουν πλέον όλοι,ακόμα και οι πακιστανοί στα φανάρια το ξέρουν

εγω με 140 ευρω περνω fx 8320.εσυ τι περνεις;ολα ειναι αναλογα του μπατζετ σου και αναλογα την δουλεια που κανεις.ναι η ιντελ εχει καλυτερους επεξεργαστες,εγω ομως δεν χρειαζομαι ιντελ για να παιξω τα games μου ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτοί οι καινούργιοι επεξεργαστής σε τι μητρικές θα μπαίνουν; Με bios update θα τους υποστηρίζουν οι καινούργιες για am3+ ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν καταλαβαινεις το ποσο παραπανω καινε γενναιε γιατι δεν νομιζω 15 ευρα τον χρονο να κανουν μεγαλη αισθηση.τεσπα.η am3+ ειναι πολυ vfm πλατφορμα οποτε οποιος δεν τα εχει ας την επιλεξει.οποιος τα εχει παει καρφι σε ιντελ και τελειωνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...