Προς το περιεχόμενο

Step-Up - Rma στην EVGA (ερώτημα)(..και όχι μόνο)


MoviemakerGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κλοκαρισμενος χτυπαγα 14000 χιλιαρικα εδω

 

το θεμα ειναι ρε prospector πως οτι και να ποσταρεις ειναι παντα ξεχειλωμενη η καρτα σου,εμανα προσωπικα δεν με ενδιεφερε ποτε αυτο, μονο για νουμερα ειναι, τελος παντων........ οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι αμα μια εταιρια πχ η ΜSI εβγαζε 7950 με στοκ ρολογια 1150/1500,τα ιδια θα μου ελεγες.. Η δυναμη της καρτας μεταφραζεται σε fps και αν δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα driver σε ενα παιχνιδι,εγω βλεπω οτι θα ειχαμε τα ιδια fps,παρομοιες θερμοκρασιες,παρομοια φασαρια κτλπα,που βρισκεις οτι η καρτα ζοριζεται οταν δεν της εχω πειραξει ρευμα (που μου ηρθε απο την εταιρια στα 1.25V) δεν τις εχω πειραξει το fan ουτε κατι αλλο,τοσους μηνες και παιζει σαν την πρωτη μερα,δεν μπορω να καταλαβω που την ξεχειλωσα.. Αnyway,μπορω να κανω και λαθος σε αυτα που λεω με τις συγκρισεις μας αλλα εγω αυτα βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξεχειλώνεις είναι η λογική σου.. γιατί έχεις μια δυνατή κάρτα κ κάθεσαι και την πουσαρεις λες και αν δεν το κάνεις δεν θα παίζεις τα παιχνίδια.. οι κάρτες μας έχουν ορίζοντα 5ετιας και εδώ τα συγκριτικά είναι η "κακή πλευρά" των φορουμς που καμιά φορά δεν μας αφήνουν να εκτιμήσουμε σωστά αυτό που έχουμε η μας "μικραίνουν την χαρά" γιατί απλά βγήκε κάτι πιο καινούριο.. Αυτό είναι φαύλο .. και 2 τιταν sli να έχεις πάλι θα βγει κατι πιο καινούριο και πιο δυνατό..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκριτικα ειναι κυριως για fan factor.. Το λογο του oc ειναι νομιζω να παιζεις καλυτερα ενα game οταν φτασεις τις max δυνατοτητες της στοκ καρτας σου και δεν σε ικανοποιει το αποτελεσμα.. Δεν ειπα καμια στιγμη οτι ειμαι 24/7 στα 1180/1575 πχ.. Ocαρω μονο οταν παιζω ενω βαρυ παιχνιδι ή οταν δειχνουμε αποτελεσματα απο benchmark,το οτι εσενα δεν σαρεσει ειναι αλλο θεμα αυτο,ναι ειναι αλλοι που θελουν πολυ δυνατη καρτα σε στοκ επιδοσεις αλλα θα πληρωσει και το κατι παραπανω...Εγω ειμαι το τυπου VFM και μονο.. Ε με την καρτα μου στο Metro LL very high ολα,χωρις AA,απο 40fps με οc πηγα 55,στο very smooth δλδ.. Γιατι να μην το εκανα αυτο??? Επειδη μου μειωνει το lifespan της καρτας μου?? Για μενα πιστευω μια καλη καρτα κραταει γυρω στα 3 χρονια,οσο κρατησε δλδ και η 5870 μου,ηρθε το BF3 και την ξεφτηλισε... Τεσπα ειναι μεγαλη η συζυτηση αλλα δεν νομιζω να καταληξουμε καπου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ και δεν διαφωνώ γιατι σ'αρεσει αυτό που κάνεις,ουτε ήταν μομφή ωστε να πάψεις να το κάνεις απλά προσπάθησα να σου δώσω να καταλάβεις το μάταιο της υπόθεσης.. καλά παιχνίδια θέλουμε οι κάρτες μας είναι άριστες.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτα τα ρολογια 1180/1575 η καρτα σου ειναι ετοιμη για rma,δεν ειναι για παιχνιδια μονο για νουμερα ειναι

 

σου ειπα κι εγω 14000 χιλιαρικα χτυπαγα,αλλα καμια σημασια δεν εχει για μενα,γιατι ηταν ετοιμη για rma μετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κρατήσει καλό "κερασάκι" για την καρτουλα.. Crysis 3 όλα στα καραFull και το precision γράφει ότι φτανει μέχρι το 70% Max της δύναμης της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...