Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντος σήμερα που πήγα στο ταχυδρομείο να στείλω κάτι δέματα, δεν είδα όσα δέματα amazon έβλεπα συνήθως στους πάγκους. Είδα το 1/4 περίπου από ότι παλιώτερα (Τα βάζουν σε μια συγκεκριμένη θέση στο ταχυδρομείο και φαίνονται από μακρυά πόσα amazon έχουν στο ταχυδρομείο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως τα μεταφορικά έξοδα πλέον είναι τελός αλοπρόσαλα.

 

Έβαλα ενδεικτικά ένα βιβλίο που κοστίζει 5 λίρες και κατά το checkout μου βάζει άλλες 6 λίρες για συσκευασια και μεταφορικά για Ελλάδα, σύνολο 11.

Δλδ τα μεταφορικά και η συσκευασία είναι πιο ακριβα από το αγοραζόμενο προϊον.

 

Ρε ήμαρτον που λέει και ο Γεωργίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα μεταφορικά έξοδα πλέον είναι τελός αλοπρόσαλα.

 

Έβαλα ενδεικτικά ένα βιβλίο που κοστίζει 5 λίρες και κατά το checkout μου βάζει άλλες 6 λίρες για συσκευασια και μεταφορικά για Ελλάδα, σύνολο 11.

Δλδ τα μεταφορικά και η συσκευασία είναι πιο ακριβα από το αγοραζόμενο προϊον.

 

Ρε ήμαρτον που λέει και ο Γεωργίου.

Τα μεταφορικά δεν υπολογίζονται με βάση το κόστος του προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε και θα το ξαναπούμε. Δεν χρειάζεται κλάψα και οδυρμός.

 

Απλά μειώνουμε (αν δεν εκμηδενίζουμε) τις παραγγελίες μας από εκεί, να στείλουμε ένα μήνυμα. Και για καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντος σήμερα που πήγα στο ταχυδρομείο να στείλω κάτι δέματα, δεν είδα όσα δέματα amazon έβλεπα συνήθως στους πάγκους. Είδα το 1/4 περίπου από ότι παλιώτερα (Τα βάζουν σε μια συγκεκριμένη θέση στο ταχυδρομείο και φαίνονται από μακρυά πόσα amazon έχουν στο ταχυδρομείο.)

 

Μια από τα ίδια και στη Λάρισα.

Έβλεπα κάθε φορά 5-6 δέματα amazon, τις τελευταίες φορές είδα ... 0 (μηδέν).

BTW, σε μια σελίδα του amazon μου έβγαλε το γνωστό πινακάκι με την Ελληνική σημαία και το fssd to Greece.

Άμεσα ελέγχο αν υπάρχει κάποια αλλαγή αλλά τελικά ή το είχε κρατήσει η cache του browser ή ακόμα γίνονται update τα ads στο Amazon.

Anyway...

Update για του λόγου το αληθές και για ιστορικούς πλέον λόγους.

 

gz8.png

 

 

 .... many many years later, in a country far far away ... ... ...

"Πω πω παππού αλήθεια τότε το Amazon έστελνε δωρεάν στην Ελλάδα ?

- Ναι παιδί μου, ποιος να το λέγε..." :P

Επεξ/σία από gascp
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστός πελάτης χρόνια τώρα. Μετά την αλλαγή της πολιτικής προσφάτως, δοκίμασα μερικές παραγγελίες ως standard πλέον shipping.

 

Το μόνο που έχω να πω από την εμπειρία: τρελή πτώση ποιότητας και αξιοπιστίας. Τα χειρίζονται αρκετά αργά ακόμα και από τα Free Super Saver.

 

Προσωπικά θα ρίξω ban και δεν σκοπεύω να υπάρξω πελάτης ξανά. Σημειώνω, πάλι, πιστός πελάτης για χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πιστός πελάτης χρόνια τώρα. Μετά την αλλαγή της πολιτικής προσφάτως, δοκίμασα μερικές παραγγελίες ως standard πλέον shipping.

 

Το μόνο που έχω να πω από την εμπειρία: τρελή πτώση ποιότητας και αξιοπιστίας. Τα χειρίζονται αρκετά αργά ακόμα και από τα Free Super Saver.

 

Προσωπικά θα ρίξω ban και δεν σκοπεύω να υπάρξω πελάτης ξανά. Σημειώνω, πάλι, πιστός πελάτης για χρόνια.

Επειδή και εγώ, όπως και πολλοί άλλοι υποθέτω, προβληματίζονται, μπορείς να διευκρινίσεις τι εννοείς «τρελή πτώση ποιότητας και αξιοπιστίας»; Αν πάρω ένα DVD ή ένα ζευγάρι παπούτσια, έχει πέσει η ποιότητά τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ, όπως και πολλοί άλλοι υποθέτω, προβληματίζονται, μπορείς να διευκρινίσεις τι εννοείς «τρελή πτώση ποιότητας και αξιοπιστίας»; Αν πάρω ένα DVD ή ένα ζευγάρι παπούτσια, έχει πέσει η ποιότητά τους;

ισως εννοει οτι το χρονικο διαστημα που χρειαζεται για να γινει το dispatch σε μια παραγγελια εχει μεγαλωσει....

οπως συνεβει και σε εμενα που ενω ηταν in stock  χωρις we need 2 more days  κλπ εκαναν να μου το στειλουν τρεις ημερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...